У Києві оздобили друкарню сучасним Петриківським розписом

4 травня 2018
Редакція

Яскраві Петриківські квіти розпустилися на стінах київської друкарні "Гама-Принт" завдяки мистецькій ініціативі "UAMAZE", яка популяризує найкращі доробки декоративного мистецтва України.

Петриківський розпис прекрасний, яскравий та позитивний. Чудово, коли традиційне українське мистецтво не є музейним експонатом, а входить у життя сучасних українців, прикрашає світ дивовижними квітами та птахами.

“Ми віримо в те, що Петриківський розпис створює особливу атмосферу, яскравий настрій та наповнює простір позитивною енергетикою. Адже так важливо, щоб нас оточувало саме наше мистецтво - одночасно сучасне та з автентичною символікою, таке,що поширює любов до рідної культури серед поколінь.

Вже декілька років ми в UAMAZE проводимо майстер-класи та заснували школу з Петриківського та Самчиківського розписів. Разом з майстрами наші випускники займаються благодійними проектами. Так, у минулому році розписали приміщення Київського пансіонату ветеранів праці та ексклюзивні мистецькі гойдалки для парка Слави.

Оздоблення Петриківкою стін друкарні “Гама-принт” є гарним прикладом того, як бізнес допомагає зберегти та допомогти розвитку культурної спадщини України”, – повідомила Ірина Чиркова, засновниця мистецької ініціативи “UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва”.

Однією з головних цінностей холдингу «Свої», до якого входить друкарня «Гама-Принт», є розуміння єдності та соціальної відповідальності перед суспільством. «Ми вирішили приєднатися до цього проекту, бо розуміємо важливість свого внеску для збереження українського мистецтва. І це дійсно дуже гарно, тепер наші працівники частіше посміхаються на роботі», - повідомив Юрій Верховод, засновник холдингу.

Авторський задум художниці-майстрині Юлії Рожкової дозволив гармонійно об’єднати інтер’єр друкарні завдяки сучасній композиції та радісним кольорам. “Петриківським розписом я займаюся дуже давно. Неймовірно приємно, що Петриківка стає популярною”, - зазначила Юлія.

Бажаєте прикрасити красою українського мистецтва світ навколо себе?

З 2 травня до 1 червня мистецька ініціатива "UAMAZE" оголошує конкурс «Мистецтво в кожен дім», де кияни подають заявки на безкоштовний розпис улюбленого об’єкта у Києві Петриківським або Самчиківським розписом. Детальніше на Facebook.

Петриківський розпис - одна з перлин українського декоративного мистецтва, включена у 2013 році до нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Довідкова інформація

"UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва" - це мистецька ініціатива, яка займається популяризацією найколоритніших доробків народного декоративного мистецтва України. Діяльність проекту спрямована на те, щоб культурна спадщина ставала сучасною та відомою не тільки в Україні, але й у світі. "UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва" займається благодійними соціальними проектами, організує майстер-класи, школу з Петриківського та Самчиківського розписів, поширює знання про символіку декоративного мистецтва, організує арт-подорожі по Україні, поширює якісну сувенірну продукцію.

У 2017 році  ініціатива "UAMAZE" презентувала соціальні об’єкти, оздоблені Петриківським розписом, у рамках благодійного проекту “Дивосвіт українського мистецтва” - їдальню Київського пансіонату ветеранів праці та дитячі гойдалки на майданчику поблизу парку Слави.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше