СВЯТКУВАННЯ ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ – КАЗКОВИЙ ЧАС ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Діти звикли до такого свята як День Святого Миколая. У цей день і в цю ніч дітлахи чекають на невеликий смачний подарунок під подушкою. Така традиція пішла вже дуже давно, і кожне покоління сприймає його однаково. 

У різних країнах святий Миколай став прообразом новорічних фольклорних персонажів, зокрема - західного Санта-Клауса і слов'янського Діда Мороза. У країнах, де в основному дотримуються католицизму, в ніч на свято святого Миколая, перед тим як лягати спати, біля ліжка діти кладуть великі шкарпетки для подарунків. 

В Україні розділилася культура святкування пам'яті цього святого. На Південному Сході Україні святкування зводилося саме до нічних «подушкових» подарунків для дітей. На ранок малюки показували батькам щасливі обличчя батькам, вихваляючись подарованим. 

На Західній Україні, під впливом словаків, угорців та чехів, серед певної частини українського населення Закарпаття та інших західних областей України, влаштовувалися обходи ряджених напередодні 6 грудня (за юліанським календарем). Група молодих людей обходила двори, роздаючи подарунки дітям, а неслухняним залишали палицю як повчання на майбутнє. Крім цього, в святковий день нерідко хлопець передавав подарунки коханій дівчині. Вона робила те ж саме.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вигідно придбати якісне взуття
З моменту впровадження інтерактивних систем онлайн-шопінг користується небувалим попитом. Адже ви економите багато часу, якого й так завжди не вистачає. Як вдало придбати речі, щоб не виникало проблем, — читайте далі.
Читати більше
Сторінка із життя в діаспорі: історія небайдужої українки
Діаспора досі залишається невід'ємною частиною України. У всьому світі живуть безліч людей, які за своєю і ні волею були змушені покинути домівки. При тому вони не перестали бути українцями, вірними синами й доньками своєї землі. Про одну з таких людей — далі.
Читати більше
Неймовірно точні висловлювання Фройда про людське існування
Погляди Фройда на природу людини були новаторськими для його часу, і протягом усього життя дослідника не припиняли викликати резонанс в науковому співтоваристві. Інтерес до теорій вченого не згасає і в наші дні.
Читати більше