Щоб почуватись щасливим, достатньо одного слова

16 січня 2019
Кирило Кр.

Ми часто чуємо, який чудовий ефект може дати нашому життю звичка дякувати. Ми привчаємо мозок мислити більш позитивно і в цілому стаємо щасливішими. А чи знаєте ви про те, що подяка в прямому сенсі змінює структуру людського мозку?

Учені дослідницького центру розумної усвідомленості при Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса встановили: звичка висловлювати подяку призводить до змін структури мозку, стимулює роботу сірої речовини, робить людину щасливішою і позитивно впливає на загальний стан здоров'я.
 
Відчуття щастя впливає на стан нервової системи. Ви відчуваєте себе більш спокійно. Менш підвладні впливу зовнішніх подразників, у вас зникає бажання протидіяти будь-кому. Звичка дякувати  найефективніший спосіб породжувати в собі почуття, що асоціюються із щастям.

Дослідження і результати

Перше дослідження про позитивний вплив подяки проводилося вченими Робертом А. Еммонсом (Каліфорнійський університет Девіса) і Майком Маккалохом (університет Майамі). Учасники дослідження були розділені на три групи, кожній з яких дали завдання.

Перша група повинна була писати в щоденнику про те, за що вони вдячні. Друга група описувала те, що їх турбує, а третя записувала події нейтрального характеру.

Дослідження тривало 10 тижнів. Було встановлено, що учасники першої групи відчували себе на 25% більш щасливими, ніж всі інші добровольці, які беруть участь в експерименті.

Пізніше Еммонсон провів ще одне дослідження. Добровольців знову розділили на три групи. Учасники з першої групи щодня практикували вираз подяки. Було встановлено, що саме у цієї підгрупи вийшло краще підтримувати своїх близьких і рідних в повсякденному житті.

Є і ще одне дослідження, результати якого заслуговують на увагу. До участі в дослідженні були запрошені люди з вродженими і набутими порушеннями нервово-м'язової системи. У більшості добровольців був діагностований постполіоміелітний синдром.

Добровольців розділили на дві групи. Учасники однієї з них щовечора перед сном описували в щоденниках те, за що вдячні. І вони відчували себе більш виспаними вранці, ніж добровольці з контрольної групи. Також учасники, які практикували подяку, відзначили, що їм було простіше спілкуватися з іншими людьми.

Ще в одному дослідженні, проведеному групою китайських вчених, був зроблений наступний висновок: чим частіше людина дякує, тим міцнішим є її сон, нижчий рівень тривожності і менший ризик впасти в депресію.

Хіба це не варто того, щоб докласти зусиль і прищепити собі звичку бути вдячним?

3 простих способи частіше дякувати

У вас сьогодні немає часу на довгу молитву? Тоді просто скажіть Богу просто «спасибі».

Плануючи свій день, не забувайте про це.

1. Ведіть щоденник. Щодня записуйте в нього 3 речі, за які ви вдячні. Це найкраще робити або відразу після того, як ви прокинулися, або прямо перед сном.

2. Прищепити собі звичку щодня говорити близьким і рідним про те, як сильно ви цінуєте і любите їх.

3. Коли вмиваєтеся вранці, подивіться на себе в дзеркало. Подумайте про те, що вам вдалося зробити за останній час. Подумайте про те, що вам подобається в собі.

За матеріалами

Зображення  pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

22 дивні, але достовірні факти про літаки, про які не розповідають у турагентствах
Багато з нас не раз літали на літаку і мало не напам'ять знаємо всі хитрощі і секрети успішного перельоту. Але, виявляється, є ще щось, про що не підозрюють навіть найдосвідченіші мандрівники.
Читати більше
«ЛЮБIТЬ УКРАЇНУ В ГРОМУ КАНОНАД...»: 70 РОКIВ ТОМУ КРЕМЛЬ ЗАТАВРУВАВ БЕСМЕРТНИЙ ВIРШ ВОЛОДИМИРА СОСЮРИ І ЙОГО САМОГО
«І я од радостi все простив, — зазначає розчулений Володимир Сосюра, — i те, що кричав на мене Корнiйчук, i те, що писав про мене Малишко в «Радянськiй Українi», i всiм-всiм дезорiєнтованим братам, що били мене так, що аж серце гуло од ударiв. Ви ж знаєте, як у нас умiють бити. Я всiм прощаю i всiх люблю».
Читати більше