Українцям відкрили базу для досліджень родоводу на 2,5 млн осіб

21 червня 2017
Олена Українка
У вівторок, 20 червня, у вільному доступі запрацювала онлайн-база даних про понад 2,56 мільйони мешканців України, народжених у період 1650-1920 років, яка дає можливість українцям досліджувати власну генеалогію.

P.S. У зв’язку з великою кількістю відвідувачів, тимчасово можливі перебої у роботі сайту. Якщо спостерігаєте недоліки в роботі сервісу, краще збережіть цю інформацію і спробуйте пізніше.

Про це ZAXID.NET повідомив керівник проекту pra.in.ua Ігор Гошовський.

Доступ до цієї бази є безкоштовним. Пошук можна здійснювати за прізвищем та ім’ям, при цьому також зазначаючи діапазон дат народження і смерті осіб. Другий спосіб пошуку – за географічним принципом. Це зручно, коли людина знає лише місцевість, де жили її давні родичі. У такий спосіб користувач може переглянути існуючі списки мешканців того чи іншого населеного пункту.

 

prolviv.com

На сайті є можливість зареєструватися і створити власний профіль. Після цього користувач зможе сформувати власне родове дерево. Система "pra analytics", розроблена програмістами сайту, щодня співставлятиме оновлену інформацію з бази зі створеним родоводом, і у випадку знаходження потенційних зв’язків повідомлятиме про це. Таким чином користувач матиме можливість розширювати родове дерево.

Зараз ця система ще тестується, очікується, що у липні вона працюватиме безперебійно для усіх користувачів.
 

prolviv.com
Користувачі можуть зареєструвати власний профіль, щоб створювати і розвивати своє родинне дерево

Передбачена також можливість відображати свій родовід на мапі, а також підключати різноманітну статистику для його аналізу.

"Зазвичай, людина, яка створила дерево на одному з сайтів, уже до нього не повертається, воно там просто "висить". Ключова відмінність нашого ресурсу – родинне дерево створює не в пустому просторі, а в інтегрованому з базою даних. Якщо буде з’являтися нова інформація, користувач матиме можливість розширювати своє родинне дерево. Є можливість візуалізації родинного дерева на карті із позначенням зон, де була найбільша концентрація родичів. Також, через власний кабінет користувач матиме можливість додавати документи до своєї родинної генеалогії", – прокоментував Ігор Гошовський.


За його словами, основна перевага ресурсу в тому, що тут запропонований готовий, гарно опрацьований, відфільтрований контент про мешканців України, а це – на лише українці, але й євреї, поляки, інші національності, які жили на території України у період 1650-1920 років.Серед джерел, які використали дослідники:
 

 • Метричні книги та сповідальні розписи, як православні, так і католицькі, а також чеських і німецьких колоністів;
 • Списки виборців у Сейм із західноукраїнських областей;
 • Присяжні списки мешканців Поділля та Волині 1793 року;
 • Присяжні списки 1654 року;
 • Списки втрат вояків Австро-Угорської Армії з Галичини;
 • Списки вояків Російської армії Першої світової;
 • Списки вояків Червоної армії, редакції 1926 року;
 • Списки вояків Радянсько-Фінської війни з України;
 • Єпархіальні відомості Волинської і Подільської губернії, а також "Историко-статистическое описание церквей и приходов Волынской епархии";
 • Воєводські вісники (Волинський, Львівський, Тернопільський і Станіславський);
 • Списки в’язнів концтаборів (Талергоф, радянські полонені, Береза Картузька тощо);
 • Списки репресованих;
 • Адресні книги міст кінця XIX – поч. XX століття;
 • Адресні та Пам’ятні книги губерній, що охоплювали терени сучасної України.


Дослідники планують продовжувати свою роботу, і на початок 2018 року збільшити базу до 3 млн осіб. Уже тепер до завантаження цілісним масивом готують дані про 200 тис. осіб. Для охочих долучитися до проекту передбачена можливість волонтерства. В окремому розділі виклали першу частину ще не опрацьованих сканів документів та фотокопій. Наступні порції будуть викладатися через кожні два-три тижні.

Найближчі два тижні сайт працюватиме у режимі бета-тестування. Тож відвідувачів просять повідомляти про виявлені недоліки та побажання щодо покращення його роботи на скриньку у розділі контакти.

Упродовж наступних кількох місяців розробники обіцяють запровадити на сайті обмін повідомленнями та викласти версію бази латинкою.

(via)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який стосунок має Гелловін до України?
​Незабаром нас очікує дещо контроверсійне свято. Для когось Гелловін – це можливість стати казковим чудернацьким створінням і повеселитися з друзями. А хтось вважає, що це – "диявольське свято, яке не повинно з'являтись у лексиконі українців". Але який же стосунок Гелловін має до України?
Читати більше