Наскільки Iq-тесту можна вірити?

22 червня 2018
Vitaliy

Ще зовсім недавно було модно гордитися своїм «коефіцієнтом інтелекту». Розумним бути круто, тому якщо ти отримуєш високі бали в IQ-тесті, то ти десь на вершині соціуму. Все, здається, логічно. Але мода на цей тест пройшла, і не випадково.

Виявилося, що IQ-тест не володіє ніякою прогностичною цінністю. Тобто отриманий високий бал в цьому тесті нічого не говорить, крім того, що людина не погано вирішує IQ-головоломки. Але ті, хто справляються з цим «тестом інтелекту», не демонструють в майбутньому ні більшої успішності, ні кращого рівня життя. У них просто високий бал по цих головоломках, і все.

І для учених постала проблема - як протестувати людину так, щоб зрозуміти, що вона розумна й зможе конвертувати свій розум у реальні життєві успіхи.

У 60-тих роках професор У. Мішел проводив з дітьми нехитрі експерименти. Спочатку давав на вибір одну з цукерок. Коли дитина вибрала, Мішел говорив: «Якщо хочеш, я дам тобі цю цукерку зараз. Але якщо ти почекаєш 20 хв, то я принесу ще одну таку ж, і ти з’їж обидві». Після чого дитину залишали один на один з її «вибором». Що відбувалося з дітьми - двома словами не описати. Вони буквально ходили по стелі, співали пісні, вголос вмовляли самі себе, залізали під стіл, щоб не бачити цукерку. Але далеко не всім вдалося справитися з бажанням і дочекатися другої порції.  «Ну, - скажети ви, - експеремент цікавий, але до чого тут інтелект?». От і Мішел так думав. Однак він вирішив оцінити успішність дітей, що були у експерименті, через багато-багато  років. Результати спантеличили наукову спільноту. Якщо коротко: зараз у психологів є один-єдиний науково обґрунтований тест, який дозволяє передбачити успішність дитини у майбутньому, це тест У.Мішела. «Зефіровий тест», по суті, говорить про те, чи вміє дитина контролювати свої імпульси. І як виявилося, якщо вміє, то в майбутньому буде більш успішною. Іншими словами, щоб контролювати свої бажання дитині необхідні серйозні інтелектуальні здібності й зусилля, що й довів У.Мішел. І вони у людини або сформовані, або ні. Якщо ні, то скільки б інтелектуальним не здавався вам суб’єкт при особистому спілкуванні, його реальний розум залишає бажати кращого. Він, так би мовити, розумний дурень.

[adSlot8]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Неймовірні фото тварин, які вміють посміхатися
Часто для того, аби розвіяти смуток, потрібна лише посмішка. Проте посміхатися вміємо не лише ми. Про що це я? Нумо разом переглядати вдало спіймані кадри, коли тварини дарують світові свої посмішки!
Читати більше
Гемінґвей: 10 цитат письменника, що наштовхують на роздуми (фото)
Він любив котів і дайкірі, у молоді роки займався боксом, був гірськолижником, яхтсменом, мисливцем, письменником, військовим кореспондентом... а в результаті вкоротив собі віку. До вашої уваги топ-10 цитат Гемінґвея в картинках.
Читати більше