У Києві оздобили друкарню сучасним Петриківським розписом

4 травня 2018
Редакція

Яскраві Петриківські квіти розпустилися на стінах київської друкарні "Гама-Принт" завдяки мистецькій ініціативі "UAMAZE", яка популяризує найкращі доробки декоративного мистецтва України.

Петриківський розпис прекрасний, яскравий та позитивний. Чудово, коли традиційне українське мистецтво не є музейним експонатом, а входить у життя сучасних українців, прикрашає світ дивовижними квітами та птахами.

“Ми віримо в те, що Петриківський розпис створює особливу атмосферу, яскравий настрій та наповнює простір позитивною енергетикою. Адже так важливо, щоб нас оточувало саме наше мистецтво - одночасно сучасне та з автентичною символікою, таке,що поширює любов до рідної культури серед поколінь.

Вже декілька років ми в UAMAZE проводимо майстер-класи та заснували школу з Петриківського та Самчиківського розписів. Разом з майстрами наші випускники займаються благодійними проектами. Так, у минулому році розписали приміщення Київського пансіонату ветеранів праці та ексклюзивні мистецькі гойдалки для парка Слави.

Оздоблення Петриківкою стін друкарні “Гама-принт” є гарним прикладом того, як бізнес допомагає зберегти та допомогти розвитку культурної спадщини України”, – повідомила Ірина Чиркова, засновниця мистецької ініціативи “UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва”.

Однією з головних цінностей холдингу «Свої», до якого входить друкарня «Гама-Принт», є розуміння єдності та соціальної відповідальності перед суспільством. «Ми вирішили приєднатися до цього проекту, бо розуміємо важливість свого внеску для збереження українського мистецтва. І це дійсно дуже гарно, тепер наші працівники частіше посміхаються на роботі», - повідомив Юрій Верховод, засновник холдингу.

Авторський задум художниці-майстрині Юлії Рожкової дозволив гармонійно об’єднати інтер’єр друкарні завдяки сучасній композиції та радісним кольорам. “Петриківським розписом я займаюся дуже давно. Неймовірно приємно, що Петриківка стає популярною”, - зазначила Юлія.

Бажаєте прикрасити красою українського мистецтва світ навколо себе?

З 2 травня до 1 червня мистецька ініціатива "UAMAZE" оголошує конкурс «Мистецтво в кожен дім», де кияни подають заявки на безкоштовний розпис улюбленого об’єкта у Києві Петриківським або Самчиківським розписом. Детальніше на Facebook.

Петриківський розпис - одна з перлин українського декоративного мистецтва, включена у 2013 році до нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Довідкова інформація

"UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва" - це мистецька ініціатива, яка займається популяризацією найколоритніших доробків народного декоративного мистецтва України. Діяльність проекту спрямована на те, щоб культурна спадщина ставала сучасною та відомою не тільки в Україні, але й у світі. "UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва" займається благодійними соціальними проектами, організує майстер-класи, школу з Петриківського та Самчиківського розписів, поширює знання про символіку декоративного мистецтва, організує арт-подорожі по Україні, поширює якісну сувенірну продукцію.

У 2017 році  ініціатива "UAMAZE" презентувала соціальні об’єкти, оздоблені Петриківським розписом, у рамках благодійного проекту “Дивосвіт українського мистецтва” - їдальню Київського пансіонату ветеранів праці та дитячі гойдалки на майданчику поблизу парку Слави.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com