Курт Волкер прокоментував освітню реформу в Україні

2 жовтня 2017
UAPOST.US
Стосовно освітньої реформи в Україні "має бути діалог на основі європейських норм та стандартів", - сказав спеціальний представник США щодо України Курт Волкер в коментарі Українській службі "Голосу Америки".
 
uapost.us
 
"Можна зрозуміти причини, чому Україна це робить у сенсі побудови національної ідентичності, аби кожний вмів говорити українською, - зазначив Волкер. - Для України найкращим шляхом було розпочати переговори з чотирма членами ЄС – це не лише Угорщина – усіма західними сусідами України, які висловили занепокоєння щодо цього закону. Має бути діалог на основі європейських норм та стандартів, відповідно до того, як ці питання вирішуються в рамках ЄС. Існує багато прикладів цього".

Нещодавнє прийняття освітньої реформи, яка встановлює державну мову – мовою освітнього процесу в закладах освіти, викликала обурення ряду країн і, насамперед, Угорщини.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав підписання закону "ганебним" і сказав, що "Угорщина може блокувати в міжнародних організаціях і, зокрема, ЄС, будь-які рішення вигідні для України".В коментарі "Голосу Америки" дослідник Американської ради закордонної політики Стівен Бланк зауважив, що Росія може скористатись з політичного напруження між Києвом та Будапештом.

"Я не думаю, що тут потрібний вплив Москви. Не Путін створив ідею, що існує Угорщина поза межами власних кордонів, чиї інтереси якимось чином під ризиком і які Угорщина має захищати приблизно так само, як це робить Москва. Чи Росія координувала з Угорщиною в цьому питанні? Можливо. В мене немає доказів цього. Але ці проблеми існують незалежно від Росії", - зазначив Бланк.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com