Українці в Голлівуді: Іван Годяк

23 квітня 2018
Редакція

16 квітня 1914 року народився Іван (Джон) Годяк - відомий американський актор українського походження, чиє ім'я прикрашає Алею слави в Голлівуді.

uaua.world

Народився Іван у США в сім'ї українських емігрантів. Його батьки - Володимир та Анна - жили в селі Грушатичі неподалік від Старого Самбора, а згодом переїхали до Пітсбургу, США. Іван був найстаршим серед чотирьох дітей.

Його акторська кар'єра почала активно йти вгору в 1944, коли Джону випала нагода зіграти в трилері "Рятувальний човен" славнозвісного Альфреда Хічкока. Впродовж наступних 12 років його творчий доробок охопив близько 40 фільмів.

uaua.world

Після тріумфу в "Рятувальному човні" Івану запропонували змінити прізвище на щось більш американське, однак він відмовився. Що й не дивно, з огляду на те, що українці оточували його все дитинство. У Детройті, наприклад, він відвідував студію відомого хореографа та балетмайстра Василя Авраменка; грав у театральних виставах при українській греко-католицькій церкві; брав участь в діяльності організації "Молодих українських націоналістів", до створення якої був причетний Євген Коновалець.

Іван часто брав активну участь в житті української громади - це засвідчують фотографії, які збереглися в Українському національному музеї Чикаго.

uaua.world

Перед тим як потрапити в кінематограф, Іван хотів працювати диктором на радіо, однак отримав відмову через свій акцент. Але це не зупинило наполегливого юнака, він багато працював над собою і в 1938 все ж отримав бажану роботу на WMAQ в Чикаго.

В кінематограф українець потрапив у 1940-их роках, саме тоді він почав працювати на студії "ХХ століття - Фокс", а потім перейшов до Метро-Голдвін-Маєр. Дебютною для нього стала стрічка "Чужинець в місті", знята в 1943 році.

uaua.world

Помер Іван Годяк у будинку своїх батьків у 1955 році, коли йому було 42. Причиною став серцевий напад. Актор саме збирався на кіностудію для завершення роботи над фільмом "На межі всесвіту".

Досягнення Івана Годяка в американському кінематографі були відзначені його особистою зіркою на Алеї слави в Голлівуді, США.

Джерело: www.facebook.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com