Українська "Вікіпедія" перетнула позначку у 700 000 статей

22 червня 2017
Олена Українка
На початку цього місяця — 4 червня 2017 року — український сегмент онлайн-енциклопедії "Вікіпедія" досягнув віхи у 700 000 статей.

Аби дістатися до цієї позначки українським вікіпедистам знадобилося 13 років — перша стаття українською мала назву "Атом" і була опублікована 30 січня 2004 року. Зараз за кількістю створених статей українська "Вікіпедія" займає 16 сходинку з 297. Найближчі сусіди — китайська мова з показником у 947 505 матеріалів та перська із 545 878 публікаціями.

Загалом на даний момент українська спільнота вікіпедистів нараховує 362 999 зареєстрованих учасників з яких активними є 2774 (0,76%). Активними за визначенням "Вікіпедії" вважаються учасники, які впродовж календарного місяця внесли хоча б одне редагування. Серед користувачів, що зробили більше 100 правок і вказали стать у своєму обліковому записі — 1385 чоловіків і 209 жінок.

У середньому за 2016 рік темп зростання кількості статей української "Вікіпедії" становив 165 на день і 5038 на місяць. Кількість переглядів україномовних статей перетнула позначку у 500 мільйонів за рік. До числа найбільш популярних статей увійшли матеріали про українських культурних діячів різних історичних періодів, а також матеріали про війни, що відбувалися і відбуваються на території нашої держави.


 
ain.ua
 
Ювілейним матеріалом стала стаття про відкритий чемпіонату Австралії з тенісу 1987 року серед чоловіків в одиничному розряді. Її автор — Олександр Тагаєв, який активно приймає участь у розвитку української "Вікіпедії" з 2014 року. Наразі його внесок складає 25 000 правок, 2500 статей та 100 доповнень. За словами Олександра, основний спонукаючий мотив для нього — бажання збільшити кількість україномовного контенту в інтернеті.

"Таким чином я намагаюся протидіяти подальшій русифікації, яка є "лагідним" способом поглинання України Росією. Я почав писати, коли зрозумів, що зросійщення продовжується і номінальний статус державної мови та начебто мова середньої освіти її не припинили, а лише вповільнили. Зупинити це може лише альтернатива російськомовному контенту у вигляді україномовного. Це не можуть зробити маленькі сайти, але під силу такій великій колективній праці як "Вікіпедія", — прокоментував свою діяльність вікіпедист.

Автор: Стас Ямковой
Джерело: ain.ua​
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше