Підліткове диво

2 червня 2015
Maria Ivanus
"...But everybody's like:
Crystal
Maybach
Diamonds on your timepiece
Jet planes
Islands
Tigers on a gold leash

We don't care, we're aren't caught up in your love affair.."

Lorde - Royals

Підлітковий вік всі намагаються прожити в пришвидшеному режимі. Та найчастіше він схожий на пaузу в кінофільмі, яка зупинила кадр в найнеприємніший момент. Незграбне тіло, брекети, напівдитяча зачіска і насуплений погляд. "Підлітки - хіба є щось гірше?", зітхають батьки і педагоги. Насправді ж, підлітки мають мега запас чистої, оригінальної творчої енергії.
 

Таві Гевінсон є яскравим символом свого покоління. Розгублені, вразливі, розчаровані підлітки з необхідним самооборонним щитом зверхності, іронії і цинізму.

Для дорослих Таві схожа на Алісу з Країни Чудес: звалилась звідкілясь в чуже королівство і ламає всі закони, встановлені хто-зна ким і казна-коли.
 
Таві Гевінсон - це виключення з правил, справжній феномен. Її життя можна було би порівняти з казкою (з "Попелюшкою", наприклад), та навряд чи нашій героїні сподобалась би така банальність. Її казка не з тих, де принц і принцеса, де хтось когось обов'язково рятує.

Таві та її ровесниці не вірять в казки і всю голівудську маячню з хеппі ендами. Вони надто розчаровані і надто розумні, щоб їх так легко було підкупити. Біда з ними, та й годі!
 
Саме з розчарування і почалась неймовірна історія дівчинки Таві Гевінсон. В 11 років вона почала вести свій онлайн блог/щоденник Style Rookie, в якому писала про життя звичайного підлітка з передмістя Чикаго і ділилась своїми думками з приводу останніх модних показів і тенденцій. 

- Ви не вражені?
-  Справді? Блог?? Про
моду і стиль від 11ти літньої малої??
-  Протестую! Зверніть увагу, милосердні судді, що це було в 2008 році, коли блоги не росли як гриби і клонованих ікон стилю ще не породила Інстаграма!  
- Гаразд! Продовжуйте


Наймолодша з трьох сестер, Таві росла в містечку Оак Парк, що знаходиться в якихось 10 милях від Чикаго. Започаткувати свій онлайн блог дівчинку підштовхнуло відчуття, наче проблемами і переживаннями підлітків ніхто не цікавиться. Друковані видання для молодих дівчат, здавалось, мали за ціль одне - виховати наступне покоління читачок "Космополітену" і йому подібних. А в Таві були набагато важливіші теми для обговорення і роздумів. Як би там не було, за короткий час блог отримав свою аудиторію в числі 30 тисяч читачів за день.

Найбільше приваблювали фотографії Таві, на яких вона сміливо експирементувала з одягом та ідеями, запозиченими з колекцій відомих дизайнерів.. (Хто з нас не любив приміряти мамин гардероб, залишившись без нагляду вдома? Хто з нас не пробував себе в ролі модельєра для ляльок? Я б і досі, мабуть, шила костюми для Барбі, якби мама вчасно не втрутилась і не довела до мого відома, що деякі мої однокласниці вже на побачення ходять (не те, щоби це означало, що і мені можна, однак... роки, мовляв, вже не ті і ще не ТІ. Ох, хіба так і не проходить дівоцтво? До якогось віку тобі ще нічого не можна, а після 20 з тебе починають питати: де хлопець, коли заміж, про дітей подумала?)
 
- Шановна, ви відхиляєтесь від теми! Ваш пост вже й так майже досягнув ліміту того, що ми читаємо за день. Вам краще перейти до суті! Що там з Таві?
 
