ПРИВОРОТНЕ ЗІЛЛЯ

На п’ятдесятий день після Великодня в Україні традиційно відзначається свято Трійці, або Зелені свята, бо воно пов’язане з давніми народними звичаями, коріння яких сягає ще в дохристиянські часи. Тому в цей день прийнято прикрашати оселю гілками берези, дуба, клена а також польовими квітами і травами: ромашками, лепехою, м’ятою, любистком та ін. Усім відома пахуча рослина, яка зветься любисток.

Уважається, що назва походить від слова «любити». В Україні у цієї рослини є цілий ряд синонімів з тим самим змістом: любчик, любець, любимене, любист і, нарешті, приворотне зілля. Усе це пов'язане з тим, що існує народне повір'я, начебто любисток - це зілля, яким можна кого-небудь приворожити, змусити себе покохати.

fitohome

Однак це не більше, ніж вигадка. Насправді ця назва запозичена з грецької мови, де рослина називалася «лігустикум», що означає «лігурійська рослина». Лігурія - область у Південній Європі, де була поширена ця рослина. Римляни переробили назву в «левістикум», німці - в «любештекке», поляки – в «любистек». Слово дійшло до нас і, завдяки звуковій схожості зі словом «любити», переусвідомилось. Сама рослина широко використовувалася в народній медицині як засіб від головного болю, нервових та шлункових захворювань.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

7 порад, як вибратися з депресії
Мабуть, у кожного з нас були часи, коли робота не йшла, самопочуття було погане, а настрій тільки нагнітав. Коли справа доходить до депресії, потрібно оговтатись! Адже життя прекрасне. А весь час, коли жалієте себе, витрачаєте сили на смуток, можна провести, як мінімум, із користю. Давайте розбиремо 7 пунктів, як можна вибратися з депресії, якщо вона таки прийшла.
Читати більше
Собаки: які породи найкраще адаптуються у квартирі
Якщо ви мрієте завести вірного пухнастого приятеля, але переживаєте, що собачка не адаптується до квартирних умов, не засмучуйтесь. Сьогодні ми розкажемо вам про породи собак, які прекрасно підходять до таких умов та стають справжніми членами сім'ї.
Читати більше