Трошки про хіп-хоп

Хіп-Хоп (Hip-hop) — молодіжна культура, яка з'явилась у США в кінці 1970-х рр. в середовищі афроамериканців. Спочатку в ній було 4 основні елементи: діджеїнг, гарафіті, реп, брейкінг. Часто 5-им основним елементом вважається знання вуличного життя. До початку 1990-х рр. хіп-хоп став частиною молодіжної культури у багатьох країнах світу.​
   
Мультитехнічність і відкритість хіп-хопу для експериментів та імпровізації робить його доступним для всіх бажаючих. Методом виключення можна сказати, що танець у стилі хіп-хоп – це не народний, не класичний, не контемпорарі, не техно танець; це –​ окремий широкий напрям танцювального мистецтва, це – феномен, де розмиті правила і обмеження. Яскравою рисою цього танцювального напрямку є його характер, акторське вираження кожного характерного підстилю хіп-хоп культури,а також манера передачі танцювальних стилів і манера виконання різних регіонів.

Самовпевненість, самоствердження не допускають сентиментальності та манірності. Хіп-хоп танці - для впевнених, пафосних та упертих людей.
Різноманітність стилів і напрямків музики не дозволяють виділити конкретно танець хіп-хоп, правильніше буде називати "танець у стилі хіп-хоп". На початку 20 століття хіп-хоп мав яскраво виражену соціальну орієнтацію у творчості: висловлював протест проти несправедливості, панування грошей, корупції. Потім, поступово, став модною, а отже, і комерційною течією. Тим не менше, в середовищі хіп-хопу і зараз є багато виконавців, які дотримуються первісної, опозиційної до влади лінії у творчості.

Усяка субкультура починається з імені. І в 1969 р. легендарний DJ Кул Херк вигадав знамените нині слово: "b-boys" -скорочення від "break boys". Хоч вищеперелічені елементи разом складають хіп-хоп як субкультуру, вони живуть окремим життям. Сьогодні бі-бої рідко танцюють під реп, графіті малюють вже далеко не тільки репери. Тому в наш час хіп-хоп часто асоціюється в першу чергу зі стилем музики.

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який стосунок має Гелловін до України?
​Незабаром нас очікує дещо контроверсійне свято. Для когось Гелловін – це можливість стати казковим чудернацьким створінням і повеселитися з друзями. А хтось вважає, що це – "диявольське свято, яке не повинно з'являтись у лексиконі українців". Але який же стосунок Гелловін має до України?
Читати більше