Коко Шанель. Видатна французька модельєрка ХХ століття

22 січня 2018
IntoNation.Kyiv

В кінці 19-го століття народилася всесвітньовідома провідна французька кутюр'є - Габріель Бонер Шанель, чий модернізм був натхнений чоловічою модою. Дотримання дорогої простоти в одязі, котрий вона створювала, зробив її, можливо, найважливішою фігурою в історії цієї індустрії вже 20 сторіччя. Шанель подарувала жінкам приталений жакет і маленьку чорну сукню. Вплив Коко на високу моду був настільки сильним, що її — єдину з цієї сфери — журнал "Тайм" вніс до списку ста найвпливовіших людей XX століття. У 1920–х роках Коко запровадила тренд на засмагу, повернувшись із відпочинку на яхті з золотаво–бронзовою шкірою. Доти взірцевим був порцеляново білий колір — вважалося, що лише представники нижчих класів можуть мати засмагу, оскільки працюють на сонці. Коко Шанель зняла з жінок корсет, подарувала чорний колір і революційні парфуми.

"Все в наших руках, тому їх не можна опускати!"

Шарм Коко Шанель полягав в її особливій красі, оригінальному, гострому розумові та сильному характері, де любов до свободи поєднувалася з безупинною тягою до самотності.

"Я люблю, коли мода виходить на вулицю, але не дозволяю, щоб вона приходила звідти"

Коко Шанель народилася 19 серпня 1883 року в Сомурі, хоча говорила, що це трапилося на 10 років пізніше в Оверні. Мати померла, коли Габріель було всього шість років, пізніше помер і батько, залишивши п'ять дітей сиротами. Вони були на той час під опікою родичів і деякий час знаходилися в дитбудинку. У 18 років Габріель почала працювати продавцем в магазині одягу, а у вільний від роботи час виступала в кабаре. Улюбленими піснями дівчини були "Ko Ko Ri Ko" і "Qui qua vu Coco", за що вона й отримала прізвисько - Коко. Габріель не була суперталановитою співачкою, але під час одного з виступів вона сподобалась офіцерові Этьену Бальзану і незабаром переїхала жити до нього в Париж. Через деякий час вона пішла до англійського бізнесмена Артура Капелю. Після стосунків зі щедрими та багатими коханцями вона змогла відкрити власний магазин в Парижі.

Коли Коко Шанель відкрила власний бізнес та отримала можливість дати волю своєму стилю і здібностям, жінка стала підприємцем на все життя. Її нічого не могло зупинити - ні відсутність досвіду, ні навіть Перша Світова війна. Вона працювала і як підприємець, і як дизайнер, втілюючи в життя усі свої ідеї щодо створення елегантності. Габріель все ж стала модисткою, яка продавала капелюшки відомим пані. У свою чергу, знамениті клієнтки почали розповідати про незвичайну паризьку модистку. Бізнес Коко став феноменом, якого не було до цього в історії моди. Шанель стала першою кравчинею, яка була частиною вищого суспільства. Дівчина змінила громадську думку про працю дизайнера, ставши магнетичною персоною міжнародного масштабу. Коко запрошували в найбільш аристократичні кола, і її саму це анітрохи не дивувало.
 


"Я ввійшла у вищий світ не тому, що створювала одяг. А навпаки. Я ж створювала одяг, тому що знаходилась у спільноті, де стала першою жінкою, яка жила повним життям мого століття", - коментувала свою славу Коко Шанель.

Високопоставлені аристократи приділяли увагу Коко Шанель. Приміром, вона спілкувалася з англійським Герцогом Вестмінстерським. Її оточили верхи суспільства, знамениті актори, режисери і художники того часу. І вже у віці п'ятдесяти років Коко Шанель виявилася на вершині своєї слави і краси. Її фігура та особистість досягли своєї повної досконалості. Саме в цей час її фотографували частіше, ніж інших, нею  захоплювалися. В результаті, роки п'ятдесятиріччя стали золотими у біографії колись бідної дівчинки Габріель. Після оголошення Другої Світової війни Коко Шанель закрила усі свої салони. Вона розуміла, що в такий час моді місця немає.Тренд на засмагу з'явився якраз за часів Коко. Сталося це випадково. У 1923 році Габріель засмагла під час круїзу і з'явилася в такому вигляді у Каннах. Суспільство підхопило приклад Шанель.

Знамениті парфуми "Chanel № 5" з'явилися в 1921 році. Але їхнім автором був емігрант з Росії Ернест Бо. До Шанель серед жіночих парфумів не було складних запахів. Коко ж стала новатором і запропонувала жінкам перший синтезований парфум, який не повторював запах жодної квітки. 

Коко зробила популярними маленькі чорні сукні, які дозволялося носити впродовж усього дня, доповнюючи різними аксесуарами.


"Щоби бути незамінною, потрібно весь час змінюватися."

Одного разу цілий рік вона провела в заміському особняку. Вдень займалася верховою їздою, вечорами відвідувала світські прийоми. Коко зрозуміла, що для їзди на коні сукня - дуже незручна річ, тож вона пішла до кравця зі штанами, які взяла у жокея.

— Зшийте мені такі ж!
— Але, мадам, ходити в чоловічих штанах жінці не прийнятно!

Коко рішуче повторила своє прохання і покинула майстерню.

Жінки, котрі прийшли до неї в гості, спочатку були вкрай здивовані, побачивши Габріель на коні в чоловічих штанях. Але пізніше, за вечерею вони визнали, що штани і жінка – дуже чудове поєднання. За один день Шанель перетворилася для мешканок довколишніх маєтків у законодавцю моди.

“Є час працювати, і є час кохати. Жодного іншого часу не залишається".

"Кожна жінка має той вік, на який заслуговує"

"Краса потрібна нам, щоб нас кохали чоловіки, а дурість - щоб ми кохали чоловіків".

За 87 років життя видатна Коко дала своє ім'я цілому стилю одягу, костюму, Будинку моди і парфумам. Постійна винахідниця, Шанель створила масу новинок, але передусім образ жінки, який до неї ніхто й уявити собі не міг.

Автор - Анна Гладких

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як виглядають модельєри, бренди яких відомі на весь світ
Не всі знамениті і багаті особистості люблять публічність — є такі, що лише зрідка з'являються на людях. Тому ми часто поняття не маємо, як виглядає певна людина, чию продукцію ми використовуємо щодня.
Читати більше
МОДНІ КОЛЬОРИ PANTONE ОСІНЬ - ЗИМА 2019/2020
Команда Інституту кольору Pantone опублікувала FASHION COLOR TREND REPORT NY Fashion Week Autumn/Winter 2019/2020, де представила наймодніші кольори майбутньої осені і зими. Саме цей звіт визначає ключові тенденції в області кольору майбутнього сезону.
Читати більше