Українець виграв поїздку до Нью-Йорку від "Вікіпедії"

26 червня 2017
UAPOST.US
23-річний студент із Тернополя Максим Терлецький завершив свою 10-тисячну статтю в інтернет-енциклопедії "Вікіпедія" та отримав нагороду - поїздку до Нью-Йорку.

"23-річний студент Максим Терлецький один із постійних дописувачів найбільшої інтернет-енциклопедії сучасності. На його рахунку пізнавальні статті про персонажів української та світової історії, краєзнавства та сучасного мистецтва. Нещодавно він завершив ювілейну для себе 10-тисячну статтю, за що отримав приз – поїздку у Нью-Йорк від фонду Wikimedia", - йдеться у повідомленні "20 хвилин".
 
uapost.us
 
Як відзначає юнак, першу свою статтю написав ще п’ять років тому.

"Тоді я навчався на першому курсі техуніверситету і коли вивчав історію України, виявив, що у "Вікіпедії" є великі прогалини в плані висвітлення помітних особистостей. Спочатку написав про одного маловідомого гетьмана XVIII століття, про якого відомостей залишилось дуже мало", - розповідає Максим.

За його словами, зазвичай він перекладає англомовні матеріали, а потім вносить правки, пристосовуючи їх до українських реалій. Зокрема, статті про західних поп-зірок хлопець доповнює інформацією про їхні виступи в Україні. Також студент зазначає, що за вихідний день може написати і перекласти до 10 статей, а рекордом своїм вважає 24 дописи. 

"Багато курйозів є у статтях про українських політиків. Я їх не пишу, але був певний час редактором у політичному розділі. Напередодні виборів 2014 року розпочалася "війна правок". У біографіях голів партій почали додавати відомості про кримінальні статті й судимості. Представникам однієї партії приписали зростання статків за час перебування у владі. Причому без жодного посилання на достовірне джерело. Потрібно було постійно видаляти невірні дані. Після того я добровільно відмовився від місця редактора", - поділився досвідом Максим. Поїздку хлопець виграв несподівано для самого себе. З 1 червня цього року, кожен хто напише 10 тисяч статей для "Вікіпедії" отримає від фонду Wikimedia безкоштовну тижневу поїздку в Нью-Йорк. Український студент з нетерпінням очікує подорожі. 

"Поїздка включатиме відвідання штаб-квартири "Вікіпедії", бібліотеки Конгресу США - найбільшої у світі. Крім того, буде екскурсія Нью-Йорком", - додав він.
   
Раніше, українська версія "Вікіпедії" - безкоштовної електронної енциклопедії, похвалилася своїм рекордом. Тепер у ній 700 тис. статей українською мовою.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше