Майстерність українських художників

Михайло Коцюбинський. Вистава Чернігівської "Просвіти".
 
Мова йде про виставку (в тодішньому правописі – виставу) картин, скульптури і кераміки українських художників. Це – І.Д. Бутник, С.Д. Бутник, М.І. Жук, А.М. Огієвський-Охоцький, І.Г. Рашевський, П.Д. Циганко.

"Найбільш цікавим експонентом являється, безперечно, молодий талановитий художник д. Жук, що скінчив Краківську академію під керівництвом відомого польського художника Виспянського, недавно помершого. По своїй манері і розумінню штуки д. Жук належить до новішої європейської школи. Він визначається такими цінними прикметами, як індивідуалізм, тонке розуміння колориту, прекрасний рисунок і артистичний смак". Можливо, таку високу оцінку художникові Коцюбинський дав тому, що на виставці був портрет самого письменника, написаний Жуком.Також Коцюбинський відзначає роботи художника Циганка. "Це переважно пейзажі, більші і менші, олійними фарбами, хоч подекуди стрічається акварель і пастель. В пейзажах д. Циганка багато повітря, є розуміння природи, живі фарби. Деякі етюди вражають своєю інтимністю, теплотою".

Відзначає Коцюбинський і роботи інших художників, а насамкінець пише: "Вистава декорована живими квітками і робить взагалі дуже гарне враження".
 
Анатолій ВЛАСЮК
16 серпня 2017 року
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чудернацькі професії Стародавнього Риму
Люди бувають вельми чудернацькими. Іноді взагалі не вкладається в голові те, що у світі існує стільки різних культур. З одного боку, агов, це ж нормально, так і має бути! А з іншого — дивина. Рим завжди захоплював своєю багатою історією, митцями й краєвидами. Та чи знали ви, якими нетиповими професіями послуговувалися мешканці Стародавнього Риму?
Читати більше
Олена Теліга: поетка, патріотка, модель
Ця жінка була унікальною: українкою по духу і за походженням, хоча і народилася в Російській імперії та спілкувалася довгий час російською. Вона знала, що таке багатство і не зламалася у бідності. Вона була однією з багатьох і єдиною у своєму роді.
Читати більше
15 місць на Землі, які виглядають, як пейзажі з інших планет
Наша планета – справжнє джерело сюрпризів. Ми думаємо, що знаємо про неї все, але часом нам зустрічаються такі місця, потрапляючи в які, складно повірити, що це та сама планета. Запрошуємо вас у подорож до різних куточків Землі, де все виглядає настільки незвично, що здається, ніби ми покинули межі нашого космічного дому.
Читати більше