Як вижити в чоловічому колективі

20 січня 2015
Viktoria Vovkanets
Сьогодні все більше і більше жінок відходять від стереотипної ролі жінки-домогосподарки і віддають перевагу кар'єрі. Не зважаючи на це, ще залишилась маса стереотипів щодо жінок і їхніх здібностей на роботі, а особливо важко тим, хто обрав "чоловічу" професію і працює в чоловічому колективі.

Хочу поділитися з вами власними порадами, оскільки працюю інженером з електроніки і єдина жінка в колективі. 

Добре відомо, що чоловік отримує в середньому на 20-30% більшу зарплату при тому ж обсязі роботи і з тими ж навиками. Хоч наше суспільство і говорить про рівноправ'я, є цілий ряд стереотипів і труднощів, які повинна подолати жінка на шляху до успішної кар'єри і високої посади. Говорю це з власного досвіду, оскільки неодноразово мені відмовляли в роботі лише тому, що я жінка. До того ж, жінка повинна прикладати вдвічі більше зусиль, ніж чоловік, щоб досягти того ж результату.

Злякались? Ну тоді не марнуйте далі свій час на цю статтю. Але для тих, хто все ж таки наважився і готовий йти до мети - подані нижче поради можуть бути корисними.
 

1. Не одягайтесь занадто відверто чи святково на роботу, якщо хочете, щоб вас сприймали як експерта

По-перше, враження про людину в першу чергу роблять за зовнішнім виглядом.

"У вас є лише одинт шанс справити перше враження" - Коко Шанель

Якщо жінка одягнута, чи, краще сказати, роздягнута - повірте жодному чоловікові не спаде на думку з такою розмовляти про квантову фізику чи новинки на ринку смартфонів. І потім не скаржтеся, що вас не сприймають серйозно.
 
По-друге, чоловікові-колезі, при всій повазі до Вас, буде важко сконцентруватися. Тут вже ви ставтеся до них з повагою. Також не рекомендований занадто святковий, яскравий одяг і макіяж - залиште це для новорічного корпоративу. Зараз доступний широкий асортимент ділового одягу - тому навіть тут є з чим поекспериментувати.
 

2. Покажіть силу характеру, або, як кажуть у народі, що "є порох в порохівницях"

Якщо Ви вступаєте у чоловічу гру - потрібно навчитись грати за іхніми правилами. "Великі дівчата не плачуть" - у вас нема права на сльози, навіть коли хтось образив. Інакше вас все життя будуть сприймати на роботі як маленьку вередливу дівчинку, і справа тут зовсім не у віці. Потрібно зібрати волю в кулак і не дуже близько сприймати конфліктні ситуації. Це не означає, що ви повинні миритись із несправедливістю - ні, зовсім ні. Будьте завжди готові захистити свою думку з аргументами, підкріпленими фактами. Краще помилитись, маючи свою особисту думку, ніж помилково погоджуватись із чужою. Повірте, якщо одного разу ви виграєте дискусію з чоловіком - використовуючи його ж методи - все, Ви заробили повагу назавжди. 
 

3. Цікавтеся "нежіночими" темами

Важливо, щоб жінка не почувала себе "білою вороною" в колективі. Але зазвичай є таке поняття як "чоловічі" та "жіночі" теми для обговорення. У той час, як у жіночому колективі обмінюються модними новинками, косметикою, рецептами і плітками, у чоловічому це - футбол, електроніка і автомобілі. Також є ще ряд нейтральних тем - погода, подорожі та економіка. Релігію і політику краще не чіпати, щоб уникнути зайвого конфлікту через переконання. Тобто, що я цим хотіла сказати? Ідея полягає в тому, щоб розвиватись у галузях, що були досі поза зоною інтересу. Спочатку ви промовитесь про новинку на ринку смартфонів, а через декілька місяців це Вас так "затягне", що ви вже будете сперечатись про те, який процесор потужніший. Що це дасть Вам для роботи - люди будуть раді поділитись з вами інформацією, адже ви розвинена і розумна жінка, і зможете дати достовірну відповідь чи пораду. 
 

4. Не фліртуйте і не заводьте романів на робочому місці

Чому ні? Є декілька причин. І справа навіть не в тому, як це виглядає. В ситуації, коли ви працюєте разом в одному проекті, може відбутись ситуація, що ви маєте різні погляди на ситуацію, оскільки і цілі можуть бути різними. І тут вже конфлікт інтересів буде переноситись з офісу додому або не буде об'єктивного бачення ситуації стосовно роботи. Згубно і для стосунків, і для кар'єри. Ще гірше, коли доводиться працювати з колишнім. 

Ще гірше - домагання. Сумно казати, але багато жінок зустрічаються з цією проблемою - навіть у ситуації, коли жінка не провокувала чоловіка. Частіше всього, це трапляється з чоловіками з вищою посадою, які погрожують звільнити з роботи, якщо жінка йому відмовить. Тут варто чітко розуміти - довгострокову кар'єру таким методом не побудуєш. Краще піти з компанії, ніж потім бути все життя "підстилкою". 

 

5. Будьте "людиною слова"

Чоловіки поважають, коли жінка поводиться відповідально і дотримується слова. У бізнесі не пройде "дівчина повинна запізнюватись". Пунктуальність, точність і відповідальність є ключовими рисами для успішної співпраці з чоловіками. 
 
На завершення статті скажу, що ці поради не є універсальними і можуть не стосуватись якихось певних специфічних ситуацій. Всі вони сформовані мною з особистого досвіду і, якщо ви не згідні, - прошу коментувати.

Що важливо розуміти - якщо Ви прагнете рівноправ'я, дійте відповідно. У чоловічій грі потрібно грати за чоловічими правилами. Якщо ви поводите себе професійно, є експертом у своїй справі й на вас можна покластись - Ви здобудете повагу колег. Повірте, деяким чоловікам важко змиритись, що жінка не просто може бути не гіршою за них, але навіть кращою - деяким людям потрібен час, щоб це прийняти. 

   
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

10 таємниць, захованих у всесвітньо відомих картинах
Образотворче мистецтво здатне не тільки надихати, а й мучити наш мозок таємницями і загадками. На полотнах великих художників часто зустрічаються дивні хитромудрі деталі або навіть послання, які піддаються розшифровці тільки через сотні років.
Читати більше
Дружба довжиною в життя: собаки
Кажуть, аби мати найліпшого друга, не обов'язково треба знати людей:) Мова про собак. Ці дивовижні створіння знають про відданість більше, ніж ми. Завжди поряд: підтримають, посумують з вами та ще й захистять. Дружба довжиною в життя. Чотирилапі.
Читати більше