ІНТЕРВ'Ю З РОДОСЛАВОМ. ПРИКАРПАТТЯ

23 квітня 2014
Ꙗсьноокъ
Доброго дня Родославе, Слава Роду!...

Є досить багато важливих питань, які цікавлять сучасну молодь та дорослих, що стосуються Рідної Віри, та деяких тонкощів обрядодіяння. Чи не змогли б ви відповісти на деякі з них. Якщо ваша ласка, тоді почнемо...


Скажіть, будь ласка, чи можливо сучасному Язичнику жити у квартирі і при цьому утримувати зв'язок з Матінкою-природою? Чи можуть люди, які все життя проживали у багатоповерхівці, приєднати своє відірване коріння, до енергетичного тіла Землі. І чи взагалі можливо таким людям стати одним цілим з планетарним духом як наші Предки, адже їм так важко – віднайти цей зв'язок.

Слава Рідним Богам! Звісно, що найкраще - це жити у власному родовому обійсті, на своїй земельній ділянці. Але будемо реалістами - далеко не всі з нас мають таку можливість, живучи у великих містах. Тут рідновірам стане у пригоді Слов'янська Здрава, яка містить Духовні практики, спрямовані на щоденну взаємодію та опанування Силами Природніх Стихій - Вогню, Води, Повітря, Землі - все це ми маємо у спадок від Мудрих Пращурів наших, головне проявити бажання та почати практикувати, і можна, навіть живучи в місті, повноцінно та гармонійно розвиватися, наповнюючись Силами Природи-Матінки.

Куди чи до кого звернутись християнину, якщо він бажає отримати розхрещення та посвячення в Рідновіри? Хто із обрядодіїв в нашій країні проводить це якісно?

В принципі, коли людина внутрішньо дозріває і стає ДІЙСНО готовою до такого Духовного переродження, в її житті обов'язково з'являється Духовний Наставник, який якнайкраще відповідає бринінню та рівню Душі, яка шукає Духовного Оновлення. Щодо конкретних особистостей, то не хочу робити комусь реклами, ображаючи чи задвигаючи на задній план інших. Зараз у нас вже достаньо гідних людей з варни Відаючих, які можуть провести подібного роду Обряди. Людині, роблячи свій вибір, потрібно дослухатися свого Серця та здорового глузду.

Чи є у тебе свої особисті Покони, Кони Роду, тобто премудрості якими ти керуєшся в житті?

Особисті Покони? Кони Прави, вони для всього Всесвіття однакові, як закони фізики, наприклад, неможливо мати свій особистий закон всесвітнього тяжіння чи щось подібне. А керуватися в житті потрібно Здоровим Глуздом, спиратися на думку людей, що розуміються в цьому плані (і чим більше таких людей, тим краще), дивитися, як це відбувається в ПриРоді та спиратися на власний Духовний досвід, з'ясовуючи для себе, чи допомагає це тобі, чи працює це саме для тебе, адже Істина завжди одна, але шлях до Неї у кожного свій неповторний, особистий.

Що особисто для тебе значить поняття: Чур, Кумир, Бовван?

Чур для мене, як і для більшості рідновірів, це Предок, Дух-Охоронець. Щодо інших поіменуваннь, то я волію використовувати терміни Лик, Образ, Капь. Це для мене Образи Прапращурів наших, Родичів наших Небесних, які маємо у своїх оселях на Покуті, не дереву вклоняючись (хоча, що в тому лихого, хіба дерево не гідне поваги хоча б за те, що воно виробляє кисень, що життя наше підтримує), а Першопредків своїх вшановуючи, подібно до того, як розташовуємо світлини бабусь, дідусів, батьків наших на чільному місці, аби пам'ятати, якого ми роду-племені є та чиї ми нащадки суть.

Як ти називаєш споконвічну віру наших Прадідів? Рідна віра, Язичництво, Дідова віра, чи якось по іншому?

Мені найближчим є визначення Рідна ПравоСлавна Віра, бо ПРАВУ Славимо за Рідним Звичаєм, як то й Предки наші Світлі чинили.

В якому місті чи місЦІ, подорожуючи Україною, ти відчув справжній дух язичництва? 

Для мене він усюди! Я прозріваю Богів Рідних там, де є Сонце, Земля, Вода, Повітря, навіть у великих містах (хоча там намагаюся бувати якомога рідше). Для мене дуже важко знайти таку місцину, де б я не відчував вплив того чи іншого Лику РОДУ ВСЕВИШНЬОГО, адже всі ми в ньому перебуваємо, а відтак і Дух ЙОГО всюди присутній. Зрозуміло, що найгострійше подібні речі відчуваються в Карпатах, степах наших безмежних, але навчитися бачити та відчувати цей Дух у великому індустріальному місті, ось в чому справжнє Відання та усвідомлення нероздільності та взаємозв'язку усього сущого у Всесвітті.

