Tribal - танець жіночої сили

23 жовтня 2015
Liubov Kovalchuk
American Tribal Style Belly Dance або Tribal Style Belly Dance - один з наймолодших напрямів танцю живота. Це стиль американської школи беліденсу, створений керівником групи FatChanceBellyDance - Кароліною Неррікіо.

Tribe у перекладі означає "плем'я, рід", відповідно tribal - "племінний". На сьогоднішній день існує кілька його різновидів:

American Tribal Style (ATS)

Tribal Fusion Bellydance


Перші спроби видозмінити танець живота робили Джаміла Салімпур та Маша Арчер (уродженка Києва). Кароліна була ученицею Маші з 14 років. У 1987 році вона організувала власну групу, яку назвала Fat Chance Belly Dance. У Джамали вона взяла концепцію племінного танцю. Танцівниці стоять у формі півмісяця і спонтанно виходять у центр для виступу.

Tribal - це танець-імпровізація. Є спеціальна мова рухів, за допомогою якої вибудовуються цілі схеми. Усі танцівниці повинні володіти цією мовою бездоганно, адже тільки так вони зможуть імпровізувати. Солістка виходить попереду групи, але стає з лівого боку. Так усі члени групи зможуть її бачити.

У Кароліни існує ціла система кодових рухів. Наприклад, поворот голови означає поворот у танці. Якщо придивитися, то на відео можна побачити, що інші танцівниці ледь-ледь відстають від солістки. Але в цілому це виглядає, як професійна постановка. Своєї кодової системи Кароліна не відкриває. Вона використовується виключно школою Fat Chance Belly Dance і ніде більше.

З 90 років танець почанає проникати в Європу. Першою його перейняла Германія. Свої танцювальні групи німці почали називати кланами. Кожен клан має свою назву, яка несе у собі певну енергетику. 

Кароліна та Fat Chance Belly Dance

Що ж створила Кароліна? Tribal - це цілий культурний пласт еклектики танцювальних рухів, костюмів і музики, запозичених у різних народів Близького та Середнього Сходу, Північної Африки, Іспанії та Індії. Він поєднує у собі елементи різноманітних стилів, як от: горда осанка і сильні руки фламенко, ізоляція та пластика беліденсу, чіткі жести і повороти індійського танцю. Основа, каркас, на який нанизуються рухи - це корпус: пряма спина, кут підборіддя 90°, високі лікті, рівні плечі та обов'язково іспанська кисть.
 

Костюм для ATS

  • дві спідниці-сонце з рюшами;
  • широкі шаровари;
  • чолі (може бути, як чорне, так і кольорове);
  • пояс або набедрена хустка;
  • розшитий монетами ліф;
  • головний убір (волосся має бути або зібране, або заплетене у дві коси; голову прикрашають квітами, також може бути тюрбан);
  • безліч масивних прикрас.

Костюм ATS - це величезна платформа для творчості. Ліф, пояс, головний убір можна прикрашати монетами, ланцюжками, черепашками каурі, квітами, помпонами, навіть вишивкою. Але все повинно бути витримано в етнічному стилі. 

В якості акомпонементу використовуються сагати та фольклорна (а також і сучасна) музика. Найчастіше - одночасно. Іноді - лише сагати.