Українські журналісти в польщі навчались як творити якісні медіа

В Жешуві завершилась третя польсько-німецька літнья школа для 15 молодих журналістів з регіональних та місцевих ЗМІ з України. Організаторами школи є Інститут політичних наук Жешувського університету  та Асоціація журналістики в Жешуві.

Відбір учасників літньої школи проводили працівники університету Альфреда Нобеля у м. Дніпро, Україна, який є партнером проекту. Навчальний курс тривав один тиждень, за цей час учасники мали можливість ознайомитись з методами та умовами функціонування регіональних та місцевих ЗМІ у Польщі та Німеччині. Програма літньої школи включала заняття, які проводили польські та німецькими медідослідники. 

Медіаексперти з Університету Отто Фрідерика в Бамберзі (Німеччина) професор Маркус Бемер та Віра Каценбергер розмовляли з учасниками про кризи та конфлікти з якими стикаються журналісти в Німеччини, під час дискусії учасники розповідали про етичні проблеми з якими стикаються у своїй роботі в Украні. Подальші лекції стосувались кросмедійної журналістики, а також громадянської журналістики. Одним із важливих питань яке піднімалось стосувалось журналістики і громадського активізму.

Лекцію про регіональні та місцеві засоби масової інформації в Польщі проводив доктор Павел Куча, а про журнаістику і піар розповідав професор Войцех Фурман з Жешувського університету. Крім того була лекція присвячена польській репортажній школі, її читав професор Казімір Волні-Зморжинський з Папського університету у Кракові. 


Окрім теоретичної частини навчання була і практична, учасники відвідали газету "Репортер", католицьке радіо "VIA", а також редакцію газети "Nowiny 24" - це щоденна газета, яка виходить 5 разів на тиждень. Найбільший тираж на вихідні 30 тис, а в інші дні 10 тис. Працює онлайн версія де крім текстових форматів публікують фоторепортажі та багато відео. Газета дублює те, що було на сайті, новини вимагають оперативності.
 


Також учасники мали змогу відвідати важливі з точки зору розвитку Підкарпатського воєводства об'єкти, такі як Виставково-конгресний центр Arena в Ясіонці, який на даний момент є найсучаснішим діловим об'єктом у воєводстві. Крім того учасники ознайомитись з роботою жешувського агентства регіонального розвитку та Підкарпатського відділення Агенції з реструктуризації та модернізації сільського господарства. 

Проект став можливий завдяки Фонду польсько-німецького співробітництва та іншим партнерам: Підкарпатське воєводство, Жешувське агентство регіонального розвитку, Агентство з реструктуризації та сучасного сільського господарства Підкарпатського регіонального управління.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як розпізнати маніпулятора та не піддатися впливу
Маніпулятори переслідують власні цілі. Їм байдуже на оточення і чужі почуття. Їх турбує лише власне життя. Тому дуже важливо не піддаватися їхнім хитрощів і не стати жертвою. Як же викреслити таких людей зі свого життя?
Читати більше