Джек Паланс: "Я — українець, а не росіянин"

Був такий обов’язок у козаків – безкоштовно, добровільно захищати рідну Україну. Нерідко залишав січовик дружину при надії і знав: загине – син буде носити його ім’я, а прізвищем стане ім’я матері. Чи не тому на нашій землі багацько Катериничів, Мотричів, Палагнюків, Уляненків? Так було і в родині Палагнюків, що вела рід від козачки Палагни.

18 лютого 1919 р. у Латімер-Майнзі, у Пенсильванії, США у заробітчан із України народився син Володимир Палагню́к. Його батько походив із села Іване-Золоте Тернопільської області, а мати — зі Львівщини. З роками Володимир Палагню́к став Джеком Пеленсом (англ. Jack Palance).
 
Кажуть, Джек створив сам-себе: вугільна шахта, професійний бокс. Володимир Палагнюк мав спортивне псевдо Джек Браззо; побив рекорд за кількістю безперервних перемог, більшість із яких завершувалася нокаутом. З початком Другої світової війни Джек завершив боксерську кар’єру і пішов на службу до військово-повітряних сил США. Під час одного з навчальних польотів на бомбардувальнику В-24 його літак несподівано загорівся. Джекові вдалося вистрибнути з парашутом з охопленої полум’ям машини, але обличчя вогонь спотворив до невпізнанності. Довелося довго лікуватися, пройти через пластичні операції й пересадки шкіри. Шрами на його обличчі, які, втім, додавали його героям мужності, залишилися назавжди.
У 30 років Джек Паланс здобув блискучу освіту: закінчив факультет акторського мистецтва в Стенфордському університеті. Розмовляв шістьма мовами: українською, російською, італійською, іспанською, французькою й англійською.

Здобув визнання як актор жанру вестернів, страшенно мріяв зіграти Тараса Бульбу (цю роль пощастило зіграти Юлу Бріннеру).
 



Його основні роботи: "Трамвай "Бажання", "Острів скарбів", "Бетмен", "Військові ігри", "Кіборг-2", "Танго й Кеш", "Молоді стрільці", "Дракула", "Че!", "Desperados", "Марюз де Сад", володар "Золотого глобуса", "Еммі", його тричі номінували на здобуття "Оскара", якого все ж отримав 1992 року за фільм "City Slickers". Під час процедури нагородження Джек приголомшив аудиторію віджиманням на одній руці і викликав бурхливі оплески присутніх своїми атлетичним здібностями в 72-річному віці.

Джек пишався українським походженням: знав українську мову, історію, любив співати рідні пісні, виступав під час відкриття пам’ятника Шевченку у Вашингтоні. Джек Пеленс був головою правління митецької благочинної фундації Hollywood Trident Foundation ("Фундація Тризуба"), яка надавала фінансову допомогу акторам і митцям, які демонстрували досягнення української культури (включно з кіномистецтвом) у цілому світі.

У квітні 2004 р. впродовж тижня в Лос-Анджелесі тривав фестиваль "Русскіє ночі" під патронатом Президента Росії. Кульмінацією стала церемонія нагородження в Голлівуді американських митців та акторів російського походження званням народного артиста Російської Федерації за їхній внесок у розвиток російської культури.

І 85-річний Джек влаштував скандал. "Я — українець, а не росіянин", — заявив Джек Паланс на фестивалі російських фільмів у Голлівуді та відмовився від звання "народний артист Росії", бо "не має нічого спільного ні з кіно, ані з Росією". Джек Пеленс попросив пробачення та заявив, що йому краще залишити зал, що й зробив зі своїм найближчим оточенням.

10 листопада 2006, у Монтесіто (Каліфорнія) упокоївся 87-річний син емігрантів Володимир Палагню́к, американський кіноактор українського походження Джек Пала́нс (англ. Jack Palance).
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше