"Україна у фокусі" - тиждень українського кіно

29 вересня 2017
Марина

У Страсбурзі за підтримки Держкіно України пройде Тиждень українського кіно "Україна у фокусі". Про це повідомили "Детектору Медіа" в прес-службі Одеського міжнародного кінофестивалю.  

З 6 до 14 жовтня в одному із найстаріших кінотеатрів Європи "Одісей" та в кінозалі "Палацу Європи" у Страсбурзі покажуть 9 українських повнометражних та короткометражних стрічок..

"За останні роки в Україні створено багато якісних та цікавих фільмів. Тільки на ОМКФ-2017 було показано 48 українських стрічок, що є рекордом за всі роки проведення фестивалю, - говорить генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. – Та, на жаль, про українське кіно ще недостатньо знають за кордоном, а для нас як для міжнародного кінофестивалю важливо популяризувати національний кінематограф не тільки всередині країни, а й за її межами. Саме тому ми ініціювали проведення "України у фокусі" у Франції".

Жителі Страсбурга, дипломати 47 держав-членів Європи, співробітники Секретаріату, органів Ради Європи та інституцій Європейського Союзу зможуть подивитися повнометражні українські фільми "Чужа молитва" Ахтема Сеїтаблаєва (показ 6 жовтня), "Рідні" Віталія Манського (показ 7 жовтня), "Червоний" Зази Буадзе (показ 12 жовтня), "Сторожова Застава" Юрія Ковальова (показ 14 жовтня) та короткометражні стрічки учасників та переможців Одеського міжнародного кінофестивалю – "Кров’янка" Аркадія Непиталюка, "У Манчестері йшов дощ" Антоніо Лукіча та Валерії Кальченко, "Цвях" Філіпа Сотниченка, "Випуск’97" Павла Острікова (показ 7 жовтня). Також в рамках "України у фокусі" буде показано фільм класика українського кіно Юрія Іллєнка "Білий птах з чорною ознакою" (показ 8 жовтня).

Свої роботи особисто представлять режисер Ахтем Сеїтаблаєв ("Чужа молитва"), продюсер Юлія Сінькевич ("Рідні"), сценарист та автор однойменної книги Андрій Кокотюха ("Червоний"), режисер Антоніо Лукіч ("У Манчестері йшов дощ") та Павло Остріков ("Випуск’ 97").Приємним сюрпризом для відвідувачів заходу стане розіграш сертифікату від авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Переможець стане щасливим володарем квитків на двох із Франції до України, а саме - до міста Одеси, що тісно пов’язане з українським та світовим кінематографом.

У рамках "України у фокусі" також пройдуть зустрічі керівника Держкіно Пилипа Іллєнка з представниками Європейського фонду підтримки кіновиробництва "Єврімаж" (Eurimages), кіноіндустрії Франції та з українською громадою Ельзасу щодо перспектив розвитку українського кінематографа як складової європейського культурного простору.

Тиждень українського кіно організовано постійним представництвом України при Раді Європи та Державним агентством України з питань кіно спільно з мерією Страсбурга. Співорганізатором та партнером заходу став Одеський міжнародний кінофестиваль. Також серед партнерів Тижня українського кіно –  кінотеатр "Одісей" (Страсбург), авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України", організації української громади в Ельзасі – "М.І.С.Т." та "Promo Ukraїna".

Як повідомляв "Детектор Медіа", У Торонто 11 вересня завершився триденний фестиваль українських фільмів "Дні українського кіно", на якому показали шість українських стрічок.

До програми кінопоказів увійшли шість українських повнометражних кінострічок виробництва 2016-2017 років – "Червоний", "Школа №3", "Процес", "Припутні", "Dzidzio. Контрабас" та "Гніздо горлиці".

Офіційний Київ під час кінопоказів представляли голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та радник-посланник посольства України в Канаді Юрій Никитюк.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com