МІЖ НАУКОЮ І ФАНТАСТИКОЮ: Мічіо Каку "Паралельні світи"

МІЖ НАУКОЮ І ФАНТАСТИКОЮ

Мічіо Каку "Паралельні світи"

Розуміння пересічною людиною паралельного світу сильно відрізняється від того, як його уявляють учені. Автор намагається популярно пояснити сутність цього явища мовою фізики.

У Мічіо Каку є ще книжка “Фізика майбутнього”. Свого часу я написав рецензію на неї – “Оптимізм майбутнього без Бога”. У новій праці він більш толерантно, якщо можна так висловитись, ставиться до Бога, хоча у суперечках між ученими і Церквою однозначно стає на бік перших.

Але повернімося до паралельних світів. Фізики вважають, що ті існують саме у множині. Власне, про самі паралельні світи ви навряд чи знайдете у книжці бодай три сторінки тексту. Радше це підготовка до розуміння сутності явища, починаючи від викладення теорії Великого Вибуху і до фізичних відкриттів наших днів, які торкаються паралельних світів.

Авторові вдається захопити читача від першої сторінки й до останньої. При цьому не обов’язково було любити фізику в школі. Навіть гуманітарії можуть почерпнути тут багато цікавого.

Мабуть, Мічіо Каку і не мав наміру дати вичерпну відповідь на запитання, що ж таке паралельні світи, тим більше, що й серед учених, чиї точки зору він викладає, нема єдиної точки зору на цю проблему. Але принаймні ті, хто цікавиться темою, зможуть прочитати й інші книжки, але вже наукові. Хто ж не зможе їх осилити, надасть перевагу науково-фантастичним романам, про які автор теж коротко розповідає у своїй книжці.

Анатолій ВЛАСЮК

3 липня 2018 року

Зображення - pinterest.com

[adSlot9]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чи насправді Ван Гог відрізав собі вухо: розбираємо головні версії
Мабуть, найзнаменитіше вухо в історії — вухо голандського художника-імпресіоніста Вінсента Ван Гога, яке він закарбував на автопортреті. Але ось що трапилося з цим вухом — відрізав він собі його сам або йому хтось допоміг це зробити — досі невідомо.
Читати більше