Відтепер економте свої сили та час: Доступні онлайн-сервіси для українців

27 квітня 2015
UAPOST.US
"Жити по-новому" Україні поки вдається зі скрипом - ініціативи нової влади часто нагадують дії попередників, а фейсбук-спільнота скаржиться на повільне впровадження, а то й зовсім відсутність реформ. Втім, певні зрушення все ж видно - за останній час в країні почав працювати досить значний перелік "цивільних" онлайн-сервісів. UaPost передає від ain.ua найбільш зручні з них.

Відкриті бази даних

Одна з найприємніших новин за останній рік - тепер українці можуть користуватися державними базами даних, відкритий список яких налічує більше 160 одиниць. Серед них - офіційні документи президента, список людей, мобільних телефонів і автомобілів, що знаходяться в розшуку, список вилученого митницею майна і багато іншого. Крім того, рік тому був розроблений національний портал відкритих даних.
 
Сайт містить велику кількість розділів, зручну навігацію, пошук за ключовими словами. Головна проблема - у нижній частині сторінки все ще висить дата "2014". Судячи з усього, бази на сайті вже рік не оновлювалися, так що актуальні версії краще все ж шукати вручну, за списком.

Онлайн-калькулятор для розрахунку субсидій


Кабмін теж намагається потихеньку наздоганяти прогрес: не так давно на його сайті з'явився спеціальний калькулятор, що дозволяє розрахувати розміри субсидій для окремих сімей.

Користувачеві потрібно лише ввести кількість проживаючих у квартирі людей, їх сумарний дохід за місяць, а також суму рахунків за житлово-комунальні послуги. Варто врахувати, що суми субсидій є приблизними, а сам калькулятор іноді "підвисає". Але сам по собі інструмент є зручною заміною довідкам та випискам, з якими людям доводилося бігати раніше.
 
Запущенний в 2014 році сервіс "Рахунок від держави" дозволяє на підставі розміру вашої "чистої" зарплати розрахувати суми, які держава виділила з ваших податків на ту чи іншу галузь. Дані розраховуються виходячи з розмірів держбюджету, обсягів зроблених користувачами покупок і відсотків, які відраховуються роботодавцями з заробітних плат.

Відстеження транспорту онлайн

Багато читачів напевно стикалися з проблемою, коли вранці спізнювалися на потрібну маршрутку або автобус буквально на кілька хвилин. Набагато простіше розраховувати свій час, якщо ви знаєте розклад руху транспорту або навіть можете спостерігати за його переміщенням по місту "в прямому ефірі". Саме так працює сервіс EasyWay: GPS-маячки, встановлені в транспорті (на даний момент в Києві, Дніпропетровську, Львові, Тернополі, Дрогобичі та Дніпродзержинську), дозволяють у режимі live спостерігати карту його руху.
 
Тепер, знаючи час, необхідний на вихід до зупинки, ви завжди можете прийти вчасно і тут же сісти в потрібний транспорт. Крім вищезгаданих міст, на сайті є розклад і маршрути руху транспорту практично всіх великих міст України.

Якість доріг

Ями і жахливе асфальтне покриття дошкуляють українським водіям вже багато років. І тільки рік тому нарешті запрацював сервіс від Укравтодору, покликаний контролювати якість доріг. З його допомогою водії (і не тільки вони) можуть відзначати проблемні ділянки і ями прямо на карті, таким чином швидко інформуючи відомство про необхідність проведення ремонтних робіт.
 
За тиждень до Укравтодору активісти запустили свій сервіс зі схожим функціоналом. "Дороги України" працюють через ваш смартфон, закріплений на торпеді автомобіля. При струсах інформація про місцезнаходження і силу ударів передається на сервери, де потім обробляється і вноситься на карту. Долучитися до спільної справи може будь-хто, досить просто встановити додаток для iOS або Android.

