Українські астрономи відкрили унікальну галактику

Вчені з Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України відкрили унікальну галактику. Особливість її в тому, що вміст у ній всіх хімічних елементів, важчих за гелій - найнижчий серед усіх відомих галактик з активним зореутворенням. Групу вчених очолює український академік, астрофізик Юрій Ізотов (у 2005 році він разом з американським колегою відкрив одну з наймолодших галактик Всесвіту).
 
ain.ua
 
Результати спостережень вчені опублікували в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.
 
Чому це відкриття важливе? Сучасна астрофізика досліджує фізичні характеристики так званих первинних галактик - вважається, що це перші об'єкти Всесвіту, які з'явилися в газовому середовищі з водню і гелію, яке практично не містило інших елементів. Первинні галактики створювалися, коли його вік становив кілька мільйонів років (зараз вік Всесвіту - приблизно 13 млрд років). Вони відігравали важливу роль в еволюції раннього Всесвіту, наприклад, в них почався синтез елементів, важчих за гелій (азоту, кисню, заліза, вуглецю) і т.д.


 
Первинні галактики були невеликими за розміром і масою (в десятки тисяч разів менше за масою, ніж, наприклад, Чумацький Шлях). Ця обставина не дозволяла вивчити їх як слід, тому астрономи почали пошук їхніх аналогів, розташованих ближче. До цього часу були відомі лише кілька подібних галактик, серед них і та, яку астрофізики Юрій Ізотов і Наталя Гусєва відкрили у 1990 році.
 
У 2017 році колектив вчених (який очолював Ізотов, і в якому брала участь Гусєва) зробив нове відкриття. На попередньому етапі дослідження автори шукали такі галактики серед 4 млн і знайшли кілька кандидатів. Найвірогіднішим з них виявилася галактика J0811 + 4730. Її спостереження проводили на одному з найбільших телескопів світу - Великому бінокулярному телескопі, який знаходиться в Арізоні, США. У нього є два дзеркала, кожне - діаметром 8,4 м.
 
ain.ua
 
Відкрита галактика розташована на відстані 600 млн світлових років і є досить маленькою. За розміром вона в десятки разів менша, а за масою - в сто тисяч разів менша, ніж типова спіральна галактика.
 
ain.ua
 
(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який стосунок має Гелловін до України?
​Незабаром нас очікує дещо контроверсійне свято. Для когось Гелловін – це можливість стати казковим чудернацьким створінням і повеселитися з друзями. А хтось вважає, що це – "диявольське свято, яке не повинно з'являтись у лексиконі українців". Але який же стосунок Гелловін має до України?
Читати більше