На Покрову в "Софії Київській" покажуть раритетну козацьку зброю

10 жовтня 2017
Кирило Кр.
40 зразків старовинної холодної зброї та інших козацьких раритетів представлять 14 жовтня у галереї "Хлібня" на території Національного заповідника "Софія Київська". Як повідомляє перс-служба заповідника, "Козацька Покрова" – це міжмузейний проект, реалізований спільно з Feldman Family Museum.
  "Назва проекту говорить сама за себе. Споконвіку козаки вважали святу Покрову своєю заступницею.
Виставка присвячена всім українським воїнам, які в різний час робили спільну справу", – сказано у повідомленні.В експозиції можна буде побачити шаблі, ятагани, ножі, кинджали, наконечники списів, шестопери, перначі і навіть гармату кінця ХVI століття – часів заснування Запорозької Січі. Крім предметів амуніції, відвідувачам покажуть персні-печатки козацької старшини, мазепинські дзвони та навіть реконструйований герб Петра Могили.
  "Експонати з фондів заповідника та колекції громадського діяча, мецената і колекціонера Олександра Фельдмана, справді важко переоцінити – це безцінні реліквії козацької доби та зброя, яку віками тримали в руках українські воїни, здобуваючи нашу свободу", – зазначають організатори.

Виставка триватиме до 15 січня. Заплановані лекції, майстер-класи, кінопокази, дискусії, а також тематичні екскурсії.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше