​ПІСНІ СМАКОЛИКИ: Домашній майонез (два рецепти)

30 березня 2016
Ганна Пампушка
Різноманітні соуси здатні надати звичним стравам унікальних ноток смаку та, так би мовити, "нового звучання". Одним із найпопулярніших та найулюбленіших соусів для багатьох є саме майонез. 
 
Існує версія, що назва "майонез" є французького походження, але історичне коріння має від назви міста Мао – столиці іспанського острова Менорка. Дане місто було завойоване герцогом Рішельє. В 1757 році Мао опинилося в облозі у англійців. У французів, які населяли його на той час, вичерпались запаси усього провіанту, окрім яєць та олії. Кухарі готували з них постійно лише яєчню та омлети, що невдовзі добряче набридло офіцерам. Тому герцог Рішельє надав розпорядження вигадати якусь нову страву з цих інгредієнтів. Креативний кухар в якості експерименту збив до густої маси яйця з олією та приправив сіллю й пряними травами. Експеримент, безперечно, вдався!

Тож UaModna теж пропонує вам зважитись на своєрідний експеримент та приготувати пісний майонез всього за лічені хвилини в домашніх умовах. Ми підготували два цікаві рецепти без вмісту молокопродуктів та яєць – гороховий та борошняний майонези.

Пісний майонез (гороховий)

Інгредієнти:

  • Горохові пластівці або горох колотий – 1 ст. ложка

  • Вода – 6 ст. ложок

  • Олія без запаху (дезодорована) - 180–220 г

  • Сіль – 1 ч. ложка

  • Перець чорний молотий - 0,5 ч. ложки

  • Цукор – 1ч.ложка

  • Оцет (сік лимону) – 1-2 столові ложки

  • Гірчиця (готова) – 2-3 чайні ложки

Приготування:

  1. Горохові пластівці заливаємо водою та варимо до повного розварювання. В залежності від типу пластівців – це займе від 10 до 30 хв. Можна готувати горохове пюре зі звичайного колотого гороху або з горохової муки. Час приготування у такому випадку змінюється.

  2. Старанно подрібнюємо суміш блендером, намагаємось досягнути повної однорідності. Якщо необхідно, можна в процесі додавати воду – за консистенцією маса має нагадувати рідкий кисіль. Обов'язково залишаємо до повного охолодження.

  3. В ємкість для збивання (може підійти звичайна банка) налити олію та додати ТРІШКИ горохового варива. На одну частину горохової маси потрібно взяти дві частини олії. (Наприклад, на 200 г олії беремо 100 г горохової маси).

  4. Збиваємо ще 1,5 – 2 хвилини, доки маса не загустіє. ВАЖЛИВО – значно легше досягти густої консистенції, збиваючи ручним "погрузним" блендером – чим більша потужність, тим краще й швидше загустіє соус.

  5. Тепер необхідно перевірити майонез на смак – чи достатньо вам солі та спецій. За бажанням можна додати.
     

Пісний майонез (на борошні)

Інгредієнти:

  1. Сіль – 2 ч.ложки

  2. Цукор – 2 ст. ложки

  3. Сік лимонний  - 3–3,5 ст ложки

  4. Олія (рафінована, може бути оливкова) -  8 ст. л.

  5. Вода – 3 склянки

  6. Борошно пшеничне (склянка 200 мл) - 1 склянка

  7. Гірчиця (готова) – 2 ст. ложки

 Приготування:

  1. Одну склянку борошна старанно розтираємо з невеликою кількістю води, щоби не було грудочок та вливаємо залишки води. Можна поставити на вогонь та довести до кипіння дану суміш. А можна скористатись мікрохвильовкою. Вистачає 4-х хвилин нагрівання, але потрібно двічи перемішати суміш в процесі підігріву.

  2. Борошняна маса повинна добре вистигнути.

  3. В ємність наливаємо 8 ст. ложок олії, 2,5 - 3 ст. л (залежить від вашого смаку) готової гірчиці, 3 або 3,5 ст. ложки лимонного соку. 2 ч.ложки солі та 2 ст.ложки цукру.

  4. Збиваємо міксером близько 2–3 хвилин та поступово за 3-4 рази додаємо борошняну масу не перестаючи збивати. Все! Майонез готовий. З даної кількості інгредієнтів виходить близько 1 л пісного майонезу.
 


Тож тепер, шановні читачі, ваші пісні страви зможуть смакувати по-новому завдяки таким саморобним соусам. Спробуйте один рецепт та інший – обирайте, який варіант вам більше до смаку. Вмикайте фантазію та додавайте улюблені додатки – часник, кріп, карі, прованські трави – кожного разу ви отримуватимете новий неповторний соус – варіацію на тему майонезу. Смачного посту

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com