Як американка з українською душею підкорила світ

26 червня 2015
UAPOST.US

Дівчину, яку ви бачите на цій фотографії, звуть Оксана Олександрівна Бондарчук. Вона народилася 16 червня 1989 в Хмельницькому - з жахливими родовими дефектами, які, найімовірніше, були пов'язані з впливом радіації: відсутність деяких кісток в ногах, великих пальців на руках, нігтів і т.д.

Батьки відмовилися від неї прямо в пологовому будинку

Дівчинку відправили - за фактом вмирати чи доживати життя "овочем", як це трапляється з багатьма покинутими дітьми з травмами такої важкості - до будинку маляти. Природно, ніякої спеціальної медичної допомоги і навіть нормального харчування та догляду дитина там не отримує, її стан та умови життя можна назвати одним словом: ПЕКЛО.

А далі... трапилося ось що.
 
У сім років Оксану всиновила самотня бездітна жінка зі Сполучених Штатів Америки - за фахом лікар-логопед. Дівчинка переїжджає до США, де прийомна мама починає боротися за її реабілітацію. Для того, щоби зробити це можливим, сім'я переїжджає з Баффало в Луїсвілль, де жінці пропонують таку роботу в місцевому університеті, яка дозволяє приділяти достатньо часу для реабілітаційних процедур доньки. Це було вкрай важко, оскільки її зростаючий організм не міг "приймати" атрофовані, завмираючі ноги.

У вісім років Оксані ампутували ліву ногу, в тринадцять - праву. Вона також пережила складну операцію на кистях рук, в результаті якої хірурги змогли "наблизити" функціональність кисті до нормальної. Ще до ампутації правої ноги Оксана починає займатися адаптивним веслуванням - спеціальним видом греблі для людей з обмеженими можливостями - і незабаром після операції повертається до занять спортом.

З 2010 року Оксана - в числі лідерів світового адаптивного веслування у своїй категорії. 2 вересня 2012 вона разом зі своїм партнером, Робом Джонсом (офіцером армії США, який втратив обидві ноги в Афганістані), виграють бронзову медаль на літніх Параолімпійських іграх в Лондоні.

Напевно, ви подумали, що дівчина більше любить літо, раз медаль на літній Олімпіаді? Не все так просто. Відразу ж після успішного виступу в Лондоні Оксана починає підготовку до зимової (!!!) Параолімпіади в Сочі.

Що з цього вийшло? На Параолімпійських іграх 2014 року в Сочі Оксана завоювала "срібло" в лижній гонці на 12 кілометрів і "бронзу" в гонці на 5 км, а також фінішувала 4-ю у біатлонній гонці на 6 кілометрів і лижному спринті на 1 км. Таким чином, дівчина стала одним з небагатьох параолімпійців, які завоювали медалі як літніх, так і зимових ігор!
 
У 2012 році Оксана знімається для відвертої фотосесії в журналі "ESPN Magazine" - разом з тенісисткою Даніелою Хантуковою та іншими відомими спортсменами. За її словами, подолати страхи, зняти одяг і продемонструвати своє тіло на камеру перед мільйонами читачів було дуже непросто. Однак вона зробила це - і для себе самої, і для того, щоби показати світові, що люди з обмеженими можливостями також можуть виглядати красиво і естетично, і що краса - це не завжди Барбі-стайл 90/60/90.

Ця дівчина - справжня героїня! При цьому вона не забуває своїх коренів - на її аватарці в Твіттері два прапори, американський та український.

Але в Україні її практично ніхто не знає. Тому знайомтесь: Оксана Мастерс (Бондарчук), американка з українською душею, легенда світового параолімпійського спорту, призер літніх і зимових Параолімпійських ігор, людина, що надихає своїм прикладом мільйони інвалідів у всьому світі.

(via)


Якщо вас зацікавила ця стаття, вам також варто почитати:
Темрява мистецтву не завада
Христина Сирова: "Моя мрія - знову ходити"
Коли щось не вдається...



 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com