МІЖ НАУКОЮ І ФАНТАСТИКОЮ: Мічіо Каку "Паралельні світи"

МІЖ НАУКОЮ І ФАНТАСТИКОЮ

Мічіо Каку "Паралельні світи"

Розуміння пересічною людиною паралельного світу сильно відрізняється від того, як його уявляють учені. Автор намагається популярно пояснити сутність цього явища мовою фізики.

У Мічіо Каку є ще книжка “Фізика майбутнього”. Свого часу я написав рецензію на неї – “Оптимізм майбутнього без Бога”. У новій праці він більш толерантно, якщо можна так висловитись, ставиться до Бога, хоча у суперечках між ученими і Церквою однозначно стає на бік перших.

Але повернімося до паралельних світів. Фізики вважають, що ті існують саме у множині. Власне, про самі паралельні світи ви навряд чи знайдете у книжці бодай три сторінки тексту. Радше це підготовка до розуміння сутності явища, починаючи від викладення теорії Великого Вибуху і до фізичних відкриттів наших днів, які торкаються паралельних світів.

Авторові вдається захопити читача від першої сторінки й до останньої. При цьому не обов’язково було любити фізику в школі. Навіть гуманітарії можуть почерпнути тут багато цікавого.

Мабуть, Мічіо Каку і не мав наміру дати вичерпну відповідь на запитання, що ж таке паралельні світи, тим більше, що й серед учених, чиї точки зору він викладає, нема єдиної точки зору на цю проблему. Але принаймні ті, хто цікавиться темою, зможуть прочитати й інші книжки, але вже наукові. Хто ж не зможе їх осилити, надасть перевагу науково-фантастичним романам, про які автор теж коротко розповідає у своїй книжці.

Анатолій ВЛАСЮК

3 липня 2018 року

Зображення - pinterest.com

[adSlot9]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

ЯК ПОДІЛИЛАСЯ РУСЬ ПІСЛЯ "БАТИЄВОГО ПОГРОМУ"
Жодний відлам українства не спромігся звільнитися від татаро-монгольського ярма власними силами, з утворенням власної династії та держави. Цей факт, незалежно від його причин, означав довготривале зникнення Русі та русичів з політичної карти світу.
Читати більше
Нищівно час диктував: Анна Франк
Анна Франк — одна з найвідоміших жертв Голокосту, яка померла у віці 15 років у концтаборі Берґен-Бельзен. Але вона, як і хотіла, залишила по собі згадку — щоденник, перекладений на 50 мов. До вашого прочитання доля юної дівчинки, яка була змушена швидко подорослішати.
Читати більше
Яскраві цитати Нельсона Мандели
18 липня мало би виповнитися 100 років першому темношкірому президенту Південно-Африканської Республіки, Нобелівському лауреату, одному з найвідоміших активістів у боротьбі за права людини у часи апартеїду - Нельсону Манделі.
Читати більше