СВЯТКУВАННЯ ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ – КАЗКОВИЙ ЧАС ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Діти звикли до такого свята як День Святого Миколая. У цей день і в цю ніч дітлахи чекають на невеликий смачний подарунок під подушкою. Така традиція пішла вже дуже давно, і кожне покоління сприймає його однаково. 

У різних країнах святий Миколай став прообразом новорічних фольклорних персонажів, зокрема - західного Санта-Клауса і слов'янського Діда Мороза. У країнах, де в основному дотримуються католицизму, в ніч на свято святого Миколая, перед тим як лягати спати, біля ліжка діти кладуть великі шкарпетки для подарунків. 

В Україні розділилася культура святкування пам'яті цього святого. На Південному Сході Україні святкування зводилося саме до нічних «подушкових» подарунків для дітей. На ранок малюки показували батькам щасливі обличчя батькам, вихваляючись подарованим. 

На Західній Україні, під впливом словаків, угорців та чехів, серед певної частини українського населення Закарпаття та інших західних областей України, влаштовувалися обходи ряджених напередодні 6 грудня (за юліанським календарем). Група молодих людей обходила двори, роздаючи подарунки дітям, а неслухняним залишали палицю як повчання на майбутнє. Крім цього, в святковий день нерідко хлопець передавав подарунки коханій дівчині. Вона робила те ж саме.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Цитати Генрі Форда про те, як виглядає успіх
Успішний, розумний, багатий — усе це про бізнесмена, який мав талант до справи, Генрі Форда. Радимо і вам прочитати два десятки цитат-висновків, які свого часу вивів цей американський конструктор автомобілів.
Читати більше