Щоб почуватись щасливим, достатньо одного слова

16 січня 2019
Кирило Кр.

Ми часто чуємо, який чудовий ефект може дати нашому життю звичка дякувати. Ми привчаємо мозок мислити більш позитивно і в цілому стаємо щасливішими. А чи знаєте ви про те, що подяка в прямому сенсі змінює структуру людського мозку?

Учені дослідницького центру розумної усвідомленості при Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса встановили: звичка висловлювати подяку призводить до змін структури мозку, стимулює роботу сірої речовини, робить людину щасливішою і позитивно впливає на загальний стан здоров'я.
 
Відчуття щастя впливає на стан нервової системи. Ви відчуваєте себе більш спокійно. Менш підвладні впливу зовнішніх подразників, у вас зникає бажання протидіяти будь-кому. Звичка дякувати  найефективніший спосіб породжувати в собі почуття, що асоціюються із щастям.

Дослідження і результати

Перше дослідження про позитивний вплив подяки проводилося вченими Робертом А. Еммонсом (Каліфорнійський університет Девіса) і Майком Маккалохом (університет Майамі). Учасники дослідження були розділені на три групи, кожній з яких дали завдання.

Перша група повинна була писати в щоденнику про те, за що вони вдячні. Друга група описувала те, що їх турбує, а третя записувала події нейтрального характеру.

Дослідження тривало 10 тижнів. Було встановлено, що учасники першої групи відчували себе на 25% більш щасливими, ніж всі інші добровольці, які беруть участь в експерименті.

Пізніше Еммонсон провів ще одне дослідження. Добровольців знову розділили на три групи. Учасники з першої групи щодня практикували вираз подяки. Було встановлено, що саме у цієї підгрупи вийшло краще підтримувати своїх близьких і рідних в повсякденному житті.

Є і ще одне дослідження, результати якого заслуговують на увагу. До участі в дослідженні були запрошені люди з вродженими і набутими порушеннями нервово-м'язової системи. У більшості добровольців був діагностований постполіоміелітний синдром.

Добровольців розділили на дві групи. Учасники однієї з них щовечора перед сном описували в щоденниках те, за що вдячні. І вони відчували себе більш виспаними вранці, ніж добровольці з контрольної групи. Також учасники, які практикували подяку, відзначили, що їм було простіше спілкуватися з іншими людьми.

Ще в одному дослідженні, проведеному групою китайських вчених, був зроблений наступний висновок: чим частіше людина дякує, тим міцнішим є її сон, нижчий рівень тривожності і менший ризик впасти в депресію.

Хіба це не варто того, щоб докласти зусиль і прищепити собі звичку бути вдячним?

3 простих способи частіше дякувати

У вас сьогодні немає часу на довгу молитву? Тоді просто скажіть Богу просто «спасибі».

Плануючи свій день, не забувайте про це.

1. Ведіть щоденник. Щодня записуйте в нього 3 речі, за які ви вдячні. Це найкраще робити або відразу після того, як ви прокинулися, або прямо перед сном.

2. Прищепити собі звичку щодня говорити близьким і рідним про те, як сильно ви цінуєте і любите їх.

3. Коли вмиваєтеся вранці, подивіться на себе в дзеркало. Подумайте про те, що вам вдалося зробити за останній час. Подумайте про те, що вам подобається в собі.

За матеріалами

Зображення  pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

На що звертати уваги при виборі чоловічого гаманця
Банкноти, кредитки, візитні картки, посвідчення водія та сезонні квитки — це все наші щоденні супутники, які повинні бути легко доступними і, бажано, організованими. Для цих цілей ми купуємо гаманці, які б вигідно перегукувалися з нашим стилем життя.
Читати більше
15 отруйних рослин, які швидше за все є у вашому домі
Не варто забувати, що не всі домашні рослини такі безпечні, як ми звикли про них думати. Ми зібрали для вас найпоширеніші кімнатні квіти, які можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю.
Читати більше