Розшифровані символи вказують присутність на Львівщині готів і трипільців

4 липня 2020
Volodimir Krashevskyi

Не так давно автором у селі Дуброва Миколаївського району Львівської області було виявлено два гроти із петрогліфами. Після їхнього ретельного аналізу було встановлено, що вони є сакрально-релігійними символами. Особливу увагу в цій композиції привертають два сакральні петрогліфи. Вони вказують можливу присутність на цій території трипільського та скандинаво-германського елемента. Так наприклад перший петрогліф схожий на трипільський хрест, що був знайдений на початку ХХ ст. експедицією Вікентія Хвойки. На думку автора, виявлений ним петрогліф, є першим по суті найдавнішим зображенням на території України сакрального символа, не враховуючи знайдений Хвойкою ідентичний сакральний предмет. До виявлення ним та чеським археологом  трипільського хреста, артефакти та малюнки древнього символа були знайдені лише в Єгипті та на Близькому Сході.
На думку деяких дослідників, 6000 років тому символ хреста міг уособлювати у собі стилізоване зображення жінки-матері, яку шанували в матріархальному трипільському суспільстві.

Прийнято вважати, що Трипільська культура не була поширена на території Львівщини. Проте виявлена у містечку Винники біля Львова трипільська амфора та предмети трипільського побуту змінюють думку про ареал поширення трипільців, а виявлений автором трипільський хрест це підтверджує.

Іншим сакральним петрогліфом автор вважає германо-скандинавську руну Одал - символ родового майна та спадщини.

Руна використовувалася в написах протягом III-VIII ст. Вона не зустрічається в молодшому футарку, зникнувши з скандинавського ряду приблизно в VI ст., але зберігається в англосаксонському футарку в VII-VIII ст. У ХХ ст. руна Одал активно використовувалась в Третьому Рейху, зокрема була емблемою науково-містичного товариства Аненербе (Спадщина предків).

Знайдена руна засвідчує присутність германського елементу на Львівщині. Оскільки в часи вікінгів вона не використовувалась, значить залишена вона була скоріш за все готами.

За припущенням автора, якась частина готів відкололася від основної міграції в Північне Причорномор'я, мігрувавши на Львівщину. Згідно іншій його версії, готи організували в цей регіон із Північного Причорномор'я військову експедицію.

Що стосується скандинавів, яким автор спочатку помилково приписував руну, то вони були присутні у більш пізніші часи. Це підтверджують сучасні знахідки із городища у селі Ступниця на Дрогобиччині та поховання скандинавів біля Пліснецького городища (Х ст.).

Таким чином автором можливо було виявлено найдавніший петрогліф хреста на території України. Також завдяки сакральній символіці ним було  встановлено можливе поширення впливу на територію Львівщини, готів та трипільців.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com