В Україні обмежили використання диких тварин в шапіто

11 серпня 2017
Редакція
У результаті багатомісячної боротьби зоозахисників в Україні було прийнято закон 5119-1 про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Окрім збільшення покарання (до 8 років позбавлення волі), новий законопроект обмежив діяльність в Україні шапіто з тваринами.
 
"В Україні вже багато років заборонено створення і функціонування пересувних звіринців. Тобто шапіто з тваринами мали давно опинитися поза законом, втім неточність визначень дозволила садистам продовжувати знущатися над живими істотами, — говорить засновник зоозахисної організації UAnimals. — Тепер же, завдяки зусиллям тисяч активістів, прийняли закон 5119-1, який уточнює поняття "пересувний звіринець" і остаточно забороняє перевезення тварин для циркових цілей, тобто забороняє шапіто зі звірми".
 
Варто зазначити, що за останній рік ідею цирку без тварин підтримали багато відомих українців, серед яких співачки Джамала і Onuka, акторка Олена Кравець, продюсерка Олена Мозгова і телеведуча Інна Цимбалюк. З відкритим листом до Президента України звернувся навіть колишній в’язень концтаборів Аушвіц, Терезін і Маутгаузен. Ігор Малицький попросив Петра Порошенка посприяти забороні цирків із тваринами та порівняв останні з концтаборами. Не залишились осторонь проблемного питання і представники українського духовенства, які одностайно виступили проти знущань над тваринами у цирках.
 


"Ми продовжуємо боротится за повну заборону експлуатації тварин у цирках! — запевняють активісти. — Втім навіть зараз дотримання нового закону залежить від простих українців. Звертайтеся до місцевої влади з проханням дотримуватися закону і не давати дозвіл на розміщення шапіто, а якщо це вже сталося, викликайте поліцію та домагайтеся складення протоколу".
 

 
Сьогодні експлуатація тварин цирками заборонена чи обмежена у десятках країн: від Австрії до Греції, від Великобританії і Латвії до Ізраїлю. Пов’язане таке рішення з жорстокістю дресури та поганими умовами утримання тварин, а також небезпекою для людей. В Україні лише за останні кілька місяців трапилися два жахливі випадки. Спочатку в Прилуках левиця втекла з цирку і вирушила у житлові квартали. На диво, дика тварина не кидалася на людей, але поліція її вбила, бо у цирку не виявилося транквілізаторів. Кілька тижнів тому у Білій Церкві ведмідь прямо на арені цирку вирвався від дресирувальника і напав на глядачів.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com