Українська "Вікіпедія" перетнула позначку у 700 000 статей

22 червня 2017
Олена Українка
На початку цього місяця — 4 червня 2017 року — український сегмент онлайн-енциклопедії "Вікіпедія" досягнув віхи у 700 000 статей.

Аби дістатися до цієї позначки українським вікіпедистам знадобилося 13 років — перша стаття українською мала назву "Атом" і була опублікована 30 січня 2004 року. Зараз за кількістю створених статей українська "Вікіпедія" займає 16 сходинку з 297. Найближчі сусіди — китайська мова з показником у 947 505 матеріалів та перська із 545 878 публікаціями.

Загалом на даний момент українська спільнота вікіпедистів нараховує 362 999 зареєстрованих учасників з яких активними є 2774 (0,76%). Активними за визначенням "Вікіпедії" вважаються учасники, які впродовж календарного місяця внесли хоча б одне редагування. Серед користувачів, що зробили більше 100 правок і вказали стать у своєму обліковому записі — 1385 чоловіків і 209 жінок.

У середньому за 2016 рік темп зростання кількості статей української "Вікіпедії" становив 165 на день і 5038 на місяць. Кількість переглядів україномовних статей перетнула позначку у 500 мільйонів за рік. До числа найбільш популярних статей увійшли матеріали про українських культурних діячів різних історичних періодів, а також матеріали про війни, що відбувалися і відбуваються на території нашої держави.


 
ain.ua
 
Ювілейним матеріалом стала стаття про відкритий чемпіонату Австралії з тенісу 1987 року серед чоловіків в одиничному розряді. Її автор — Олександр Тагаєв, який активно приймає участь у розвитку української "Вікіпедії" з 2014 року. Наразі його внесок складає 25 000 правок, 2500 статей та 100 доповнень. За словами Олександра, основний спонукаючий мотив для нього — бажання збільшити кількість україномовного контенту в інтернеті.

"Таким чином я намагаюся протидіяти подальшій русифікації, яка є "лагідним" способом поглинання України Росією. Я почав писати, коли зрозумів, що зросійщення продовжується і номінальний статус державної мови та начебто мова середньої освіти її не припинили, а лише вповільнили. Зупинити це може лише альтернатива російськомовному контенту у вигляді україномовного. Це не можуть зробити маленькі сайти, але під силу такій великій колективній праці як "Вікіпедія", — прокоментував свою діяльність вікіпедист.

Автор: Стас Ямковой
Джерело: ain.ua​
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 причин завітати на "Київські Контракти. Незалежність"
До Дня Незалежності у Києві на Контрактовій площі вже вдруге цього року пройде Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". 24-25 серпня гості свята відчують справжню атмосферу традиційного українського ярмарку - із безліччю ексклюзивних товарів, смачних наїдок та розваг. У цій статті ми зібрали п’ять переконливих причин, чому варто у ці дні завітати на Контрактову.
Читати більше
Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше