Наскільки Iq-тесту можна вірити?

22 червня 2018
Vitaliy

Ще зовсім недавно було модно гордитися своїм «коефіцієнтом інтелекту». Розумним бути круто, тому якщо ти отримуєш високі бали в IQ-тесті, то ти десь на вершині соціуму. Все, здається, логічно. Але мода на цей тест пройшла, і не випадково.

Виявилося, що IQ-тест не володіє ніякою прогностичною цінністю. Тобто отриманий високий бал в цьому тесті нічого не говорить, крім того, що людина не погано вирішує IQ-головоломки. Але ті, хто справляються з цим «тестом інтелекту», не демонструють в майбутньому ні більшої успішності, ні кращого рівня життя. У них просто високий бал по цих головоломках, і все.

І для учених постала проблема - як протестувати людину так, щоб зрозуміти, що вона розумна й зможе конвертувати свій розум у реальні життєві успіхи.

У 60-тих роках професор У. Мішел проводив з дітьми нехитрі експерименти. Спочатку давав на вибір одну з цукерок. Коли дитина вибрала, Мішел говорив: «Якщо хочеш, я дам тобі цю цукерку зараз. Але якщо ти почекаєш 20 хв, то я принесу ще одну таку ж, і ти з’їж обидві». Після чого дитину залишали один на один з її «вибором». Що відбувалося з дітьми - двома словами не описати. Вони буквально ходили по стелі, співали пісні, вголос вмовляли самі себе, залізали під стіл, щоб не бачити цукерку. Але далеко не всім вдалося справитися з бажанням і дочекатися другої порції.  «Ну, - скажети ви, - експеремент цікавий, але до чого тут інтелект?». От і Мішел так думав. Однак він вирішив оцінити успішність дітей, що були у експерименті, через багато-багато  років. Результати спантеличили наукову спільноту. Якщо коротко: зараз у психологів є один-єдиний науково обґрунтований тест, який дозволяє передбачити успішність дитини у майбутньому, це тест У.Мішела. «Зефіровий тест», по суті, говорить про те, чи вміє дитина контролювати свої імпульси. І як виявилося, якщо вміє, то в майбутньому буде більш успішною. Іншими словами, щоб контролювати свої бажання дитині необхідні серйозні інтелектуальні здібності й зусилля, що й довів У.Мішел. І вони у людини або сформовані, або ні. Якщо ні, то скільки б інтелектуальним не здавався вам суб’єкт при особистому спілкуванні, його реальний розум залишає бажати кращого. Він, так би мовити, розумний дурень.

[adSlot8]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чудернацькі професії Стародавнього Риму
Люди бувають вельми чудернацькими. Іноді взагалі не вкладається в голові те, що у світі існує стільки різних культур. З одного боку, агов, це ж нормально, так і має бути! А з іншого — дивина. Рим завжди захоплював своєю багатою історією, митцями й краєвидами. Та чи знали ви, якими нетиповими професіями послуговувалися мешканці Стародавнього Риму?
Читати більше
Олена Теліга: поетка, патріотка, модель
Ця жінка була унікальною: українкою по духу і за походженням, хоча і народилася в Російській імперії та спілкувалася довгий час російською. Вона знала, що таке багатство і не зламалася у бідності. Вона була однією з багатьох і єдиною у своєму роді.
Читати більше
15 місць на Землі, які виглядають, як пейзажі з інших планет
Наша планета – справжнє джерело сюрпризів. Ми думаємо, що знаємо про неї все, але часом нам зустрічаються такі місця, потрапляючи в які, складно повірити, що це та сама планета. Запрошуємо вас у подорож до різних куточків Землі, де все виглядає настільки незвично, що здається, ніби ми покинули межі нашого космічного дому.
Читати більше