Читати більше
Чому потрібно вживати овочі та фрукти та як отримати від них максимальну користь?
У дитинстві ви неодноразово чули від своєї мами наказ з’їсти всі овочі. Також ви можете почути цю пораду від свого лікаря. Коли ви лише починаєте правильно харчуватися, у вас можуть виникати питання: Що ж такого корисного у фруктах та овочах? Які зміни я відчую, якщо буду їсти їх частіше? Ми перерахуємо чотири вагомі причини, щоби вживати більше свіжих продуктів.
Фрукти та овочі містять основні вітаміни та мінерали
Фолієва кислота, магній, калій, а також вітаміни А, С і К – це лише деякі з компонентів, які ви знайдете у свіжих продуктах. Всі ці поживні речовини мають різний вплив на ваше здоров’я, а фрукти та овочі є одним з найкращих способів отримати їх.
Фрукти та овочі багаті клітковиною
Волокно сприятливо впливає на організм. Воно підтримує вашу травну систему, може допомогти підкріпитися (це особливо важливо, якщо ви скорочуєте споживання калорій для втрати ваги), а також запобігає численним захворюванням і підтримує роботу серця.
Фрукти та овочі також багаті антиоксидантами і фіторечовинами
Ці поживні складові зменшують запалення і можуть запобігти ризику серцево-судинних захворювань і раку. Молекули в організмі, що звуться "вільні радикали", весь час виступають причиною пошкодження наших клітин, але антиоксиданти, знайдені всередині фруктів та овочів, фактично нейтралізують ці молекули, уповільнюють процес старіння. Таким чином, ви не лише виглядатимете молодше, ваше тіло буде здоровим зсередини!
Фрукти та овочі допомагають із втратою ваги
Вони від природи містять мало калорій, при цьому багаті вмістом клітковини і поживних речовин. Вживання більшої кількості фруктів та овочів допоможе вам насититись, не споживаючи багато калорій.
Для того, щоб отримати максимальну поживну вигоду, за можливості, обирайте свіжі (необроблені) фрукти та овочі. Купівля місцевих або сезонних продуктів також збільшить ймовірність того, що ваша їжа міститиме максимум поживних речовин (оскільки зібраний врожай потім повинен долати великі відстані, він втрачає поживні речовини кожну годину, день або тиждень впродовж свого маршруту). Заморожені, консервовані, приготовані та сушені фрукти і овочі, а також сік прийнятні та доступні варіанти за умов дотримання деяких застережень:
- При виборі соку віддавайте перевагу 100% подукту без додавання цукру. Хоча 100% фруктові та овочеві соки (або смузі) забезпечують поживні речовини у своєму природному стані, їм не вистачає клітковини та деяких корисних речовин, які містяться в цілих фруктах та овочах, що мають важливе значення для насичення й калорійного балансу.
- Краще обирайте заморожені, ніж консервовані овочі, якщо неможливо дістати свіжі. Обираючи консервовані овочі, зверніть увагу на ті, що містять низький рівень натрію, або пропарте консервовані продукти перед використанням, щоби обмежити доданий натрій в раціоні.
- Обирайте заморожені фрукти без додавання цукру та консервовані фрукти у 100% фруктовому соці, замість консервованих фруктів з цукром або сиропом.
- Пам’ятайте, що сушені фрукти здебільшого калорійніші, ніж їхні свіжі аналоги, тому належний контроль має важливе значення.
- Люди з діабетом можуть додавати фрукти до свого раціону. Але розмір порції, кількість калорій і вуглеводів різняться для всіх видів фруктів, особливо якщо плід був перероблений. За необхідності контрольованого вуглеводного харчування слід дізнатися правильні розміри для однієї вуглеводної порції різних фруктів, а також їхній глікемічний індекс.
Для підтримки оптимального здоров’я включають в раціон фрукти та овочі різних кольорів, особливо червоні, помаранчеві й темно-зелені.
Від CIKAVOZNATY.COM.UA
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше