Наскільки Iq-тесту можна вірити?

22 червня 2018
Vitaliy

Ще зовсім недавно було модно гордитися своїм «коефіцієнтом інтелекту». Розумним бути круто, тому якщо ти отримуєш високі бали в IQ-тесті, то ти десь на вершині соціуму. Все, здається, логічно. Але мода на цей тест пройшла, і не випадково.

Виявилося, що IQ-тест не володіє ніякою прогностичною цінністю. Тобто отриманий високий бал в цьому тесті нічого не говорить, крім того, що людина не погано вирішує IQ-головоломки. Але ті, хто справляються з цим «тестом інтелекту», не демонструють в майбутньому ні більшої успішності, ні кращого рівня життя. У них просто високий бал по цих головоломках, і все.

І для учених постала проблема - як протестувати людину так, щоб зрозуміти, що вона розумна й зможе конвертувати свій розум у реальні життєві успіхи.

У 60-тих роках професор У. Мішел проводив з дітьми нехитрі експерименти. Спочатку давав на вибір одну з цукерок. Коли дитина вибрала, Мішел говорив: «Якщо хочеш, я дам тобі цю цукерку зараз. Але якщо ти почекаєш 20 хв, то я принесу ще одну таку ж, і ти з’їж обидві». Після чого дитину залишали один на один з її «вибором». Що відбувалося з дітьми - двома словами не описати. Вони буквально ходили по стелі, співали пісні, вголос вмовляли самі себе, залізали під стіл, щоб не бачити цукерку. Але далеко не всім вдалося справитися з бажанням і дочекатися другої порції.  «Ну, - скажети ви, - експеремент цікавий, але до чого тут інтелект?». От і Мішел так думав. Однак він вирішив оцінити успішність дітей, що були у експерименті, через багато-багато  років. Результати спантеличили наукову спільноту. Якщо коротко: зараз у психологів є один-єдиний науково обґрунтований тест, який дозволяє передбачити успішність дитини у майбутньому, це тест У.Мішела. «Зефіровий тест», по суті, говорить про те, чи вміє дитина контролювати свої імпульси. І як виявилося, якщо вміє, то в майбутньому буде більш успішною. Іншими словами, щоб контролювати свої бажання дитині необхідні серйозні інтелектуальні здібності й зусилля, що й довів У.Мішел. І вони у людини або сформовані, або ні. Якщо ні, то скільки б інтелектуальним не здавався вам суб’єкт при особистому спілкуванні, його реальний розум залишає бажати кращого. Він, так би мовити, розумний дурень.

[adSlot8]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Хантер-малювака: як собака отримав за свої картини 5000$
Ласкаво просимо в Інтернет, де ви можете дізнатися, що навіть собаки краще малюють, ніж ви. Сьогодні ми розповімо вам про Хантера, собаку породи МІБ-іну, який створює абстрактні картини і вже має тисячі шанувальників в соціальних мережах.
Читати більше