Як батькам ставитись до бажання дітей нестандартно виглядати

10 грудня 2018
Наталія Войтюк

Плітки, сварки, скарги на політиків. Що ще можна почути в метро? Думаєте, нічого цікавого? Авжеж ні! Іноді випадково почуті слова або розмови в транспорті змушують замислитись над важливими темами. Одного разу, коли їхала в метро, я почула розмову двох подруг. Одна розповіла про те, що її донька хоче змінити свою довгу стрижку на дуже коротку. Та ще й хоче пофарбувати волосся. Їй дуже не подобалось рішення доньки, й вона хотіла їй заборонити таке перевтілення. Проте мені дуже сподобалась відповідь подруги. Чому? Бо вона сказала, що кожна людина – особистість, яка має право самостійно вирішувати, як їй виглядати. А волосся все одно з часом знову відросте.


У житті так часто трапляється: батьки хочуть одне, діти  інше. Кожен батько, як і мати, бажають виростити самостійну та успішну людину. Але як вона такою буде, якщо вони за неї все вирішують? Якщо батьки дають дитині приймати самостійно рішення: чи мати бороду у 17 років, чи пофарбувати волосся у зелений колір, або, можливо, навіть поголити голову. Довго дівчина із зеленим волоссям не буде ходити, тому що мода швидко змінюється; бороду хлопчина скоро поголить, бо за нею потрібно доглядати, стосунки між дітьми та батьками будуть зіпсовані.


Більшість батьків ще з дитинства обмежують дітей: не лізь так високо, не біжи, бо впадеш, не стрибай  зламаєш руку. Але уявіть, сяде та дитина, буде годинами сидіти, гарно поводитись. А що далі? Вона завжди чекатиме, щоб нею хтось керував, адже сама не розуміє, як це робити. Успіху вона в такий спосіб ніколи не досягне.


Ні, не стверджую, що потрібно все дозволяти дітям: їм потрібно встановлювати певні рамки. Коли батьки з дитиною радяться, пояснюють, хвалять, коли їй довіряють, – ці рамки будуть непомітні.
Важливо не ігнорувати почуття, бажання та проблеми дитини 
 краще разом знаходити вихід. Психолог Джон Готтман у своїй книзі «Емоційний інтелект дитини» стверджує: «Якщо ви раз за разом будете пояснювати дітям, що їхні почуття та бажання недоречні або необґрунтовані, вони виростуть з упевненістю, що з ними щось не так».


Щоб дитина була успішною та самостійною в дорослому житті, батькам доведеться докласти сили й іноді навіть переступити через себе. Але нагородою за це буде щасливе майбутнє дитини.

Зображення - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Gachchen 11 грудня 2018
Виховання у дитини загальноприйнятих моральних принципів суспільного існування, як то : СПІВЧУТТЯ, доброта, взаємовиручка, толерантність, доброзичливість, щедрість, безкорисність і багато іншіх, потребують наполегливих зусиль. В іншому згоден.
10 таємниць, захованих у всесвітньо відомих картинах
Образотворче мистецтво здатне не тільки надихати, а й мучити наш мозок таємницями і загадками. На полотнах великих художників часто зустрічаються дивні хитромудрі деталі або навіть послання, які піддаються розшифровці тільки через сотні років.
Читати більше
Дружба довжиною в життя: собаки
Кажуть, аби мати найліпшого друга, не обов'язково треба знати людей:) Мова про собак. Ці дивовижні створіння знають про відданість більше, ніж ми. Завжди поряд: підтримають, посумують з вами та ще й захистять. Дружба довжиною в життя. Чотирилапі.
Читати більше