Край європи — португалія

1 червня 2018
Anna Juli

Нарешті літо – час відпусток і відпочинку. Кожного року актуальним стає питання: «То куди ж поїхати?». Стандартні туристичні маршрути як Єгипет, Туреччина хочеться відкласти на потім. Якщо ти мрієш відкрити для себе щось оригінальне і нове, в такому випадку чудовим маршрутом стане Португалія.

Найбільшим її містом та столицею є колоритний Лісабон.  Знаходиться він на південно-західному узбережжі Піренейського півострова, біля річки Тежу. Статус столиці місто отримало ще у 1255 році, завдяки своєму вигідному стратегічному розташуванню.

Сьогодення

Місто Лісабон на сьогодні розвивається у швидкому ритмі і аж ніяк не відстає від інших європейських столиць. Модерний Лісабон – це справді одне із найкрасивіших міст світу. Будиночки та безліч сходинок, що розташовані на пагорбах, колоритно спускаються до побережжя річки Тежу. Вузенькі вулички замінюються широкими площами, а архітектура, загалом, нагадує стилістику 18-го століття.

Обов’язковим для замилування ока є:

  • монастир Жеронімуш (Jeronimos Monastery), адже саме тут знаходиться церква Санта-Марія ді Белен (Santa Maria di Belém),  у якій поховані мандрівник Васко да Гама, король Мануел I.
  • башта-маяк Торрі ді Белен (Torre de Belem), будівництво якого розпочалось ще в далекому 1515 році.
  • Кафедральний собор Це (Cathedral Se), що є одним із символів Лісабона.
  • Площа Росіу, яка знаходиться у центрі міста і відома в усьому світі, адже вимощена мозаїкою і оточена будівлею театру Дону Маріо II.
  • Площа Праса-де-Комерс, яка знаходиться поблизу набережної річки Тежу.

Транспорт

Мости через Тежу

Міст 25-го Квітня. Це водночас автомобільний і залізничний міст, який з'єднує Лісабон з містечком Алмада та Сетубальським адміністративним округом.

Другим лісабонським мостом є вантовий міст Вашку да Гама, довжина якого 17,3 км! Це найдовший міст у Європі і з’єднує Лісабон з містом Монтіжу Сетубальського адміністративного округу.

Залізниця

Надзвичайно розвиненим є і залізничне сполучення. Головними вокзалами є станції Оріенте та Санта-Аполонія, від яких можна доїхати у найвіддаленіші куточки Лісабона, а також у сусідні міста. На станціях є прилеглі автовокзали, які пропонують маршрути по цілій Португалії.

[adSlot9]

Також містом курсує багато невеличких трамвайчиків, якими можна відправитись у невеличку екскурсію містом або добратись до його історичних куточків. Однак, функціонування обмежене п'ятьма маршрутами - E12, E15, E18, E25, E28.

Шопінг

Лісабон, на привеликий жаль, не столиця шопінгу. Однак, все ж можна знайти масмаркети на кшталт Mango, Bershka, Zara, Stradivarius з одягом та взуттям, які поширені і в Європі. Особливо популярним тут є взуття місцевих майстрів, сувенірні лавки і різні невеличкі магазини з роздрібним товаром.  

Ціни

Ціни у Лісабоні, та й загалом у Португалії, досить приємні. Вартість оренди помешкання або проживання в готелях та хостелах починається від 20 євро. У ресторанах ціни теж доволі помірні. Зрештою, завжди можна відшукати McDonalds і поїсти доволі бюджетно. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше