Забобони та авторитети

1 травня 2018
Ліля Колісник

Зовсім недавно думала про забобони. Зізнайтеся, так чи інакше, у кожного є хоч один. Здибали чорного кота, встали не з тієї ноги, або ж розбили дзеркало - українці споконвіків полюбляли вірити у різні прикмети. Думаю, тягнеться уся ця історія з часів язичництва. Адже такий несвідомий страх людини перед числами, предметами, датами, врешті, вчинками людей - не що інше, як клаптик язичницького світу, який свого часу розчинився у християнстві. 

Якось почула від авторитетної для себе людини, що кактуси не варто тримати в будинку. Мовляв, погано впливають на жіночу енергетику. А мені так хотілося придбати собі ці рослини (що я, власне, і зробила). 
Це я до того, що десь на підсвідомому рівні, навіть не помічаючи того, ми змінюємо власне рішення під впливом суджень іншої людини. Не скажу, що це погано. Проте добре, коли ви повністю незалежні від думки оточення, синтезуєте від нього тільки корисне для себе і притримуєтесь власної позиції. Врешті саме до цього завжди варто прагнути.

Опріч того, пропоную переглянути цікавий дайджест із забобонами зі всього світу. Національності різні, традиції - теж, проте усі ми - люди.

У світі тварин

Чорні кішки завжди мали погану репутацію, особливо у сам Геловіну, через те, що їх вважають прибічниками відьом. Бідолашних тварин так само уникають у будь-який день року через забобону про те, що чорна кішка, яка перетинає шлях, - це нещастя. Але вони у цьому не самотні. У Південній Кореї ворони вважаються нещасливими і, можливо, навіть попередниками смерті, зокрема у Великобританії. Там вважають їх предвісниками загибелі.Існує стара британська заборона, згідно з якою всі шість воронів повинні залишатися в Лондонській вежі постійно - або корона впаде. І в Ірландії та Шотландії кажуть, побачиш бодай одну сороку - буде нещастя, хоча дві чи більше - до добра.

Обрізання нігтів на ніч

Очевидно, це невдача - обрізати нігті після настання темряви, принаймні за прикметами в Туреччині, Індії та Південній Кореї. Один японський забобон навіть стверджує, що ви можете передчасно померти. проте так вже склалося, що ножі або інші гострі ріжучі інструменти використовують для роботи з довгими нігтями. Очевидно, темрява плюс гострі предмети, а потім - відсутність медичної допомоги може дорівнювати смертельним інфекціям.

Свистіти чи не свистіти

Загалом свистіння у приміщенні та на сонці - невтішні дії згідно з російськими та норвезькими замороками. Свист у приміщенні нібито призводить до фінансових проблем в Росії. А в Норвегії свист у сонячну погоду нібито викликає дощ.

Тост, або смерть

Хочеш побажати смерті комусь? Пригости його тостами і водою. Принаймні так йдеться у німецькому забобоні. Ця історія походить від грецького міфу, де духи мертвих пили воду з річки Лети. Летіа, богиня ріки забуття,  змусить духа забути своє земне минуле, перш ніж він перейде в підземний світ.

Аргентинські перевертні

Й останнє, але не менш важливе, в Аргентині є забобон, який стверджує, що сьомі сини перетворяться на... перевертнів ... якщо тільки президент країни не прийме їх. Відомо, що забобон ввезли до Аргентини в 1907 році два російські іммігранти, де у домовленості вказувалося, що Цар став хрещеним батьком для сьомих синів. Відомий факт, Крістіна Фернандес де Кіршнер, президент Аргентини з 2007 по 2015 рік, прийняла хлопчика як свого похресника через багатовіковий забобон.

Цікавинки вичитала у статті мультимедійного редактора Стівена Майса. Якщо заінтригували, тут є ще. 

Наостанок додам, що тема віри - одна з тих, яка має бути поза людськими судженнями. Вірити чи ні - справа ваша. Втім, я б ставилася до забобонів, як до захоплюючих міфологем, кожна з яких має своє коріння та багатовікову історію.

*зображення-обкладинка - pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як бабуся зі своїм онуком розважаються самі та веселять людей у цілому світі
У будь-якому віці є місце для креативу. Двадцятисемирічний Росс Сміт і його 93-річна бабуся Пауліна на відмінно це підтверджують. Маємо для вас багато фото, які неодмінно піднімуть настрій.
Читати більше