У столиці з’явилися меморіальні таблички на честь учителів відомих українців

27 червня 2018
Редакція

У столиці з’явилися меморіальні таблички на честь учителів відомих українців.

Кому завдячує своїм успіхом Леся Українка? Хто вплинув на державницькі ідеї Михайла Грушевського? Хто розкрив талант Марії Заньковецької? Вчителі, які сформували українських геніїв, відтепер мають свої відзнаки — меморіальні таблички, які встановлені в центрі Києва. Проект ініціювала громадська спілка «Освіторія» в рамках національної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine.

Першою талант Павла Тичини помітила Серафима Морачевська — його сільська вчителька. Саме вона порадила батькам віддати Павла в один із монастирських хорів Чернігова, щоб талановитий хлопець міг і співати (а у Тичини був неабиякий музичний талант), і отримувати якісну освіту. Завдяки заняттям музикою Тичина створив унікальний стиль поезії — кларнетизм.

Досвідченим провідником у світі літератури Лесі Українки був її дядько, видатний культурний діяч Михайло Драгоманов, який учив її майстерно володіти письменницьким ремеслом, не фетишизувати «національні святощі», не сприймати «голі хрії» й сміливо вдивлятися в майбутнє.

«Ми знаємо імена та значення Лесі Українки чи Михайла Грушевського для України, але часто не знаємо імена тих, хто розкривав їхній талант, допомагав становленню та формуванню цінностей та цілей. За кожним успіхом стоїть учитель, — говорить Зоя Литвин, голова «Освіторії», організатор Global Teacher Prize Ukraine. — Мета проекту «Вчителі видатних» — зробити відомими тих, хто завжди знаходяться у тіні своїх учнів».

Відтепер у театрах та музеях Києва можна побачити інформаційні таблички: вчителю Марії Заньковецької — Марку Кропивницькому, вчителю Лесі Українки — Михайлу Драгоманову, вчителю Агатангела Кримського — Павлу Житецькому, вчителю Павла Тичини — Серафимі Морачевській, вчителю Надії Забіли-Врубель — Миколі Лисенку,  вчителю Максима Рильського — Миколі Голобородьку та вчителю Михайла Грушевського — Володимиру Антоновичу. Всіх їх об’єднує новаторство та педагогіка співробітництва, яка зараз активно впроваджується у Новій українській школі. Саме таких сучасних педагогів-новаторів шукають та відзначають на Global Teacher Prize Ukraine.

До 15 липня номінувати вчителя свого успіху може кожен українець. Для цього потрібно заповнити коротку форму на сайті.

Проект «Вчителі видатних» створений громадською спілкою «Освіторія», щоб привернути увагу українського суспільства до важливості професії вчителя. Щороку «Освіторія» проводить премію Global Teacher Prize Ukraine, яка відзначає вчителів за новаторський підхід до освіти. Цього року переможець премії, окрім поїздки в Дубай на Global Education and Skills Forum 2018, отримає 250 тисяч гривень.

[adSlot9]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чи насправді Ван Гог відрізав собі вухо: розбираємо головні версії
Мабуть, найзнаменитіше вухо в історії — вухо голандського художника-імпресіоніста Вінсента Ван Гога, яке він закарбував на автопортреті. Але ось що трапилося з цим вухом — відрізав він собі його сам або йому хтось допоміг це зробити — досі невідомо.
Читати більше