Як ви бачите, фотографії відрізнялись від того, чим зараз рясніють модні блоги. Кожне фото отримувало оригінальний підпис. Кожен пост був написаний у стилі Таві, яким вона згодом і прославилась як талановита письменниця і журналіст. Батьки особливо не цікавились хоббі дочки, до того дня, коли Таві попросила дозволу дати інтерв'ю "Нью Йорк Таймс" для статті про молодих блогерів. (Аххх, ще одна дитяча мрія! Ну, не Нью Йорк Таймс, звичайно, але що хтось постукає в двері якраз посеред уроку математики і скаже, що ви їдете в США або Японію, оскільки перемогли в останній олімпіаді або конкурсі! Ахх, мить слави! І спасіння від нестерпної точності математичних наук! Ох, заздрісно-захопливі погляди однокласників і горді сльози батьків!..Єс!!)

..Назад до Таві і до її реальності.
   
Так, завдяки успішності блогу, Таві отримує запрошення на відвідання Тижня Моди в Нью- Йорку і Парижі. Їй замовляють статті "Харперс Базар" і "Барніс". Таві стає музою і моделлю для модної марки Роданте. І це все не досягнувши навіть 15 років.

Світ моди зустрів Таві Гевінсон неоднозначно. Ну потішились з маленької дивачки (талановитої, з цим не посперечаєшся!), пофотографувались, як з екзотичним звірятком. А далі почались спекуляції в пресі про те, що "мабуть таки, хтось допомагав Таві писати ті статті для блогу. Аж надто вони розумні для 11-ти літньої дитини".

Одним словом, мода - це вам не забавки і не дитячі ігри. В них можуть брати участь лише дорослі, солідні тьоті й дяді, які вміють гарно вдавати, яке задоволення їм це приносить.

А надто вже розізлила людей поява Таві на одному з показів, з величазним рожевим бантом на голові.
 
Одні жалілись, що бант заважав їм оглядати подіум, інші говорили про сміховинність самого факту присутності дівчинки на події та про її компетентність. Дехто натякав, що Таві спекулює своїм молодим віком, щоб отримати "15 хвилин слави". На всі закиди дівчина відповіла: "Багатьом не подобається, що молода людина може бути успішною. На Тиждень Моди потрапляють люди завдяки своєму імені, достатку або зв'язкам. В мене нічого з цього не було".

З віком змінювався зовнішній вигляд і зацікавлення Таві. У 15 років вона пережила депресію (але не через світ моди, не думайте. Про свій досвід з того періоду Таві пізніше висловлюватиметься досить стримано, наголошуючи на тому, що як ідея, індустрія моди імпонувала їй набагато більше. Реальність виявилась не такою захоплюючою). 

На початку 2011 року Таві Гевінсон розпочинає свій онлайн журнал "Rookie Magazine", в якому відмовляється писати виключно про моду. Її стиль в одязі також змінюється і дівчина зізнається, що знайшла інші способи реалізовувати свою творчу енергію. "B минулому одяг був нічим іншим, як можливістю проявити свою індивідуальність."
 
Журнал " Rookie" (з англ. означає - новачок, початківець, "чайник"; досл: новобранець) став важливим сайтом в житті американських підлітків. Таві є його головним редактором, але авторами можуть бути звичайні читачі. Музика, шкільне життя, проблеми в взаємовідносинах з батьками, фемінізм, кіберпереслідування і насмішки однолітків - часті теми статтей журналу. Також є рубрика "Спитай дорослого", де в ролі "дорослого" виступають відомі люди (такі як Джон Хемм, Лена Данхем, старші сестри Таві, її батько, Джон Вотерс та інші.)
  
Таві Гевінсон зараз 19 років. Вона продовжує дивувати своїми проектами і, незважаючи на те, що її визнали оснією з найвпливовіших молодих людей ("Таймс"), а журнал "Форбс" помістив її в список  успішних людей в медіа індустрії, яким до 30-ти... Таві вважає себе аутсайдером і такими ж є її шанувальники.

Прочитавши більшість з її статтей і переглянувши відео інтерв'ю, в мене склалось дуже обнадійливе враження про Таві. Неймовірно начитана, розумна, дотепна і смілива людина. Ерудиція і самоіронія допомагають їй виступати з 50-ти хвилинними лекціями як перед підлітковою аудиторією, так і перед більш вимогливими і часто скептично налаштованими дорослими глядачами. (Таві виступала на таких відомих проектах, як ТЕDteens i Idea Of The House)
 
Ті, хто сподівався, що успіх Таві триватиме п'ять хвилин, вже давно кусають лікті. Журнал "Rookie Magazine" процвітає, Таві знаходить спосіб взяти інтерв'ю в найвідоміших музикантів (чого варта її розмова з Лорде на 11 сторінок, які читаються на одному подиху!) і подружилась з такими ж нетиповими представниками шоубізу, як вона сама. Тейлор Свіфт, Хлоя Савіньї, Діана Крюгер, Емма Вотсон  і багато інших знайшли в Таві Гевінсон цікавого співрозмовника, а часто і подругу.

Мені подобається молодий Голівуд і молоде покоління публічих людей. Вони якісь природньо круті, без зайвої драми і конкуренції. Розумні, стильні молоді жінки з вольовими вдачами. Це хороший приклад для фанатів.

Таві сама не приховує, що досі вважає себе радше шанувальницею інших відомих і талановитих людей. Їй часто здається, що власний успіх якийсь випадковий і нічим особливим не заслужений. Це, звичайно, скромне применшення своїх талантів. Ira Glass (культовий чикагський журналіст і радіо ведучий, автор циклу передач "Це американське життя"/This American Life) оцінив інтелектуальний і творчий потенціал дівчини і віднедавна є її дороговказом в журналістському світі.
 
Зараз Таві Гевінсон  пише музику і знімається в кіно. Час від часу вона влаштовує спонтанні зустрічі з підлітками в книжкових магазинах американських міст і справно веде колонку редактора. Міс Гевінсон запрошують побути "редактором в гостях" відомі жіночі і музичні журнали. На їх замовлення вона бере інтерв'ю, стилізує фотозйомки і пише статті на актуальні теми. Всупереч частій появі в друкованих виданнях, як "Дівчина Про Яку Всі Говорять" (aka IT Girl). Таві не боїться стати мейнстрімом. 
 
Круті люди рідко чого бояться.


Короткий П.С:

Сподіваюсь ця стаття стане натхненням для всіх тих несміливих, але таких дивовижно винахідливих і талановитих молодих людей, які не впевнені, що світ їх прийме і полюбить. Не чекайте, творіть! Зараз у вас є набагато більше можливостей, ніж навіть 10 років тому. Виділяйтесь, знаходьте однодумців і будьте готові повірити в свою оригінальність. Під час одного зі своїх виступів Таві Гевінсон сказала: "Дуже мало речей залишилось моєму поколінню для відкриття. Здається, вже все сказано і написано. Нам залишається роль фанатів і вірних шанувальників. А якщо ні? А якщо продовжувати творити, що би там не говорили, і сподіватись, що десь, в чомусь ми будемо першими?"

Успіху вам! Ви - сіль землі! Дорогу молодим і відчайдушним!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати ідеальний жіночий годинник
Тренди змінюються ледь не щосезонно. Здається, і не вженешся за ними. Та є речі, які завжди тішитимуть око й залишатимуться доброю класикою. Одна з таких речей — годинник. Розглянемо в статті кілька правил вибору.
Читати більше
Як правильно вибрати меблі для дому: 6 порад
Вибір меблів — важливий процес. У вас є можливість повністю переосмислити свій дім за допомогою сотень стилів, кольорів, планувань і матеріалів. А також вдихнути життя у ваші будні. Однак на ринку безліч фірм і магазинів, то як серед них вибрати і не витрачати надто багато часу?
Читати більше