Правий сектор: Здобудеш волю - заслужиш небо

12 березня 2014
Редакція
Про них сьогодні говорять всі: хтось називає фашистами, а хтось – героями. Їх вважають провокаторами та радикалами, однак без них не було би перемоги на Майдані. Їхні дії засуджують, однак саме вони прийняли на себе перший удар та захищали протестувальників. Вони – досить контраверсійний рух, але без них не було би нічого.

Як ви вже здогадались, мова піде про активістів “Правого сектору”.
 
Що ж таке “Правий сектор”? Офіційно – це громадський рух, котрий об'єднує українські націоналістичні організації: “Патріот України”, “Тризуб”, “Воля” та інші. Він не має формальних лідерів чи списків учасників. Хоча їх представником та координатором діяльності (якщо його можна так назвати) є Дмитро Ярош, який до речі родом зі Східної України. Варто також зазначити, що прес-аташе руху - російський журналіст, колишній працівник видання “Комерсант” Артем Скоропадський. Погодьтеся, з огляду на ці факти, важко говорити про несприйняття ними інших національностей та мов.

До ПС входять не тільки бійці, але й юристи. Це молоді люди з різних куточків Україні, які, до речі, спілкуються як українською, так і російською мовами. Це означає, що ПС не прагне тільки безпорядку й війни. Ці люди намагаються навести лад в країні перш за все дипломатичними шляхами, однак завжди готові відстояти свої позиції іншими методами.

ПС здобув популярність завдяки участі в сутичках з підрозділами МВС України під час Майдану. Перша згадка про них була 30 листопада під час зачистки, коли вони захищали студентів і намагались зупинити загони “Беркуту”. І хоча координація спільних дій, за словами активістів, відбулась спонтанно, вони продемонстрували неабияку дисциплінованість і згуртованість.

19 січня 2014 року саме вони захищали людей від штурму силовиків на вулиці Грушевського.  До цього часу тільки ПС ходив з прихованими обличчями та зі спорядженням, що лякало людей, тому їх і вважали провокаторами та екстремістами. Однак після 19 лютого, коли ПС став єдиним захистом мітингувальників, розмови про радикальність миттєво припинились.
 
Згодом ПС став 23 сотнею самооборони Майдану, а також допомагав Автомайдану. Був випадок, коли їм вдалось відбити атаку «Беркута» на київську міську клінічну лікарню, звідки правоохоронці намагались вивезти поранених протестувальників.  

Цікаво, що Євромайдану і ПС намагаються приписати фінансування Заходом. Однак Дмитро Ярош розповів у одному з інтерв’ю, що гроші надходять від добровільних внесків учасників. Це національний народний рух, тому гроші приносять люди. Збір коштів триває в усіх областях України, до того ж дуже допомагає діаспора.

Давайте розберемось, чого ж добиваються хлопці.
 
Погодьтеся, слово “радикал” має досить негативний відтінок. Однак, якщо зазирнути до словника, там написано, що радикал – прихильник рішучих дій. Хіба не цього нам бракувало. Скільки часу ми просили про зміни. Побачивши, що наші прохання ігнорують, ми просто змирилися. Але знайшлися люди, котрі за свою ідею готові йти до кінця, добиватися її всіма можливими методами. Це не означає, що вони прихильники кровопролиття, вони всього лиш не зраджують своїм ідеалам. Невже це гірше, ніж просто здатись? Однак, зараз не про це.
 
Активісти ПС взяли за основу ідеологію українського націоналізму, яку висловив Степан Бандера: “До тих неукраїнців, котрі розуміють прагнення українців вибороти свою національну державу, прихильно до цього ставляться і допомагають у боротьбі — ставлення прихильне; до тих, котрі займають нейтральну позицію, але не перешкоджають нашій боротьбі — нейтральне; лише до тих, хто заперечує право українців бути державною нацією і протидіє нам — вороже”. Вчитайтеся уважно в цю цитату!

Хлопці виступають проти Митного союзу з Росією, тому що вважають, що Україна не повинна вступати в асоціації та підписувати угоди на умовах, які їй нав'язують інші. І хоча вони вважають Україну європейською державою, все ж не так активно підтримують вступ до ЄС, тому що вважають, що ця структура пригноблює європейські народи. Один з членів ПС сказав: “Мы поддерживаем европейскую идентичность, Украина — это часть европейской цивилизации. Но не в какие Союзы ей не нужно!” Україна повинна бути суб'єктом, а не об'єктом геополітики.

