Літо з білінгвами

20 червня 2017
Olena Kolyada

Літо у розпалі — саме час відпочивати і наснажуватися на свіжому повітрі, але не слід забувати і про інше приємно-корисне дозвілля, на зразок, читання. Книжки-білінгви — відмінний вибір для дитячої читацької практики українською та англійською мовами.

Книжки Оксани Лущевської з ілюстраціями Віолетти Борігард. Видавництво "Братське"

"Русалки / Mermaids"

Соня й Ніка – найкращі подруги. Проте вони живуть далеко одна від одної: Ніка – на лівому березі Дніпра, а Соня – на правому. Щоби бачитися частіше, дівчатка вигадують таємну гру. Та часом котрійсь із них невесело. Що вигадає цього разу Ніка, щоб розсмішити Соню?

У цій двомовній книжці-картинці читачі поринуть у світ безмежної уяви, властивий кожній дитині й кожному дорослому.
 

"Пан Коцький, Міра і море / Mr. Catsky, Mira and the Sea"

Міра мріє про море, але ж воно так далеко! Одного дня до неї приходить незвичайний гість, і от уже Міра вирушає в дивовижну мандрівку. Які пригоди на неї чекають? Що трапиться з Мірою на шляху? Чи дістанеться вона до моря?

Книжка-картинка українською та англійською мовами розповідає про дружбу, мрії та фантазії, а також про потребу вибору в захопливих та інколи непростих життєвих ситуаціях.

Серія "Що таке…?" Ейтана Борітцера з ілюстраціями Ненсі Форрест. Видавництво "Чорні вівці"

"Що таке смерть? / What Is Death?"

Життя – це шлях, який обов’язково треба пройти, і веде він до переходу, який називають смертю. Прийняття цього дарує усвідомлення винятковості кожної живої істоти, дарує усвідомлення необхідності цінувати і любити життя – цю пригоду на шляху до однієї із найбільших таїн.

Відмовляючись говорити з дітьми про смерть, дорослі знімають із себе будь-яку відповідальність за внутрішній світ дітей, відмовляються від участі в їхньому житті, випускають дитячу долоню із своєї.

Як розмовляти про смерть? Саме тому, що дорослі часто не мають відповіді на це питання, тому, що їхні батьки, наставники, вихователі, вчителі обминали цю тему, вони не йдуть далі. Ейтан Борітцер знає ЯК. Його книга допомагає подолати цей бар’єр, створений багатьма поколіннями.
 

"Що таке краса? / What is Beautiful?"

Книга "Що таке краса?" не лише спункає замислитися над питаннями естетики, але й має неабияке соціальне значення, важлива своїми механізмами соціалізації дитини.

Автор поступово розставляє перед дитиною різні орієнтири, ніби викладаючи камінці різних форм та кольорів (часто дуже несподіваних), і пропонує дитині взяти їх у руки, роздивитися, відчути, помітити, які відбуваються в них зміни в залежності від того, як падає на них світло, або коли світло зникає.

Крім того, Ейтан Борітцер ненав’язливо дає дитині зрозуміти, що світ – це співіснування різних особистостей, істот – з відмінними способами сприйняття, уявленнями, властивостями, здібностями. Пропонуючи дитині уявити, як би вона сприймала красу, красиве, коли б не могла, приміром, бачити, автор не лише сприяє розвитку інших способів рецепції, осягнення, а й робить усвідомлюваним для дитини, що є люди з фізичними вадами, але їхні світи такі ж повноцінні та цікаві, ці люди сприймають світ, активніше використовуючи інші можливості, здатності. Зрештою, усвідомлення того, що не всі можуть і бачити, і чути, привчає помічати цінності у звичайному для більшості стані речей, у повсякденному.
 

"Що таке Бог? / What is God?"

І в цій книзі своєї серії Ейтан Борітцер розмовляє з дітьми знову на одну із непростих і навіть суперечливих тем. Він пропонує замислитися над тим, "Що таке Бог?"

У ненав’язливій розмові автор подає панораму життєвого, світоглядного, філософського, релігійного досвіду людства, пов’язаного зі сприйняттям, осмисленням Бога. Власне, це тематичний курс лекцій з теології, філософії, культурології, етики, зібраний у кілька сторінок художньо опрацьованих тез, які кожна дитина зможе продовжити своїми міркуваннями, розвиваючи здатність самостійного мислення і вміння здійснювати вибір.

Розбираючи разом з дітьми різні уявлення і переконання, автор поступово ніби відсіює зерно від полови, аби допомогти кожному із своїх співрозмовників наблизитися до найбільш істинного, яке є результатом обміркованих, незалежних, чітко усвідомлених рішень.
 

"Що таке любов? / What is Love?"

Можна сказати, що книга Ейтана Борітцера "Що таке Любов?" є центральною книгою серії, адже саме Любов об’єднує в собі все, про що говорив автор з дітьми. Любов - це Бог. Любов - це Краса. І саме Любов стала однією із найважливіших причин необхідності говорити про Смерть, адже болісною її роблять саме втрата того, кого любимо і любов до життя.

"Що таке Любов?" - ставлячи це запитання, Ейтан Борітцер дає максимальний перелік можливих відповідей, чим підводить до усвідомлення тотальності любові, її внутрішньої заданості, як того, що організовує життя людини, зв’язуючи в собі різні напрямки, зв’язки, стосунки та сфери її існування. А ще дуже важливий висновок: це феномен універсальний, який спроможний об’єднувати різних людей - незалежно від їх расової приналежності, віросповідання, національності, віку тощо. Саме любов привчає до толерантності, поваги до відмінностей інших людей. І ще одне важливе твердження: любов - властивість не лише людей, вона притаманна усім, хто наповнює наш складний, але прекрасний світ.

Серія "Ліза і друзі" Олександри Орлової з ілюстраціями Катерини Підлісної. Видавництво ПЕТ

"Ліза і друзі. Слова ввічливості / Lisa and Friends. Polite Words"

Ліза мріє про друзів, але для знайомства треба зробити перший крок. Як зароджується дитяча дружба і які слова хочуть почути ображена подруга, іменинниця чи хворий друг? 

З цієї кижки починається історія Лізи, Соні та Мартіна, розказана двома мовами. У форматі книжки-картинки, в атмосфері простих життєвих ситуацій і дитячих відкриттів маленький читач знайде для себе нові цікаві слова, які обов’язково стануть йому у пригоді.
 

"Ліза і друзі. Сім’я / Lisa and Friends. Family"

Соня має чудового папужку, а її бабуся вміє шити одяг для ляльок. Мартін усе знає про море, адже він - син і онук справжніх моряків, а ще у нього є кумедний песик. А чим особлива родина Лізи і чи матиме вона колись домашнього улюбленця?

Про це маленькі читачі дізнаються з яскравої книжки-білінгви "Ліза і друзі. Сім'я / Lisa and Friends. Family", а заразом збагатять свій словник активною англійською лексикою.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жіночі джинси для будь-якого типу фігури: як обрати ідеальний крій
Для більшості жінок джинси — це базовий елемент гардероба, з яким за умови вибору правильного крою, можна створити десятки образів. Однак некоректний вибір розміру, посадки чи фасону здатний спотворити навіть ідеальну фігуру.
Читати більше