Майстерність українських художників

Михайло Коцюбинський. Вистава Чернігівської "Просвіти".
 
Мова йде про виставку (в тодішньому правописі – виставу) картин, скульптури і кераміки українських художників. Це – І.Д. Бутник, С.Д. Бутник, М.І. Жук, А.М. Огієвський-Охоцький, І.Г. Рашевський, П.Д. Циганко.

"Найбільш цікавим експонентом являється, безперечно, молодий талановитий художник д. Жук, що скінчив Краківську академію під керівництвом відомого польського художника Виспянського, недавно помершого. По своїй манері і розумінню штуки д. Жук належить до новішої європейської школи. Він визначається такими цінними прикметами, як індивідуалізм, тонке розуміння колориту, прекрасний рисунок і артистичний смак". Можливо, таку високу оцінку художникові Коцюбинський дав тому, що на виставці був портрет самого письменника, написаний Жуком.Також Коцюбинський відзначає роботи художника Циганка. "Це переважно пейзажі, більші і менші, олійними фарбами, хоч подекуди стрічається акварель і пастель. В пейзажах д. Циганка багато повітря, є розуміння природи, живі фарби. Деякі етюди вражають своєю інтимністю, теплотою".

Відзначає Коцюбинський і роботи інших художників, а насамкінець пише: "Вистава декорована живими квітками і робить взагалі дуже гарне враження".
 
Анатолій ВЛАСЮК
16 серпня 2017 року
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

"Брий": оповідання
2018 року оповідання "Брий" потрапило до короткого списку конкурсу МАТЕЛОТ - першого українського конкурсу морської прози імені Лисянського, організованого Антоном Санченком, порталом Літакцент і видавництвом ТЕМПОРА. Приємного читання!
Читати більше