КОДЕКС ЛИЦАРСЬКОЇ ЧЕСТІ

4 лютого 2015
Ꙗсьноокъ
УКРАЇНЦІ! ПОБРАТИМИ! Чи ми втратили ту ЗВИТЯГУ!? ЧЕСТЬ! МУЖНІСТЬ! БЛАГОРОДНІСТЬ! ШЛЯХЕТНІСТЬ! Здобуту у кривавих боях, у боротьбі за РІДНУ НЕНЬКУ УКРАЇНУ!?? Настав час повернути нашим БАТЬКАМ, ПРАДІДАМ та РІДНИМ БОГАМ їхню СЛАВУ! Давайте станемо пліч-о-пліч та згадаємо, ким ми були і ким є зараз! Пора зрозуміти кожному, як це, бути Справжнім, Благородним Лицарем! СЛАВА УКРАЇНІ! 

Хто такий Лицар? Це мужній, сильний, вправний воїн, що дотримується лицарської присяги бути безстрашним, ризикувати за рідну віру, охороняти вдів і сиріт, уникати несправедливого оточення і брудного заробітку, для порятунку безневинного йти на поєдинок, відвідувати турніри тільки заради військових вправ, жити бездоганно перед Богами і людьми, боротись проти зла, бути щедрим, правдивим, дотримуватись слова, любити Батьківщину. 

"Колись, у давні дні, як ще лицар сміливий сидів на коні…" – це був чудовий образ, як у сталь закутий вершник над'їжджав зеленими лісами у своїй блискучій зброї, зі щитом і ратищем, маючи пір'я, виграваючи своїм баским бойовим конем…" 

ЛИЦАРСТВО – тобто лицарський орден – було засноване 1500 років тому в Англії королем Артуром. Лицарський закон наказував так: 

● Будь завжди готовий, завжди при зброї, крім, хіба, нічного відпочинку. 
● До чого б ти не брався, прагни здобути честь і добре ім'я своєю чесністю. 
● Обороняй убогих і немічних. 
● Допомагай тим, що самі оборонитися не можуть. 
● Не роби нічого такого, що завдає комусь шкоди чи зневаги. 
● Будь готовий обороняти свою батьківщину. 
● Більш охоче працюй за честь, ніж за зиск. 
● Ніколи не ламай своєї обіцянки. 
● Честь батьківщини борони своїм життям. 
● Краще чесно помри, ніж маєш ганебно жити. 

Для лицаря було кілька найважливіших речей – це віра, честь, дама серця. 

Честь полягала у дотриманні присяги і морального кодексу. Ніхто не мав права спаплюжити честь лицаря без наслідків. Воїн мав відстояти свою честь і міг викликати суперника на поєдинок. 

Одним із найпрекрасніших аспектів Середньовіччя був феномен "Прекрасної дами". Це був справжній культ кохання, причому кохання в основному духовного, платонічного. Любов стала служінням "прекрасній дамі", поклонінням їй. Дама серця була для лицаря неземним створінням, втіленням божества. У кодексі лицарської любові центральне місце займали ратні подвиги на честь "прекрасної дами" і її прославляння. Любов лицаря була відчуттям ідеально-піднесеним і витонченим. Лицар бився на турнірах, прикріпивши рукавички своєї пані до шолома і прибивши до щита табличку, чесноту, що звеличила її красу. І пізніше, в епоху Відродження, на честь прекрасної пані складалися вірші та виконувалися серенади. Звичаї лицарської любові були неквапливі. Після декількох місяців залицяння лицар отримував право поцілувати руку своєї дами. Точно слідуючи прийнятим в суспільстві правилам, він поступово просувався по сходинках близькості, завойовуючи серце своєї обраниці. При цьому успіх в улюбленої жінки цілком залежав від ступеня його заслуг. У становій системі середньовіччя мала значення не особа людини, а та роль, яку вона відігравала у суспільстві, її функція. Такою ж функцією була і жінка. І лише в любові вона була сама собою, тільки в любові лицар відносився до неї як до жінки, до особи. І гімни любові, написані трубадурами, були пристрасною мрією про ідеальні, людяні відносини між людьми. Обожнюючи жінку, вони представляли її як втілення кращих людських якостей – краси, доброти, грації, розуму, людинолюбства. У лицарській любові до жінки торжествував підхід з погляду найвищих ідеалів, які на той час виробило людство. Тож серед характеристик лицаря можна виділити основні: - Мужність - Вірність - Щедрість - Розсудливість - Куртуазність - Відчуття честі - Свобода.

КОДЕКС УКРАЇНСЬКОГО ЛИЦАРЯ

1. Україна – понад усе. Живи для добра України, де б ти не перебував. Допомагай їй скрізь і завжди усім, чим можеш. 
2. Завжди будь патріотом України і навчай цьому своїх та чужих дітей. Захищай їх від впливу чужих негативних ідеологій та прищеплюй їм любов до України. 
3. Ніколи не висловлюйся погано про Україну, бо цим ти підтримуєш її ворогів. Поганою може бути влада, а не Україна. Не допускай в органи української влади некомпетентних людей, космополітів, шахраїв та українофобів. 
4. Будь носієм української моралі. Захищай усе українське: мову, традиції, звичаї, продукцію національних виробників, її природу та національні багатства. 
5. В біді та скруті завжди заступайся за етнічних українців. Допомагай їм фізично та морально. Це твій благородний обов'язок. 
6. Не люби українофобів, космополітів, перевертнів, шахраїв та ворогів України. Не приятелюй із ними. Контролюй їх діяльність. Викривай їхні злочинні задуми та дії. 
7. Ні словом, ні ділом не допомагай українофобам і космополітам розбагатіти за твій чи іншого українця рахунок. Усіма можливими методами витісняй їх із усіх органів української влади. Вивідуй секрети ворогів, щоб запобігти їхнім злим намірам. 
8. Шануй своїх предків та люби родичів своїх. Ніколи не залишай у біді своїх друзів. Не одружуйся з чужинками, бо твої діти будуть тобі ворогами. 
9. Будь сильний тілом і духом. Займайся бойовими видами спорту. Будь готовим дати відсіч ворогові у будь-яку секунду. Вір у себе. Обороняй свою та державну власність. 
10. Не поклоняйся чужоземним традиціям та релігіям і опирайся їх поширенню в Україні. Українці культурніші, толерантніші, чесніші та працьовитіші від чужинців. Довіряй їм, приводь їх до влади і допомагай їм. 
11. Будь освіченим і в усьому компетентним. Стань професіоналом своєї справи. Вмій передбачати можливі майбутні події. 
12. Виробляй у собі та своїх дітях бойовий дух та гартуй войовничий характер. Послабляй його в українофобів. Не дозволяй їм керувати тобою і Українською державою. Взяти владу в свої руки – це справедлива і почесна мета твого життя. 
13. Знай, що усе, що є на території України, – це твоє. Етнічний українець, а не чужинець, є господарем України від Богів. Будь-які національні багатства України можуть передаватись лише у короткочасне тимчасове управління, а не у власність чужинцям, але за умови, що тобі та Україні це вигідно.

КОЗАЦЬКІ ЗАПОВІДІ

1. Любов до батьків, вірність у коханні, дружбі, побратимстві, товаришуванні, ставленні до Батьківщини, рідного народу. 
2. Готовність турбуватися про молодших, зокрема дітей, літніх людей і людей похилого віку. 
3. Особливо шанобливе ставлення до матері, дівчини, жінки, бабусі
4. Непохитна вірність ідеям, принципам народної моралі, національним і загальнолюдським цінностям. 
5. Відстоювання свободи і незалежності особистості, народу, держави, єдності та соборності українських земель. 
6. Прагнення робити пожертвування на будівництво храмів, навчально-виховних закладів, просвітніх установ, пам'яток історії та культури. 
7. Готовність проявляти принциповість і непримиренність до зла, аморальності. 
8. Здатність цілеспрямовано й систематично розвивати фізичні та духовні сили, зокрема, непохитну силу волі та непоборну силу духу, можливості свого організму займатися самопізнанням і самовдосконаленням. 
9. Уміння скрізь чинити благородно, виявляти доброчинність, лицарські чесноти, глибоку історичну пам'ять, національну гідність і гордість. 
10. Турбота про розвиток національних традицій, звичаїв, обрядів; бережливе ставлення до рідної природи, землі, примноження її багатств. 
11. Прагнення зробити якнайбільший особистий внесок у підвищення добробуту рідного народу, його матеріального і духовного рівня. 

КОЗАЦЬКІ ЗАПОВІДІ МИЛОСЕРДЯ

1. Готовність допомагати найслабшим, найбеззахиснішим – дітям, створювати умови для їхньої радості, не допускати їхніх стражданнь, замінювати їм у разі необхідності батька і матір, брата і сестру. 
2. Всебічна допомога сиротам, вдовам, бабусям і дідусям, турботливе ставлення до безпомічних, постійна їх матеріальна і моральна підтримка. 
3. Надання допомоги хворим, інвалідам, потерпілим від стихійних сил природи та ін. 
4. Здатність до співчуття, жалю до людей, які потрапили в біду. 
5. Готовність допомоги будь-якій людині, щиро розділити з нею журбу, страждання, горе, зробити все для того, щоб їй стало легше.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Кримінальне право на Січі. Смертна кара
Козацьке право було дійсно суворим. Поблажливо ставлячись до минулого осіб, які записувалися в козаки, запорожці жорстоко карали за порушення своїх порядків. Навіть крдіжка могла завершитися для злочинця стратою...
Читати більше