У Дніпропетровській області розкопали найдавнішу українську садибу

6 жовтня 2017
Андрій К.
Стародавнє житло заможного пана виявили археологи на території колишнього містечка Стара Самарь, неподалік від Дніпра. Як розповів керівник Дніпровської археологічної експедиції НАНУ Дмитро Тесленко, виявлена садиба відноситься до XVI-XVII ст, передає "Укрінформ".
  Він уточнив, що ця садиба існувала до 1688 року – саме тоді почали будувати знамениту Новобогородицьку фортецю. На його думку, господарі, дізнавшись, що їхній будинок зруйнують, забрали більшість цінних речей, але археологам вдалося знайти багато дорогих артефактів.
  "За багатьма ознаками видно, що у мешканців водилися гроші. На відміну від інших будинків цього містечка, землянок, знайдена садиба була наземною будовою. Стіни – глинобитні, вони, як і глиняна піч, були викладені кахлями. Господар мав коней і віз, а ось знарядь праці ми не знайшли – отже заробляв якимось іншим шляхом", – розповів Тесленко.Під час розкопок історики знайшли багато прикрас та іноземних монет, уламки дорогого керамічного і скляного посуду. "Вражають кільце з кораловими вставками і філігранний срібний ґудзик, на вартість якого можна було зіграти весілля", – говорить він.
  Предмети побуту розповіли і про гастрономічні уподобання господарів: харчувалися жителі садиби переважно стравами з риби, свинини, дичини. Знайдений скелет риби вирозуб, яка колись водилася в річці Самара. А в одній з чашок знайдений шматочок підгорілої пшоняної каші.

Як повідомив директор КП "Етнографічні парки Дніпра" Дмитро Каюк, на території містечка Стара Самарь в майбутньому планується створити історико-культурний комплекс.

Фото: iananu.org.ua
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який стосунок має Гелловін до України?
​Незабаром нас очікує дещо контроверсійне свято. Для когось Гелловін – це можливість стати казковим чудернацьким створінням і повеселитися з друзями. А хтось вважає, що це – "диявольське свято, яке не повинно з'являтись у лексиконі українців". Але який же стосунок Гелловін має до України?
Читати більше