Скільки заробляють у Голлівуді?

6 жовтня 2015
RuslanRaiter
Кожен, хто так чи інакше вирішив пов'язати свою долю зі світом кіно, рано чи пізно мріє працювати у Голлівуді. Ще б пак, адже якщо ти успішний на ″фабриці зірок″ ти - світова зірка, і до твоїх гонорарів вперто липнуть нулі. Так це чи ні, вкотре з'ясовували журналісти TheHollywoodReporter. До їх рук потрапили дані щорічних звітів найбільших студій, інсайдерська інформація та матеріали, які вдалося отримати хакерам під час атаки на сервери компанії Sony.

Як театр починається з вішалки, так і кіно починається зі сценарію.

СЦЕНАРИСТИ

Штатні сценаристи студій у Голлівуді отримують по 1 мільйону доларів за сценарій повнометражного фільму. Також вони можуть розраховувати на бонус, якщо стрічка буде успішною у прокаті. Так званий ″відсоток з прокату″.

Успішні автори можуть піднімати планку гонорару під час укладання контракту. Так, до прикладу, Джеймс Вандербільт отримав 3 мільйони доларів за сценарій до фільму ″Штурм Білого дому″.
 
Сценаристи на ТВ, отримують не менше 37 тисяч за годинний епізод серіалу, 25 000 за півгодинний епізод і 7-15 000 за сценарій серії ситкому. Наведені цифри — мінімум, який повинні отримати автори. За цим уважно стежить Гільдія сценаристів Америки.

Досвідчені автори, які курують роботу команди сценаристів (так звані ″хедрайтери″), отримують 20-30 000 доларів за кожен епізод. Гонорари шоуранерів (головних авторів серіалів) ще вищий.

Вінс Ґілліґан — 50 000 за один епізод серіалу "Краще подзвоніть Солу"
 
Джон Бокенкамп — 37 500 за епізод ″Чорного списку″.
 
Адам Ґолдберґ - 50 000 за одну серію ″Ґолдберґів″.
 
Ще один спосіб заробітку так званий ″скріпт-докторінг″ - консультації з приводу того, як покращити сценарій. Вартість таких послуг може сягати 500 000 за кілька тижнів роботи.

РЕЖИСЕРИ

Гонорари режисерів ″стартують″ з позначки у півмільйона доларів. Саме стільки отримає Джей Блейксон за ″П'яту хвилю″, яка стане для нього квитком у "вищу лігу" режисерів.
 
″Стеля″ у гонорарах режисерів відсутня як клас. Денні Бойл отримає 3 млн. доларів за ″Стіва Джобса″.
 
Гонорар Майкла Бея за ″Трансформерів″, за чутками, досягає 80 мільйонів.
 
Режисери на ТВ отримують 42 000 за епізод, режисери сіткомів — 35 000.

Окрема історія з режисерами ″пілотів″. В американській індустрії існує практика зйомок ″пілотних″ серій. Команда проекту знімає першу серію серіалу, згодом її тестують на спеціально сформованих ″фокус-групах″. Залежно від оцінки ″фокус-груп″ проект отримає або не отримає право на життя. Так от, режисер ″пілоту″ отримує 5 000 за кожен епізод серіалу, навіть якщо окрім ″пілоту″ більше нічого не зніме. Як, наприклад, Джо Карнахан (″Чорний список″).
 

ОПЕРАТОРИ

Отримують 10-20 000 за тиждень зйомок. Оператори класу ″А″, як от Роджер Дікінс, отримують від 30 000 доларів за тиждень зйомок.
 

АКТОРИ

Новачки на телебаченні можуть розраховувати на 15-20 000 доларів за епізод у серіалі. Досвідчені актори працюватимуть за 75-100 000. Топ-зірки отримують не менше 150 000 доларів за перший сезон проекту. До їхнього гонорару додаються по 4% за кожен наступний сезон шоу.

До прикладу, Джефф Ґарлін за зйомки у ″Ґолдберґах″ отримує 84 тисячі.
 
Джеймс Спейдер за одну з головних ролей у серіалі ″Чорний список″ отримує по 160 000 за кожен епізод.
 
Джим Парсонс і Джонні Ґалецкі можуть розраховувати на 1 мільйон доларів за кожен епізод серіалу ″Теорія великого вибуху″.
 
Що ж до зйомок у фільмах, топ-актори отримують від 5 до 20 мільйонів доларів за фільм.

Меріл Стріп за ″Рікі і Флеш″ отримає 5 мільйонів.
 
Дензел Вашинґтон за роль у ″Праведнику″ - 20 мільйонів.
 
Роберт Дауні молодший за ″Месників″ отримав 50 мільйонів.
 
Гонорари акторів другого плану скромні, в порівнянні з зарплатами їхніх партнерів. Кевін Клайн за роль другого плану у стрічці ″Рікі і Флеш″ отримає ″всього″ 350 000.
 

ПРОДЮСЕРИ

Нижній ″поріг″ продюсерського гонорару — 1,5-2 мільйони за фільм. Гіганти індустрії, як-от Стівен Спілберґ, заробляють сотні мільйонів на рік.
 
Кіно — справа колективна. Успіх стрічки залежить від злагодженої роботи всього творчого ″організму″.

Асистент режисера отримує 8 000 на тиждень, або 120-160 000 за фільм. Скріпт-супервайзер — 40 доларів на годину або 7000 за епізод серіалу. Спеціалісти по світлу заробляють 45 доларів за годину роботи, гример — 60 доларів, помічник оператора — 75 доларів.

Гонорари ″піарників″ варіюються - 2750 доларів на тиждень або 41 000 за фільм. Персональний ″піарник″ ″зірки″ отримує мінімум 400 000 на рік.

Попри величезні витрати, в тому числі й на гонорари, Голлівуд здавна звик заробляти всіма можливими способами. Один із таких способів — екскурсії. Найбільші студії Голлівуду давно відчинили свої двері для бажаючих зазирнути за кулісу світу кіно. Вартість екскурсії коливається від 50 до 250 доларів. Голлівудським екскурсоводам студії платять 26 доларів на годину. Після проходження випробувального терміну до зарплати додають ще 20 доларів за годину роботи.

З року в рік кількість бажаючих підкорити ″фабрику зірок″ не меншає. Тому, хто скаже, що мотивують таких людей лише гроші, я відповім як Станіславський: ″Не вірю″. Кіно — особлива магія. Проте, це вже зовсім інша історія.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com