Українець виграв поїздку до Нью-Йорку від "Вікіпедії"

26 червня 2017
UAPOST.US
23-річний студент із Тернополя Максим Терлецький завершив свою 10-тисячну статтю в інтернет-енциклопедії "Вікіпедія" та отримав нагороду - поїздку до Нью-Йорку.

"23-річний студент Максим Терлецький один із постійних дописувачів найбільшої інтернет-енциклопедії сучасності. На його рахунку пізнавальні статті про персонажів української та світової історії, краєзнавства та сучасного мистецтва. Нещодавно він завершив ювілейну для себе 10-тисячну статтю, за що отримав приз – поїздку у Нью-Йорк від фонду Wikimedia", - йдеться у повідомленні "20 хвилин".
 
uapost.us
 
Як відзначає юнак, першу свою статтю написав ще п’ять років тому.

"Тоді я навчався на першому курсі техуніверситету і коли вивчав історію України, виявив, що у "Вікіпедії" є великі прогалини в плані висвітлення помітних особистостей. Спочатку написав про одного маловідомого гетьмана XVIII століття, про якого відомостей залишилось дуже мало", - розповідає Максим.

За його словами, зазвичай він перекладає англомовні матеріали, а потім вносить правки, пристосовуючи їх до українських реалій. Зокрема, статті про західних поп-зірок хлопець доповнює інформацією про їхні виступи в Україні. Також студент зазначає, що за вихідний день може написати і перекласти до 10 статей, а рекордом своїм вважає 24 дописи. 

"Багато курйозів є у статтях про українських політиків. Я їх не пишу, але був певний час редактором у політичному розділі. Напередодні виборів 2014 року розпочалася "війна правок". У біографіях голів партій почали додавати відомості про кримінальні статті й судимості. Представникам однієї партії приписали зростання статків за час перебування у владі. Причому без жодного посилання на достовірне джерело. Потрібно було постійно видаляти невірні дані. Після того я добровільно відмовився від місця редактора", - поділився досвідом Максим. Поїздку хлопець виграв несподівано для самого себе. З 1 червня цього року, кожен хто напише 10 тисяч статей для "Вікіпедії" отримає від фонду Wikimedia безкоштовну тижневу поїздку в Нью-Йорк. Український студент з нетерпінням очікує подорожі. 

"Поїздка включатиме відвідання штаб-квартири "Вікіпедії", бібліотеки Конгресу США - найбільшої у світі. Крім того, буде екскурсія Нью-Йорком", - додав він.
   
Раніше, українська версія "Вікіпедії" - безкоштовної електронної енциклопедії, похвалилася своїм рекордом. Тепер у ній 700 тис. статей українською мовою.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Де проходить Гринвіцький Меридіан?
22 березня 1675 року король Англії Карл II заснував Королівську обсерваторію в Гринвічі. З цього часу меридіан, що проходив через обсерваторію, був прийнятий англійськими моряками за точку відліку.
Читати більше