Електронні сервіси міністерства юстиції

З недавніх пір у відомства працює новий сайт (поки що в тестовій версії). Громадянам доступно кілька зручних онлайн-послуг. Тепер через Інтернет можна:
  1. зареєструвати юридичну особу або фізичну особу-підприємця;
  2. отримати електронну виписку юрособи;
  3. здійснити пошук в реєстрі юридичних осіб;
  4. перевірити документи, видані державним реєстром прав на нерухоме майно.
Повний список послуг по розділах зручно розписаний тут. Частина з них - платні (по квитанції, але можна оплатити через Приват24).

Податки онлайн

Тут, крім електронного кабінету платника податків на сайті Державної фіскальної служби України, доступний і приватний проект безпосередньо для оплати податків - Taxer.
 
Платний акаунт, який обійдеться користувачеві в 450 грн на рік, дозволить автоматично заповнювати всі бланки, формувати книгу обліку доходів, зберігати скан-копії бухгалтерських документів прямо на сайті. Повний перелік послуг можна подивитися на даній сторінці. Зручно, коли сервіс бере на себе значну частину паперової тяганини.

Контактний центр міста Києва

Офіційний онлайн-сервіс київської міської адміністрації. Основною функцією є подача онлайн-запиту з приводу житлово-комунальної проблеми. Такі запити зобов'язані будуть розглянути в найкоротші терміни і надати заявнику відповідь. На сайті міститься список всіх звернень мешканців, можна швидко перевірити статус вашого запиту за номером.
 
Крім того, доступний зручний калькулятор для розрахунку витрат на водопостачання. Відмінний приклад того, як міські служби можуть ставати ближче до своїх головних користувачів: городян. До слова, ви можете завантажити додатки під будь-яку з доступних платформ: iOSAndroidWindows Phone.

Система онлайн-верифікації громадянина BankID

Системи дозволяють підтвердити особу користувача на державних сайтах через її акаунт в Інтернет-банкінгу.



Розробники обіцяють, що найближчим часом авторизація через BankID буде працювати на сайтах МВС і Львівської міськради. У майбутньому до системи підключаться й інші банки.

Краудфандінг для міських проектів в Одесі

Ще один недержавний сайт "Моє місто" - цього разу від одеських активістів - був запущений трохи більше тижня тому. Мета ресурсу - забезпечити фінансову підтримку гідним міським ініціативам за рахунок готових підтримувати своє місто одеситів.
 
Користувачі можуть створювати проекти або підтримувати гривнею вже існуючі. Команда засновника Netpeak Артема Бородатюка бере на себе організацію, управління і контроль над проектами. Зрештою хлопці сподіваються запустити "маховик" ініціатив, який захопить все місто, дозволить реалізувати найвдаліші ідеї і змінити Одесу на краще.

Оплата рахунків через інтернет

Може, вас це і здивує, але сьогодні багато людей продовжують вистоювати годинні черги в каси заради оплати комунальних послуг. В Україні вже давно є можливість здійснювати подібні платежі онлайн, тому не буде зайвим згадати тут конкретні сервіси, які дозволяють спростити життя і скоротити витрачений час. На жаль, більшість з них розраховані в основному на Київ і область, але оплата послуг та всеукраїнських служб (наприклад, оператора "Укртелеком") теж підтримується.
  • EasyPay, судячи зі списку доступних областей, охоплює найбільше комунальних підприємств та установ у всіх великих містах України. Є можливість прямого переказу на рахунок іншого користувача системи, підтримується робота з банківськими картами і мобільними рахунками.
  • Приват24, власна система "Приватбанку", що дозволяє оплачувати рахунки за комунальні послуги, штрафи, здійснювати грошові перекази. Одна умова: для користування системою потрібно бути клієнтом банку.
  • Portmone, електронна доставка і оплата рахунків. Сервіс підтримує велику кількість державних служб, є можливість поповнювати рахунок мобільного телефону, купувати електронні квитки і переводити гроші на рахунок іншого користувача. Сервіс буде знімати абонплату - 9,9 грн / міс - якщо ви скористаєтеся ним для оплати недержавних рахунків.
(via)
www.uapost.us
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com