ПРОРОЦТВО ВОЛХВА ОРА

19 квітня 2014
Ꙗсьноокъ
Тисячу років тому, чужорідні правителі на очах всього нашого народу зрадницьки скинули Перуна зі Старокиївської гори (нині Андріївська). За наказом кагану Русі. Після чого Володимир, переслідуючи свої особисті інтереси, насильно охрестив Русь. У цій кривавій розправі було знищено 2/3 слов'ян.

І з тієї пори по землях слов'янським ходить легенда: 

Після вбивства Ярополка Святославича владу на Русі захопив Володимир, син Малка Любачіна (Володимир не був сином Святослава). Він оголосив себе каганом Русі, так як князем його не визнали Волхви. З народом у Володимира відносини теж не складалися. Вирішив каган задобрити народ, та поставити нове капище (на Володимирській гірці) вбив двох греків і повідомив, що так хоче задобрити богів, але народу це взагалі не сподобалося, а волхви і кудесники у відкриту заявили про те, що Володимир не має право бути правителем. Тоді й вирішив Володимир нав'язати русам грецьку (візантійську) віру, але перед цим він закликав волхвів з ближніх і дальніх земель, ніби на мирні переговори, тай сказав, що буде все робити те, що волхви йому скажуть. Зустріч призначив на Лісовому Капищі в долині річки Либідь. Багато волхвів не пішли туди, бо відчули недобре і іншим радили не ходити, але багато волхвів смерті не боялися і пішли на зустріч з Володимиром. Зібралося їх більше ста чоловік, перед ними і виступив каган, і оголосив про те, що на другий день хрестити буде киян і волхви йому не перешкода. Там і вбили їх найманці, але перед тим, як почалася бійня, найстаріший з волхвів виголосив пророцтво:

" - ВПАДЕ СИЛА ПЕРУНА НА ТИСЯЧУ РОКІВ, АЛЕ ПОТІМ ЗНОВУ ПОВЕРНЕТЬСЯ! І ПРИЙДУТЬ НОВІ ВОЛХВИ, ЩО БУДУТЬ СИЛЬНІШІ НАС, І РУСЬ ВІДРОДИТИСЯ ЗАНОВО!"

Всіх волхвів вбили в урочищі, що з тих пір називається Голосієво, так як приходили люди і голосили по убитим, а на другий день Володимир повелів зруйнувати всі святилища, хрестив русів в Києві, а його найманці вбивали всіх, хто без хреста...

Але є і доповнення до цієї легенди, описані в деяких авторів середини минулого століття. На підставі яких джерел записувались дані записи точно невідомо:

Після того, як русичі виловили з Дніпра образ Перуна і заховали його в печери урочища, яке зараз називається Видубичі, вони пішли до Лісового капища, де найманці кагана Володимира вбили більше ста волхвів, і ніби один з них прокинувся від смертного сну і промовив: 

" - ПІДЕ СИЛА НАША В ЛІСИ ПОХМУРІ, ДЕ З БОЛІТ ТЕЧЕ РІЧКА ГІРКИХ ВОД, А НА ТІЙ РІЧЦІ БУДЕ ПЛАЧ ВЕЛИКИЙ У ВСІХ СЕЛАХ ЧУТНИЙ. І ВПАДЕ СИЛА ПЕРУНА, ЩОБ ЗНОВУ ПІДНЯТИСЯ. ПРИЙДЕ НА РУСЬ ВОЛХВ СИЛА, І БУДЕ ЦЕ ЧЕРЕЗ ТИСЯЧУ РОКІВ. 
СКАЗАВШИ ЦЕ ВОЛХВ ПОМЕР І ПЛАКАЛИ ПО НЬОМУ, ГОЛОСИЛИ РУСИЧІ, А ЗВАЛИ ЙОГО ОР"

або ще кажуть - Дід Ор, тому селище чи то урочище недалеко від Голосієво назвали в давнину Дідорівка...
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Кримінальне право на Січі. Смертна кара
Козацьке право було дійсно суворим. Поблажливо ставлячись до минулого осіб, які записувалися в козаки, запорожці жорстоко карали за порушення своїх порядків. Навіть крдіжка могла завершитися для злочинця стратою...
Читати більше