Поетові потрібна серйозна праця над собою

Михайло Коцюбинський. Філянський. Лірика.
 
Михайло Коцюбинський аналізує збірку віршів Миколи Філянського "Лірика", нещадно критикуючи поета:

"Ми уважно переглянули книжку д. Філянського і мусимо признатися, що легше перейти велике, тільки що зоране поле, раз у раз спотикаючись на грудках, ніж перехопитись через білу пустиню тої книжки з піскуватими кучугурами віршів".

Особливо нещадній критиці він піддає вірші автора про Бога, зазначаючи при цьому: "Будемо мати надію, що в день останнього суду Господь Бог простить поетові його гріхи і не згадає його віршів".

Іронічно ставиться Коцюбинський і до так званих патріотичних віршів Філянського, переживаючи за здоров’я читачів, які просто можуть не зрозуміти багато чого з написаного.Присуд однозначний: "Повне незнання мови, убогість думки й образу, механічне єднання окремих рядків віршу, брак свіжих римів!".

Коцюбинський радить Філянському "не спішити з виданням другого тома, аж поки його муза не вишумується, не викине за краї творчості той "сонний шум". Тільки серйозна праця над собою може дати право виступати публічно".
 
Анатолій ВЛАСЮК
5 серпня 2017 року
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Готуй попкорн: новинки кінематографа 2019 року!
2019 рік презентує нам чимало новинок у сфері кіно: нова робота Квентіна Тарантіно, історичні блокбастери, фільми кіновсесвіту Marvel, захоплюючі трилери, кіноадаптації культових мультфільмів від Disney. UA Modna розповість тобі про 10 найочікуваніших фільмів 2019 року.
Читати більше
Другий Святвечір: готуйте Голодну кутю, не їжте до вечері і не підслуховуйте розмови тварин
Завершальним акордом різдвяно-новорічних свят є Голодна кутя, голодний Святвечір, надвечір’я Богоявлення або хрещенський святвечір, що відзначається 18 січня.
Читати більше