ПЕРЕМОЖНА ПОРАЗКА ПІВДНЯ: РЕКОНСТРУКЦІЯ БОЮ У РАНЧО ПАЛЬМІТО.

ПЕРЕДІСТОРІЯ

Громадянська війна в США, названа в народі як «Війна Півночі і Півдня», була одним з унікальних протистоянь. Унікальність цієї війни полягає в тому, що вона почалася і закінчилася перемогою конфедератів.

Як таке можливо, запитаєте ви. Все досить просто. Основні і передові сили Конфедерації капітулювали армія за армією в 1865 році. Герой війни генерал Роберт Едвард Лі, який командував Северовірджінською армією Півдня, капітулював одним з перших. Ця сумна подія сталася після ​​битви у Аппоматтокса, коли армія Півночі, під командуванням генерала Уліса Гранта, розгромила військо Конфедерації.

Проте, капітуляція видатної армії Збройних Сил Конфедерації і падіння уряду Півдня не закінчили військові дії. Південні штати, захоплені федеральними солдатами, залишалися під їх контролем, але партизанські з'єднання, які зберігали військову вагу в штаті Техас, продовжили опір.

Останньою битвою, що завершила Громадянську війну, став бій у ранчо Пальміто. Солдаті Південної Армії виграли цей бій і з успіхом відступили у Мексику, де влилися в тамтешнє військо.

ХРОНОЛОГІЯ

В початку 1865 солдати Півночі і Півдня «поділили» Техас і дотримувалися неформального перемир'я. Влітку 1864 року велика частина з 6,5 тисячі солдатів півночі виведені з долини річки Ріо-Гранде і міста Браунсвілл, який було окуповано федералами ще 2 листопада 1862 року.

11 травня командуючий Теодор Баррет велів своєму підполковнику, Девіду Бренсону атакувати табір жителів півдня на ранчо Пальміто, який було розташовано недалеко від форту Браун, у Браунсвілл. У загоні Бренсона було 250 чоловік з 62-го полку і дві роти 2-го техаського кавалерійського батальйону, близько 50 осіб.

Вони взяли з собою продовольства на 5 днів і по 100 патронів на людину. 11 травня, о 21:30, в негоду, вони переправилися з острова Бразос на континент через перешийок Бока-Чика-Пасс, і за ніч піднялися вгору по річці Ріо-Гранде в сторону табору супротивника.

Вранці вони вийшли до Білого Ранчо. Тут вони були помічені цивільними особами, а також мексиканськими прикордонниками. Бренсон, незважаючи на розкриття, вирішив продовжувати марш. Біля ранчо Пальміто федерали зустріли загін капітана Робінсона: 190 осіб з кавалерійського батальйону Джорджа Гіддінга. Після невеликої перестрілки техасці відступили, а й загони Півночі теж відступили до пагорба, де зайнялися приготуванням обіду. У цьому бою загін Бренсона захопив трьох полонених і деяке спорядження, хоча запланованої раптовості досягти не вдалося. Рота Робінсона повернулася о 03:00 і відновила перестрілку. Обидві сторони запросили підкріплення.

ФІНАЛЬНИЙ БІЙ

Баретт підійшов о п'ятій ранку за місцевим часом з загоном в 200 чоловік 34-го індіанського полку. Було відновлено наступ на ранчо Пальміто. На захист встали 190 техасців з роти Робінсона. Баррет зумів відтіснити загін капітана і зайняти пагорб на захід від ранчо.

О п'ятнадцятій годині підійшов Джон Форд з кавалеристами свого 2-го техаського полку, полком Сантоса Бенавідес, кількома ротами з батальйону Гіддінга і шістьма знаряддями. Під прикриттям заростей Форд сформував бойову лінію і о 16:00 його знаряддя відкрили вогонь.

Рота Робінсона атакувала лівий фланг федералів, роти Гіддінга обійшли його правий фланг, а 2-й техаський полк атакував центр. Федеральна армія не очікувала такої атаки і відразу почали відходити до Бока-Чіка. Баррет намагався сформувати ар'єргард для прикриття відступу, але артилерійський вогонь не давав йому зібрати людей. Техасці переслідували супротивника протягом 7 миль, після Баррет отримав підкріплення, і Форд велів припинити переслідування.

ПІДСУМКИ

Близько Ріо-Гранде було оточено і захоплено в полон 50 солдатів 34-го індіанського полку і ще 50 осіб з різних частин. Бій тривав близько 4-х годин.

В офіційному рапорті Баррета повідомлено, що його загін втратив 115 чоловік: 1 вбитим, 9 пораненими, 105 полоненими. Конфедерати втратили пораненими п'ять або шість чоловік, вбитих не було.

Рядовий Джон Вільямс був останнім загиблим солдатом в громадянській війні.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 трендів осіннього макіяжу, які варто спробувати
А ви помітили, що футуристичні тренди 2019 року базуються на популярних диско- та рок-образах 60—80-х? Пропонуємо придивитися до новинок осіннього мейкапу, що поєднали в собі крейзі-стайл зі скромністю, а епатажну гру барв і форм, підсвічених неймовірним блиском, — з натуральністю та мінімалізмом.
Читати більше
Цікаве про жінок
Мало хто з чоловіків може з впевненістю сказати, що знає все про жінок. Жінка завжди була музою, вона надихає на неймовірні подвиги та завжди залишається загадкою, яку чоловіки намагаються розгадати багато віків, каже.
Читати більше