Перший український супутник

31 серпня 1995 року було запущено перший український науково-дослідницький супутник "Січ-1". Запуск було проведено за допомогою ракети-носія "Циклон-3" з російського космодрому "Плесецьк" разом з чилійським супутником зв'язку "Фасат Альфа".

Супутник "Січ-1" було розроблено у Дніпропетровську Державним підприємством "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля". Виробником супутника виступило Державне підприємство "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова". Вага супутника складає 1915 кг.Це перший український космічний апарат, призначений для спостереження за поверхнею планети з орбіти в інтересах господарської діяльності та проведення наукових експериментів з дослідження іоносфери і магнітосфери. Подія стала значущою не тільки для Державного космічного агентства України, а й для космічної промисловості країни загалом. Наступного року було випущено марку, присвячену цій події.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

"Екологічні дебати: поводження з ТПВ в Україні має враховувати досвід ЄС"
Освітня технологія "Дебати", що поширює інтелектуальну гру у змагальному форматі на задану тему. Дебатні клуби є ознакою європейськості університетів, які мають за мету розвивати у студентів критичне мислення. Британський формат.
Читати більше
В Україні переміг "Егоїстичний ген"
Підбито підсумки чергового XIХ Всеукраїнського рейтингу "Книжка року" за 2017 рік. В номінації науково-популярної літератури перемогу одержала гучна книжка відомого британського автора Річарда Докінза "Егоїстичний ген".
Читати більше