Яке ж воно, "Маленьке Диво" Патріка Модіано

24 вересня 2018
Анатолій Власюк

ЗВІЛЬНИТИСЯ ВІД МИНУЛОГО

Патрік Модіано "Маленьке Диво".

У цьому романі багато випадкових людей і епізодів. Якщо деякі з них викинути, це не позначиться на сюжеті. Приблизно так розмірковував Патрік Модіано з приводу своїх книжок. А ще окремі сцени з них можна спокійно приліпити до інших романів – і читач нічого не помітить. Проте це трапляється тоді, коли ще не написав своєї основної книжки, і кожна наступна є кроком до втілення мрій.

Слава до Модіано прийшла у двадцять три роки, коли він видав книжку “Майдан Зірки”. Це не лише знаменитий паризький майдан, але й жовта зірка на грудях у євреїв під час Другої світової війни. Цей роман був першим у циклі майбутніх творів, за які Патрік Модіано отримував різноманітні літературні премії, аж поки не став лауреатом Нобеля.

“Маленьке Диво” – про спробу звільнитися від минулого. Врешті-решт, героїні це вдається, хоча й після невдалої спроби самогубства. Намір розшукати матір, спогади про важке дитинство, коли не знаєш, хто твій батько, а мати ставиться до тебе, м’яко кажучи, прохолодно – все це переплітається з сучасністю, коли тебе намагається зрозуміти поліглот, а незнайома аптекарка допомагає чим може. В останній момент здається, що аптекарка і є її мамою, а не та жінка в жовтому пальті, за якою вона стежила, ідучи в метро чи гуляючи паризькими вуличками.

Здається, в житті кожної людини це найважливіше – звільнитися від минулого.

Анатолій ВЛАСЮК

13 вересня 2018 року

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Психолог Ерік Берн про те, як батьки програмують долю своїх дітей
Ерік Берн — автор знаменитої концепції сценарного програмування і теорії ігор. Берн впевнений, що життя кожної людини програмується до п'ятирічного віку, і всі ми потім живемо за цим сценарієм.
Читати більше
Українець, що став прототипом Джеймса Бонда
Чи знали ви, що прототипом славетного Джеймса Бонда був українець? Авантюрист, що погоджувався на найризикованіші завдання. Коли Ян Флемінґ взявся за писання першого роману про "агента 007", нічого вигадувати не довелося – просто взяв за основу колоритного одесита.
Читати більше
Коти, яких спіймали на гарячому (фото)
Цікавість котів безмежна. Їм завжди цікаво, що ви робите, куди пішли, що принесли і, звичайно, що їсте. Навіть якщо ви будете їсти огірок, кішка буде сидіти поруч і всім сумним виглядом показувати, що совісті у вас немає, якщо не ділитеся... Тому-у-у... всім котиків:)
Читати більше