Україна на полотнах О. Волоскова

Мало, неймовірно мало залишилося в Україні культурних скарбів: знищено, вкрадено окупантами, тому дорожчим стає все, що лишилося. Наприклад, кілька робіт художника Олексія Волоскова (1822-1882).

Купецький син, інвалід (з дитинства ходив на милицях) був зарахований до Академії мистецтв. Навчався в пейзажному класі під керівництвом М. М. Воробйова. Ім'я О.Я.Волоскова в екзаменаційному листі Академії часто стоїть поряд із ім'ям Т.Г. Шевченка.
  Григорій Павлович Ґалаґан через свого доброго приятеля В. Григоровича запросив випускника АМ 1845-го р., некласного художника Волоскова до себе у Сокиринці "для практичних занять терміном на два роки". Саме тут і були написані три пейзажі Волоскова 1848 року; відомі твори "Готичний місток у Сокиринському парку", "Садиба Г.П.Галагана у Лебединцях на Прилуччині", "Церква у Сокиринцях" (зберігаються в Чернігівському історичному музеї).
 
uahistory.com
"Готичний місток у Сокиринському парку"​

 
Упродовж 1853-54 років у маєтку Тарновських Потоки, Чернігівської губернії дістав притулок Олексій Волосков, бував художник і в Качанівці.
 
wikimedia.org
Качанівка (садиба)
 
Її власник Григорій Тарновський – член товариства заохочування художників і заохочував їх роботою. О.Волосков був учителем малювання молодого Тарновського, правив його малюнки з видами садиби та інтер'єру. Звісно, працював і сам.

У Російському музеї зберігається велика робота Олексія Волоскова "За чайним столом", написана в 1851 р.
  Чайна кімната, зображена Волосковим, носила назву "Ліхтарик". У ній, не так давно Михайло Глинка писав партитуру "Руслана і Людмили". Її інтер'єр відповідав такій назві: балкончик – еркер із вмонтованими в стіні готичними вікнами, з різнокольоровим склом, колони, грецький декор стелі, вишукані шпалери, кучерява зелень і картини.Славетна родина Тарновських – родичі, які опинилися в чайній кімнаті. Справа за столом господар садиби – Григорій Степанович Тарновський (1790-1854). Ліворуч за столом сидить сусід Тарновських – Г.Галаган. Опирається на спинку його крісла Василь Васильович (1810-1866), поряд його дружина Людмила Володимирівна, уроджена Юзефович (?-1898), Юлія Василівна (1830-1880) - дівчина у світлій сукні - племінниця Г.Тарновського. Вона – сумне, нерозділене кохання художника, колишнього гвардійського офіцера Павла Федотова.
  Цю ж родину Тарновських художник зобразив на прогулянці в парку маєтку Качанівка. Григорій Степанович Тарновський зі своєю племінницею Юлією. Він тримає в руках чубук люльки у бісерному чохлі конічної форми зі своєрідними пелюстками по краям. Ліворуч В.В. Тарновський-старший із дружиною. На лаві Надія Тарнавська - та сама, якій Тарас Шевченко неодноразово пропонував вийти заміж, але отримував відмови. Вона сприймала його не інакше, як брата. На ці відмови у взаємності Шевченко відповів поезією "Н. Т.":

Прокинься, кумо, пробудись
Та кругом себе подивись,
Начхай на ту дівочу славу
Та щирим серцем, нелукаво
Хоть раз, сердего, соблуди…


Праворуч сидить на траві невисокий рудоволосий художник із невеликою борідкою – це і є Волосков.

Отакі моменти історії донесли до нас полотна О. Волоскова.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Собаки: які породи найкраще адаптуються у квартирі
Якщо ви мрієте завести вірного пухнастого приятеля, але переживаєте, що собачка не адаптується до квартирних умов, не засмучуйтесь. Сьогодні ми розкажемо вам про породи собак, які прекрасно підходять до таких умов та стають справжніми членами сім'ї.
Читати більше