Найцікавіші знахідки українських археологів у 2017 році

5 січня 2018
Редакція
Про головні знахідки українських археологів у 2017 році розповів доцент кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член Правління Спілки археологів України Євген Синиця. Про це повідомляє Громадське радіо.

Розкопки в Кам'янці-Подільському

Дослідження проводилися на Польському ринку. Але їхній результат був дещо несподіваним та, можна сказати, образливим для місцевих мешканців. Адже виявилося, що місто розпочало своє існування не раніше другої половини 13 століття. Розкопки не виявили давньоруських шарів і показали, що мурована житлова архітектура з'явилася тут не раніше 17 століття.

Колодязь в Олевську

Олевськ - одне з літописних міст на Волині, дослідженням якої займається Житомирська археологічна експедиція Інституту археології. Найцікавішим об'єктом, знайденим у цій місцевості у 2017 році, є дерев'яний колодязь, збудований ще у 10 столітті. Він дуже гарно зберігся.

Могильник на Львівщині

Для України ця знахідка є унікальною, адже раніше такі могильники не траплялися на її території. Належить він до 1-2 століття н.е. Судячи з обрядів, це - пшеворська культура. Унікальний могильник був місцем поховання кількох статусних варварських воїнів.

Могильник Острів

У жовтні поблизу річки Рось археологи розпочали роботу над могильником давньоруського періоду. Це місце було відомим ще з 50-их років минулого століття як поселення черняхівської культури. Однак про те, що тут є могильник, стало відомо лише тепер. Тут були знайдені унікальні речі для нашої території. Але під час робіт стало зрозуміло, що це місце вже кілька років хтось грабує.

Яма, наповнена черепами, в Чигирині

Коли в охоронній зоні місцевого заповідника прокладали комунікаційну траншею, працівники натрапили на несподіваний об'єкт - яму, наповнену черепами. Археологи дійшли висновку, що це відрубані голови, а сама знахідка, згідно з контекстом, датується, скоріш за все, 1678 роком, коли османське військо захопило місто. Зараз вдалося витягнути з ями 170 черепів, приблизно стільки ж залишилось.
 

За матеріалами: ​vsviti.com.ua
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Готуй попкорн: новинки кінематографа 2019 року!
2019 рік презентує нам чимало новинок у сфері кіно: нова робота Квентіна Тарантіно, історичні блокбастери, фільми кіновсесвіту Marvel, захоплюючі трилери, кіноадаптації культових мультфільмів від Disney. UA Modna розповість тобі про 10 найочікуваніших фільмів 2019 року.
Читати більше
Другий Святвечір: готуйте Голодну кутю, не їжте до вечері і не підслуховуйте розмови тварин
Завершальним акордом різдвяно-новорічних свят є Голодна кутя, голодний Святвечір, надвечір’я Богоявлення або хрещенський святвечір, що відзначається 18 січня.
Читати більше