Мотивація: 5 книг для розвитку

18 червня 2018
Kelsey Keff

Література відіграє важливу роль у житті чи не кожної людини. Дехто шукає там відповіді, дехто  — себе. А є і такі, які стверджують, що не люблять читати, але це не тому, що так і є, а тому, що вони не знайшли літератури для себе, чи то пак своєї. Мені важко читати художню прозу, бо я беру звідти не так багато, як хотілось би. Про улюблених письменників та їхні романи я вже вам писала, тому сьогодні закцентую увагу на, так би мовити, мотиваційній літературі. Якщо ви любите Коельйо і Ферреро, вам не сюди :)

Як і кожна людина, яка любить книги, я завжди шукаю ті, які будуть мене збивати з пантелику та ставити в незручне становище. Звичайно, треба перебрати достатню кількість червивих яблук, щоб знайти ідеальне. 

1. Ошо "Любов, свобода, самобутність".

Скажу вам, украй важко знайти гідний переклад українською, аби не загубилась суть. Щиро дякую видавництву Terra Incognita за можливість читати Ошо якісною українською мовою. Книга "Про жінок" вже в мене на полиці :)

На палітурці написано "нове бачення стосунків". Здавалось би, що може розказати нового філософ? Я вам скажу  — може. Ще й як. Якщо стверджуєте, що пізнали любов і знаєте, що це за почуття, то в мене для вас погані новини. Нічого ви не знаєте, бо взагалі мало хто знає. Книга наповнена роздумами, риторичними запитаннями та глибоким самоаналізом. Я вам гарантую, що в багатьох випадках ви будете заперечувати трактуванням Ошо або не розуміти, про що говорить філософ, проте під кінець все стане на свої місця. Дуже світла книга, дарує натхнення та гармонію. Не можу не зізнатись,  я захоплена цим мислителем! Ви знали, що він не писав книги, а лише проводив виступи? Книги Ошо транскрибовані з відео та аудіо виступів філософа. 

«Твори навколо себе енергію любові. Люби своє тіло, люби свою розумну душу. Люби цілий механізм  — цілий свій організм. Люби, значить, прийми його таким, яким він є. Не пробуй витісняти його зі свідомості. Ми витісняємо щось зі свідомості лише тоді, коли його не любимо, коли воно нам противне. Не витісняй, бо як, витіснивши, ти зможеш його споглядати? Ми ж неспроможні дивитися в очі ворогові : ми можемо дивитися в очі тільки коханій людині. Якщо ти не залюблений в себе, то ти не зможеш глянути самому собі у вічі, у власне обличчя, у власну дійсність».

Однозначно раджу цю книгу для того, щоб могти диференціювати форми любові і глянути на себе іншими очима! Усім любові ❤️

2. Ден Вальдшмідт "Вийди за межі".

Це не ще одна книжечка з тактикою, правилами та уроками для продуктивного життя. Це, на моє велике здивування, історія чоловіка, який був доволі успішним у бізнесі, але нещасним в житті, бо втратив усіх близьких. Так би мовити, неправильно розставив пріоритети. І це, насправді, проблема більшої половини людства. Автор розказує історії зі свого життя, пояснюючи при цьому, яких помилок він допустив і як би це можна було переграти. У книзі є сюжет, який дуже грамотно переплітається з мотиваційними відступами.

Варто зазначити, що Вальдшмідт наводить безліч прикладів історій людей, які стали визначними та попри труднощі досягли неймовірних успіхів. Це книга, у якій показана сумлінна робота над собою: важка, екстремальна та смілива. Сам автор неодноразово підкреслює, що його книга не про те, як досягти успіху, а як бути успішним. Це моя щира рекомендація.

«У той момент, коли ви лежите і спливаєте кров‘ю, має значення лише те, ким ви є. Саме те, що всередині вас, відіграє найважливішу роль. Саме мужність підіймає вас із підлоги. Щодо цього не існує чарівної формули успіху. Як і немає суперплану дій із 7 кроків. Лише невідпорне бажання підвестися».