Ти, як найближче розташований до Карпатських гір, можливо повідаєш читачам нашої спільноти хоч деякі деталі про Мольфарів. Чи взагалі існують ще ці чаклуни, чи цей спадок втрачений назавжди? 

Звичайно ж існують! Вони є носіями двоєвір'я, єднаючи в собі Прадавню язичницьку Традицію та християнство, так само, як носії культу Сентарія, Вуду у країнах Карибського басейну, наприклад. Зараз, на скільки мені відомо, більшість носіїв спадку мольфарів є жінки, які воліють про себе не розголошувати, як то робив Нечай (хай буде благословенна Душа його на луках Велесових), але він робив свою с-Праву так, як це прийшло саме йому, і більшість дізналися про існування мольфарів саме завдяки йому - низький уклін йому за те!

Також таке звичайне питання. Яка кухня народів світу чи одна із національних тобі подобається? Часто подорожуючи по Буковині та Закарпаттю – зустрічаю неймовірні етнічні страви, можливо і тобі є що розповісти? 

І така ж звичайна відповідь. Мені найбільш до душі полтавська кухня, звідки мій прадід родом, а от борщ мені більш до вподоби польський буряковий (хай вже вибачають мене вітчизняні виробники). А взагалі, я є прибічником етнодієтології - надаю перевагу нашим національним стравам, що як найкраше сприймаються та засвоюються нашим організом, адже надзвичайно корисні, здорові страви кухні індійської чи китайської, далеко не завжди настільки корисні для слов'янського шлунку, як для шлунку індійського. Тут також потрібно керуватися здоровим глуздом.

Що для тебе ближче із стихійного культу: Сонцепоклоніння, Огнепоклонство, Культ Грому, Культ Води?

Мені, як онуку Даждьбожому, звісно ближче Сонцепоклоніння, за часом народження та як чоловіку ближче стихія Вогню, але я намагаюся не впадати в крайнощі, відхиляючись в той чи інший бік. Головне - це гармонійно в собі все поєднувати, адже Білоба та Чорноба однаково в душах наших закладені і в рівній мірі є необхідними для нашого повноцінного Духовного Розвитку.

Що б ти побажав нашим читачам, можливо скажеш кілька слів як посилання до всього Світу Українського Язичництва?

Не буду великим оригіналом в цьому питанні. Хочу побажати усім віднайти своє справжнє покликання в цьому житті та гідно його виконувати на Славу Богам Рідним та Предкам Світлим нашим, душу свою тим вдосконалюючи! Щастя, Здоров'я, Статку Духовного та тілесного та Ладу й Затишку у Ваших оселях! Усіх БЛАГ!!!

Щиро вдячний, Родославе, за інтерв'ю. Мої тобі благословення! Слава Сварогу! Слава Духам Предків наших...
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Vitaliy 30 квітня 2014
Marazm!!! Ce vidstupnyctvo!! Yaksho take procvitae v Ukraini,to j ne dyvuusia ,sho nashu krainu spitkalo take lyhe ,yak:vtrata Krymu,vnutrishni nezgody,krovoprolyttia tosho. Poganstvo -ce nauka demonska!!!
Євгеній Боярчук: "​​​Хочу об'єднати творчих людей"
Про індивідуальну творчість і співпрацю мистців у професійній спільноті, пріоритети лідера та мотиви молоді на шляху до національного визнання розмовляємо з головою Волинського осередку Національної спілки фотохудожників України Євгенієм Боярчуком.
Читати більше
Люба О: "Вважаю, що у кожній книзі письменник може знайти, перш за все, сам себе"
Письменниця, поетеса, мандрівниця, сповнена оптимізму та позитиву людина, відкрита до всього нового та захоплюючого - саме такою є наша сьогоднішня співрозмовниця Люба О, котра нещодавно презентувала свою дебютну книгу "АНОНІМНІ АЛКОГОЛІКИ або як жити в іншій країні​"
Читати більше
Іванка Світляр: "Україна проходить непростий шлях становлення. А проект Р.І.Д. робить свій внесок у цей процес"
Цікавинки української мови та історії можна вивчати за допомогою додатку Р.І.Д. Ось що про нього розповіла одна із засновниць проекту Іванка Світляр...
Читати більше