Зберігати спокій. ЯК? І чи варто зараз прагнути спокою?

Нам страшно і тривожно, ми перебуваємо в стані невизначеності та відчаю, адже в країні війна і це стосується кожного з нас. Ми боїмося за своє життя і за близьких, не знаємо, як діяти, та хвилюємось, що не встигнемо зробити все, що могли. Страшно і тим, хто в найгарячіших точках, і тим, хто неподалік.

Хтось бореться, а хтось боїться, хтось шукає можливості  діяти і допомагати, а хтось активно стежить за новинами, хтось хвилюється, а хтось ігнорує ситуацію.

Для кожного з нас це стрес, і це – часи змін. Наше життя вже не буде таким, як раніше. Власне, життя ніколи не може бути таким, як раніше, адже зміни відбуваються постійно, та зараз вони особливо стрімкі й кардинальні.

Коли війна, ми вдивляємось  прямісінько в очі смерті. Це саме той час, коли ми маємо змогу переглянути, переоцінити все своє життя і подумати, як бути зараз і що далі. Що важливо, а що не дуже. Що справді в пріоритеті. Чітко відрізняти те, на що можемо вплинути, а на що – ні, що ми готові робити, щоб щось змінити.

Коли тривожно і страшно – це нормально. Наш стан, наші емоції виникають не просто так – вони допомагають пристосуватись до дійсності, щоб справитись і вижити. Запускають фізіологічні реакції, стимулюють певну поведінку. Психіка завжди діє найкращим чином, діє на нашу користь, в будь-якій ситуації обирає найкращий спосіб реагування. Саме тому ми справляємось. Адаптуємось. Це не завжди спокій і не завжди позитивні емоції, але це те, що працює на нас.

Важливо, що наші реакції  залежать від дійсності, в якій ми перебуваємо. Від того, яку інформацію споживаємо, чим займаємось, з ким і які маємо стосунки. Кожен з нас унікальний, для кожного в різні моменти часу різний стан є нормальним і сприятливим. І кожен може справлятись по-різному – активно діяти там, де є можливість вплинути на ситуацію, підтримувати близьких, чи спокійно тримати себе в руках і очікувати, не заважаючи тим, хто може щось змінити. В кожного це щось своє.
 

Тримаймося. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Любов СЕРДУНИЧ Любов СЕРДУНИЧ 27 лютого 2022
Доповню: https://uamodna.com/articles/diy/?social=1&view=1