 3. "Промови, що змінили світ" у перекладі В. Горбатька.

Варто зазначити, що упорядковувач книги — Саймон Себаг-Монтефіоре. Книга, яка покаже вам, наскільки важливим споконвіку було слово, яку цінність воно несе та як словом можна знищити імперії, змінити хід історії. Люди завжди знали, що це найважливіша зброя, проте хтось уміло нею володів, а хтось недбало розмахував мечем.

Однозначно це книга для розвитку, і я впевнена, її читати треба всім. Мудрість віків та цінність, яка в ній зібрана, вражає. Думаю, багато говорити про неї не варто, адже навіть в назві книги вже закладений весь сенс. Тому читайте і насолоджуйтесь.

«Тлінну корону я міняю на нетлінний вінець» (Карл І).

4. Барбара Шер, Енні Готтліб "Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш". 

Надзвичайною перевагою цієї книги є те, що вона написана дуже легко та просто. Письменниця, у минулому офіціантка, спричинила нею справжній фурор, адже вона продавалась та і продається мільйонними тиражами. Прості істини, прості планки, прості правила. Постав цілі і працюй: усе дуже просто. Книга допоможе зрозуміти, хто насправді ховається за маскою та ким ви б могли стати, якби не боялись завтрашнього дня. Маленька мрія може побудувати багатоярусні замки, якщо розвивати її у правильному руслі, не забувайте про це. Барбара Шер поставила за гаслом «Мета цієї книги — зробити вас переможцем». І якщо ви проаналізуєте все, що побачите у цьому бестселлері, я переконана, так і станеться. Беремо мрію, перетворюємо її у чітку стратегію і діємо.

"Що є вашою заповітною мрією? Можливо, жити тихим, спокійним життям на власній фермі у два гектари чи гордо виходити з величезного "роллс-ройса" під спалахи камер? Фотографувати носорогів в Африці чи стати віце-президентом компанії, де ви зараз працюєте на дрібній посаді; усиновити дитину або зняти фільм... Однак якою б вона не була  грандіозною чи скромною, фантастичною чи реальною, далекою чи близькою  я хочу, щоб просто зараз ви почали сприймати її серйозно.
Хоча багатьох із нас завжди вчили, що мрії
 то щось несерйозне, поверхневе, насправді це зовсім не так. Це не розкіш, яка може зачекати, поки ви подбаєте про всі "серйозні" справи в житті. Це необхідність. Те, чого ви хочете,  це те, що вам потрібне".

5. Ерік Берн "Ігри, у які грають люди".

Природа людської поведінки, наші дії у різноманітних ситуаціях та способи мислення — про це все та багато іншого ви дізнаєтесь завдяки цій книзі. Цікаво спостерігати за своєрідною "грою", про яку пише Берн. Тобто все життя ми граємо певну роль, беремо участь у грі інших людей, інколи самі цього не підозрюючи. Автор показує, як можна не брати на себе "звання" актора та як оминати стереотипне мислення. Мушу попередити, вона важка для сприйняття, тому краще перечитати двічі :) Можливо, навіть варто додати, що не для загалу. Я, безумовно, люблю психоаналіз, тому мені було в радість її читати. А також вона допомогла мені розширити рамки свого світогляду. Зрозуміти, що краще змінити в собі та як боротись із зовнішніми чинниками, які негативно відбиваються у нашій свідомості.

"Кожна людина колись була молодшою, ніж зараз, і несе в собі закріплені реліквії минулих років, які активуються за певних обставин (археопсихічне функціонування). Простіше кажучи: "Кожен несе в собі маленького хлопчика чи дівчинку"".

Сподіваюсь, це була корисна інформація. Додам, що вибір книг залежить тільки від мого настрою, тому тут може бути абсолютно різношерстна література. Буду рада, якщо хтось таки дослухається до моїх порад.

Далі буде :)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com