Серед інших вимог ПС були також: звільнення заручників, припинення кримінальних справ проти мітингувальників, повернення до Конституції 2004 року, яка була більш лояльною до українського народу. Всі масові заходи, які відбуваються сьогодні, вони сприймають як можливість зруйнувати старий державний устрій, щоби побудувати нову вільну державу.

Вони виступають за народовладдя: за те, щоби політики працювали для народу, а народ міг своєчасно контролювати їх дії. Щоби українська влада використовувала нові ефективні підходи до державотворення.

Можливо ви скажете, що вони були провокаторами на Майдані, влаштовували сутички і підбурювали народ. Але представники руху пояснили свої радикальні дії тим, що прийнятий 16 січня закон, який доволі сильно обмежував права українців, зруйнував будь-які надії на дипломатичне вирішення політичної кризи в Україні. Тому вони вирішили діяти власними методами, які вважають «нормальною реакцією на запровадження диктатури».

Якщо ви думаєте, що весь Майдан складався з представників ПС, то ви глибоко помиляєтесь. Згідно з дослідженням, близько 90% майданівців не належали до жодного політичного руху, а близько 70% - вийшли на протест проти побиття людей 30 листопада.

Для заспокоєння деяких індивідів, котрі бояться «свавілля бандерівців», хочемо повідомити, що всі свої дії ПС координує з РНБУ (Радою Національної Безпеки України) і державними силовими структурами. А займаються вони зараз в основному обороною населених пунктів, на які зазіхає російська влада, борються проти кремлівської П’ятої колони і за припинення діяльності антиукраїнських ЗМІ. На одній із своїх конференцій Дмитро Ярош гарантував мешканцям Кримського півострову повну безпеку, що ніхто не буде битися з їхніми жінками, дітьми, цивільним населенням. ПС візьме активну участь у бойових діях тільки у тому випадку, якщо відповідне рішення буде прийнято РНБУ.    
 
Будьте уважні, не дайте себе обдурити. Адже останнім часом деякі організації чи окремі особи, котрі не мають насправді ніякого відношення до ПС, роблять офіційні заяви і дають коментарі ЗМІ буцімто від імені руху. Активісти анархії не бажають, бо розуміють, що користі країні від неї буде не багато. Саме тому вони борються з організаціями, які влаштовують громадські безпорядки, прикриваючись ім’ям ПС.  
 
Від себе хочеться додати, що можливо не всі дії ПС можна розцінювати як позитивні. Однак, в кожній революції є люди радикально налаштовані, готові йти в бій і захищати своїх земляків будь-яким методом. І хоча мирне вирішення політичних конфліктів є кращим виходом із ситуації, не завжди для цього є передумови, деколи доводиться діяти саме радикально. Адже революція на те і революція.
 
Ці хлопці готові прийняти на себе перший удар. До того ж, якби вони не показали, що український народ може за себе постояти і не дозволить знущатися над українцями, то невідомо якою була б ситуація у Києві сьогодні...

Джерела: www.pravyysektor.info
                  www.banderivets.org.ua

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Дмитрий 11 квітня 2014
На наших глазах начинает сбываться предсказание Эдгара Кейси о духовном возрождении мировой цивилизации, которое должно было начаться - по его словам - с Киевской Руси. Революция победит, безверие и уныние развеются. Слава Украине!
Сергій 11 квітня 2014
Ярош, наш президент!
Квітка 11 квітня 2014
ПС сплутав карти всім.І раші , і ЕС , і опозиції.ПС не продажні ,до корита не пнуться .Всі в розпачі.Давайте поливати у ЗМІ та ТВ всяким брудом.Але Україна вже інша.Чим більше вони давлять, тим сильніший наш дух! Слава Україні! Ярош наш президент!!
Всі коментарі
Тирани і визволителі: 5 книг про тих, хто змінив світ
Історія у цих книжках постає перед нами не зібранням сухих фактів, а справжнім пригодницьким романом, який прочитуєш на одному подиху. І не так вже й важливо, які саме зміни привнесли їх герої — тирани світу і його визволителі — головне, що життя після цього стало інакше.
Читати більше
Стрільба з лука: основні правила, які має знати новачок
Нещодавно ми вже розповідали вам про лучний спорт в Україні. Сьогодні продовжимо тему й поговоримо, де новачкові отримати більше правдивої інформацію про стрільбу, а також чи можливо без допомоги спеціаліста навчитися стріляти.
Читати більше