Син Василя Стуса створив для батька віртуальний музей

7 листопада 2017
Annie
У мережі з'явився віртуальний Музей Василя Стуса – українського поета-шістдесятника, перекладача, прозаїка, літературознавця та правозахисника.

Його творчість забороняли у радянські часи, а самого Стуса посадили, у в'язниці він і загинув.

В експозиції – рукописи, приватні речі, світлини українського поета, аудіозаписи його виступів, листи до друзів і колег та різні мистецькі інтерпретації його творів.
 
vsviti.com.ua
 
Керівником проекту є літературознавець Дмитро Стус, син поета, пише "Читомо". Розробкою займалася компанія Infopulse.Проект створили на волонтерських засадах, тому поки на сайті є лише 5% матеріалів, які вже вдалося зібрати. Ресурс продовжують наповнювати.
 
vsviti.com.ua
 
"Музей" реагуватиме на актуальні проблеми сучасності через вивчення й аналіз історичного контексту недалекого минулого.

Ми хочемо показати, як XX століття впливало на формування Василя Стуса і як сам поет впливав та продовжує впливати на український соціум своїми творами, вчинками і, врешті, самою присутністю.

Такий погляд на історію дозволить глибше зрозуміти причини того, що відбувається в Україні та її культурі сьогодні, а також запропонувати молоді приклади пошуку себе у світі", – зазначають автори проекту.

Крім інформації про життя та творчість Стуса, на сайті музею можна дізнатися й про інших відомих українців, пов'язаних з поетом: Аллу Горську, Івана Світличного, Андрія Сахарова та інших.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com