Помилкове кохання: Стефан Цвейг "У сутінках"

Чуттєва новела тримає читача у напрузі до останнього рядка.

Головний герой живе у передчутті кохання. І воно приходить до нього в образі невідомої жінки. Вони кохаються в сутінках. Він не бачить її обличчя, лише може розрізнити запах тіла коханої.

Удень головний герой ніяк не може здогадатись, хто приходив до нього вночі у літній сад. Всі жінки ніби на одне обличчя. І знайомого запаху тіла нема. Красуні холодно і зверхньо поводять себе з ним, а тієї, яка прихильно ставиться до нього, він не помічає.

Наступної ночі все повторюється знову. Шалене кохання – і неможливість зрозуміти, хто з тобою. Але браслет незнайомки вгризається йому в тіло. За цим характерним знаком юнак сподівається знайти кохану.

Наступного дня він бачить такий браслет на руці Марго. Проте всі залицяння до неї закінчуються невдачею. Дівчина відштовхує закоханого в неї. Тепер він не сподівається, що вона прийде до нього вночі.

І все ж та, яка була з ним напередодні, приходить. Він називає її Марго – і вона в розпачі втікає.

Лише нещасний випадок допомагає хлопцеві з’ясувати правду. Він упав із дерева і зламав ногу. Його провідують жінки. На руці в Елізабет, сестри Марго, такий же браслет. Дівчина не приховує своєї закоханості в хлопця. Стає зрозуміло, що він кохав Марго, а Елізабет – його. Помилкове кохання розбило два серця.

Стефан Цвейг, створюючи любовний детектив, збуджує читача. Чуттєві описи сцен кохання – вершина письменницької майстерності. Услід за героями ми переживаємо злети їхньої закоханості й падіння розчарування. Щастя було так близько, але всьому завадили сутінки і сліпе серце.

Анатолій ВЛАСЮК

20 червня 2018 року

[adSlot8]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com