Залишитися людиною. Жорж Сіменон "Він приїхав у День всіх святих"

Жорж Сіменон. Він приїхав у День всіх святих​.
 
Дев'ятнадцятирічний Жіль після смерті батьків переїжджає із Норвегії до Франції. Тут він дізнається про смерть татового брата, який заповідав йому все своє майно.

Містечком керує синдикат, куди входять найвпливовіші люди. Проте Жіль виявляє характер. Він не хоче жити за правилами, встановленими ними.

Хоча в романі ми не зустрічаємо комісара Мегре, не обходиться без елементів детективу. Так, Жілю вдається знайти шифр до сейфу, в якому дядько зібрав компрометуючі матеріали на синдикат, а також викрити убивцю.

Проте без бою ці люди здаватися не хочуть. Лікаря, який став коханцем молодої дружини його дядька, звинувачують в отруєнні своєї дружини. Під час розслідування встановлюють, що і дядько помер від отрути. Підозра падає вже не на лікаря, а на його коханку.

За цей час Жіль встигає одружитись на дівчині, яку першою побачив у Франції. Але сімейне життя не приносить йому щастя. Він байдужий до сина, якого народила дружина.Тепер він цілком зайнятий тим, щоби визволити із в'язниці жінку, яку кохає. Йому вдається довести, що дядька вбила сестра його мами. Але він домовляється із членами синдикату, що знищить компромат на них, якщо вони звільнять невинних лікаря, дружина якого сама отруїлась, і кохану, а також не посадять до в'язниці тітку. Все відбувається за планом Жіля.

Відтак з'ясовується, що він хоче віддати своє багатство дружині, а сам втекти із коханою і почати життя з чистого листка.

Жіль завжди хотів залишатися людиною за будь-яких обставин. Він розумів, що через багатство стає подібним на дядька, якого ненавиділи в містечку. І лише кохання може врятувати його.

Цей твір належить до так званих "важких романів", як їх сам окреслив письменник. Як і в романах про Мегре, для нього важливе не розкриття убивства саме по собі. Він показує стосунки між людьми. Майже всі літературні герої засліплені багатством, намагаються урвати часточку собі й знайти своє місце під сонцем. І лише Жіль іде проти течії, розуміючи, що не в багатстві щастя. Знайшовши кохану жінку, споріднену йому душу, він здатний зробити чи не найважливіший вибір у своєму житті.
 
Анатолій ВЛАСЮК
3 січня 2018 року
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як бабуся зі своїм онуком розважаються самі та веселять людей у цілому світі
У будь-якому віці є місце для креативу. Двадцятисемирічний Росс Сміт і його 93-річна бабуся Пауліна на відмінно це підтверджують. Маємо для вас багато фото, які неодмінно піднімуть настрій.
Читати більше